• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland bk-5 or mu dante tr mi?

kiyli24

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa80 , Roland E40or
Arkadaşlar yeni bir org almak istiyorum.yaşadığım ilde imkanlar kısıtlı olduğu için birebir kullanma,inceleme fırsatı bulamadım.internetten baya bir klavye inceledim fiyat ve performans olarak roland bk-5 or ile dante tr arasında kaldım. Bu iki klavyeyi kullanan arkadaşlar düşüncelerini aletlerin artısını eksisini yazarlarsa sevinirim.

Not:fiyat ve performans olarak benzer klavye tavsiyeside yapabilirsiniz.

Görüşleriniz,yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Cevap: Roland bk-5 or mu dante tr mi?

Bende yeni cihazlar konusunda pek fazla tecrübeli değilim.
Fakat araşırmalarımda BK5 Or'un gerçekten iyi bir cihaz olduğunu fakat kullanımının zor olduğundan bahsetmişler hep.
Oysa ki Dante TR yeni bir cihaz olmasına rağmen üzerinde çok emek verilen ve verilecek bi cihaz olduğunu devamlı olarak dile getirilmekte.
Şahsen ben olsaydım Dante TR alıdım. Youtube'dan demolarına videolarına bakınız. Harika ses ve itimler var ve kullanımı çok rahat ve basit.

Daha tecrübeli arkadaşların yorumları çok açıklayıcı ve sağlıklı olacaktır.

Arkadaşlar yeni bir org almak istiyorum.yaşadığım ilde imkanlar kısıtlı olduğu için birebir kullanma,inceleme fırsatı bulamadım.internetten baya bir klavye inceledim fiyat ve performans olarak roland bk-5 or ile dante tr arasında kaldım. Bu iki klavyeyi kullanan arkadaşlar düşüncelerini aletlerin artısını eksisini yazarlarsa sevinirim.

Not:fiyat ve performans olarak benzer klavye tavsiyeside yapabilirsiniz.

Görüşleriniz,yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Ben senin yerinde olsaydim Dante tr alirdim

İkisinide kullandım. Dante Tr daha isabetli bir seçim olur. Özellikle düğün vs. amacıyla kullanılacaksa Dante de ritim sıkıntın olmaz, kullanım yönündende sıkıntı olmaz.

Roland Bk-5 or' un tek eksiği dokunmatik ekran. O da olsa 3x, tyros, audya sınıfı klavyelerle yarışacak durumda. Sürekli yeni ritim ve seslerin ücretsiz yayınlandığını da eklersek roland önde bence.
Tavsiye ederim.

Yorumlarınız için teşekkürler.
Açıkcası iki klavyeninde videolarını izledim.ikiside hoşuma gitti ama rolandın yaptığı tanıtımı dantenin yaptığını sanmıyorum.roland'da 2 kişi tanıtım videosu hazırlamış ritimleri,sesleri tanıtmış.bence dantenin il il gezmenin yanı sıra bu tanıtım videolarına biraz daha önem vermesi lazım.
En az yarım saatlik ses ve ritim demosu hazırlamalılar.

Yorumlarınız için teşekkürler.
Açıkcası iki klavyeninde videolarını izledim.ikiside hoşuma gitti ama rolandın yaptığı tanıtımı dantenin yaptığını sanmıyorum.roland'da 2 kişi tanıtım videosu hazırlamış ritimleri,sesleri tanıtmış.bence dantenin il il gezmenin yanı sıra bu tanıtım videolarına biraz daha önem vermesi lazım.
En az yarım saatlik ses ve ritim demosu hazırlamalılar.

engüzeli yerinde görmek ve işi bilen arkadaşınla almaya gltmek 2, 0 cihazımı alıyorum mutlaka yanımda işi bilen blri olur

tabiki Dante Tr yi seçicen arkasında can başar drsalim ramazan kaynak var roland da bir tane adam gibi zurna bulamazsın ekranı küçük pratik değil ha sağlam allah ı var ama türkçe seslerde zayıf kalıyor bu rolandın eksiği yıllardır değişmedi ritim çok ses batı bk5 or kadarda bu böyleydi

Hiç unutmam, eskiden "korgun ritmi, rolandın sesi" denirdi. Ama sample girdi olay bitti. Korgun sesi, korgun ritmi oldu.

tabiki Dante Tr yi seçicen arkasında can başar drsalim ramazan kaynak var roland da bir tane adam gibi zurna bulamazsın ekranı küçük pratik değil ha sağlam allah ı var ama türkçe seslerde zayıf kalıyor bu rolandın eksiği yıllardır değişmedi ritim çok ses batı bk5 or kadarda bu böyleydi

Bu konuda hemfikirim ancak kafama takılan bir konu var bu üstadlarımız yamaha için çalışıyorlardı firmayla anlaşmazlık oldu ayrıldılar. Yamaha bundan fazla etkilenmez çünkü köklü bir firma ancak medelliyle bir anlaşmazlık olduğunda bu cihazlara kim sahip çıkacak?