• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Rolan g600 ritim silme nasıl yapılıyor ? Allah rızası için yardım edin.

volkanaktas64

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Saz,Org,Davul
Selamın aleyküm.Ben Uşak'ın Sivaslı İlçesi'nde yaşayan bir müzisyenim.Roland g600 var.Daha önce kullanmadığım için pek bilmiyorum.Bazı yerlerde büyük aşama kaydettim ve ayarlamayı öğrendim.Geçen gün yanlışlıkla istemediğim bir ritim yüklemişim.Onu nasıl silebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.TŞK.

Cevap: Rolan g600 ritim silme nasıl yapılıyor ? Allah rızası için yardım edin.

bir diskete yeniden seçtiğin 8 adet ritimi yükle.disketi orga tak,f5 tuşuna bas.ekranın sol kenarında yukardan aşağı-user styl-yazar ve yükleyeceğin ritimlerin isimleri görünür.1.ritimi yüklemek için ekranın altında yanıp sönen-upper 1-tuşuna bas 1.ritim yüklenir.upper1şığı tekrar yanıp söndüğünde tekrar basarsın 2.ritim yüklenir.bu işlem toplam 8 defa yapıldığında 8 ritim yüklenmiş olur.yeni ritimler yüklenirken eskileri otomatik olarak silinir.eğer yükleme olmazsa ya disketin eskidir,değiştir.veya ritimler g-600 uyumlu değildir.3.sü de hafıza dolmuştur.temizlemek için reset atmak lazım.org kapalıyken -write-tuşuna basılı olarak orgu aç ekranda fabrika ayarlarına dönmüştür yazısını görene kadar tuşa basılı tut.org komple boşaldı.ritimler ve sesler gitti.yeniden ritimleri yukarda anlattığım gibi orga atıcaksın.ses yüklemek daha da kolay.g-600 uyumlu ses dosyasını diskete at ve orga tak. f5 tuşuna bas.ekranın sol kenarındaki -page-yazan 2 tuşun alttakine 2 kere basarak ekranın sol kenarında yukardan aşağı -per.memory-yazısını gör.gene ekranın altındaki yanıp sönen-upper 1-tuşuna bas,komple ses seti yüklenir.eğer yüklenmezse gene ya disket arızalıdır,ya da seçtiğin ses g-600 uyumlu değildir.başka sesleri alet kabuledene kadar devam edersin.saygılar.....

akor kardeşim sanırım g 600 hakkında benden fazla bilgiye sahipsin rica etsem senden bana örnek do ya koma vermem için hangi notalara dedeger vermem gerekiyor yada mi ye koma vermek için c 53 f 53 yani koma vermek istedigimiz sese yani do c ye deger vermemiz gerekiyor ama anladıgım kadarıyla do ya koma vermek için si ve re ye deger vermek mi gerekiyor bu konuda bi açıklama yaparsan benim için çok iyi olur bu noktayı tam kavrayamadım

ben g-600 ü satıp gw8 aldım.600 de koma ayarı hiç yapmadım.çünkü yüklediğim sesler zaten genellikle komalıydı.ben mi üzeri çaldığımdan büyük zorluk çekmiştim.zar zor 2 tane mi üzeri komalı sesle idare ediyordum.BABAVELİ user seti mi üzeri komalı.sen ne üzeri çalıyorsan ona uygun ses setlerini deneyerek bulabilirsin.sesler genellikle re veya la üzeri komalı oluyor...saygılar...

piy_yanist kardeşim mi üzeri koma vermek ıcın c(dıyez) ve f(dıyez) e koma vereceksın ben oyle yapıyorum -53 degerınde vererek ayarlıyorum

iki kere f2 ye bas mi düzeni için c# ve f# ye( do diyez ve fa diyez) -53 ve -55 gibi bir değer ayarla tamamdır.

not: c=do d=re e=mi f=fa g=sol a=la b=si

hacı şu işe bi el at bi zahmet yaf bu g600 denen lanet org beni deli etti sürücüsü okumuor baska bitane daha sıffır aldım gene ne edim ben yavf offf

Selamın aleyküm.Ben Uşak'ın Sivaslı İlçesi'nde yaşayan bir müzisyenim.Roland g600 var.Daha önce kullanmadığım için pek bilmiyorum.Bazı yerlerde büyük aşama kaydettim ve ayarlamayı öğrendim.Geçen gün yanlışlıkla istemediğim bir ritim yüklemişim.Onu nasıl silebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.TŞK.

Hocam Baykal g600 -g800 setlerini araştırmanı isterim , komalı performans sistemi harikadır , diziliş çok pratik olduğu için istediğin ses için bütün komalar sistematik olarak hazır.

Tabi sesleri de zaten tartışılmaz !!!