Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı | Trakya Müzik
  • Dil için En allta sol da English (US) yazar 'tıklayın' açılan pencerede Türkçe var onada tıklayın.. tamamdır..
  • Trakya Müzik 17. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.
Cool web Image

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

RaPoRSuZ

Co Admin
Administrator
Enst.
Korg Pa3X
Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

İlk Soru Benden

Usb Deki Ritimleri Dİrek Orgun Ustüne Kopyalama Yapılırmı Acaba _?

Enst.
Yok

org bagımsız bı ulke pasam....hem sesler hem rıtımler mudahele yok malese :D opuldun

Enst.
20 yıllık yamaha psr6300:)

Orgun ustune kopyalama olmadigi daha iyi.direkt usb den okutma varken hafiza problemi yokken ne isimiz olur dahili hafiza ile.raporsuz arkadasim"memory full¨uyarisi almayi hic ozlemedim bence sende ozleme:)

yunus_53

paylaşımcı üye
Enst.
XD9 PLUS 3

bu cihazı bende düşünür oldum bu aralar..benim merak ettiğim şeylerin en başında şu geliyor'' effektleriyle birlikte oluşturduğunuz ve orgun üstüne kaydettiğiniz bir veya ikili bir sesi ,orgu kapatıp açtığınızda aynen yazdığınız şekilde kayıtta tutuyormu? yoksa siliniyormu? böyle bir duyumum olduda ,o yüzden sorayım dedim. iyi forumlar dilerim.

RaPoRSuZ

Co Admin
Administrator
Enst.
Korg Pa3X

yeni oluşturdugun sesi kayıt ettiğin gibikullana biliyorsun ayarları aynı şekilde sesleri ve ritimleri usb ye kayıt ediyor orgun ustune etmiyor org onun için Hafif :)

Enst.
Yok

bu cihazı bende düşünür oldum bu aralar..benim merak ettiğim şeylerin en başında şu geliyor'' effektleriyle birlikte oluşturduğunuz ve orgun üstüne kaydettiğiniz bir veya ikili bir sesi ,orgu kapatıp açtığınızda aynen yazdığınız şekilde kayıtta tutuyormu? yoksa siliniyormu? böyle bir duyumum olduda ,o yüzden sorayım dedim. iyi forumlar dilerim.
ayalardımız performans seslerını usb de org acıldak 5 sanıye sonra cagırabılıyoruz orgu kapattımız ve kaydettmız sekılde ayarı ıle(efect volum potans vs.) saygılar

baybozkurt

Moderator
Moderator
Enst.
KORG PA800

Ayarlanan seslerin yanısıra ritim varyasyonundan scala ayarlarına intro dan sync-start ve fill-in tuşlarına kadar yaptığın ve sonhali ile kaydettiğin ayarlar orga güç verdikten 5 sn sonra karşında oluyor.

Saygılar..

nuramo

Yeni Üye
Enst.
KORG PA3X

ben klavyeyi 1 aydır kullanıyorum..ayarladığınız sesleri usb ye ister ayrı bir klasöre isterseniz seslein bulunduğu klasöre kaydedeblilorsunuz oradadan da one touch özelliği ile ritimlerin üzerine kaydedebilirsiniz ve silinme diye bişey yok..

Enst.
pa 600

yanlis yere sorumu yolamisim neyse
arkadaslar ustalar bk-5 te efekt konusunda bir sorum olacak misal 1 .ses e yani upper1 diyelimki hall verdik upper ikiyede baska bir efekt istiyoruz ben denedim olmuyor upper 1 ne efekt verdiysek upper 2 de ayni efekten gidiyor aslinda upper larin efekleri ayri ayri olsa daha iyi olurdu bu konuyu belki roland yeni updata yaparsa sunabilir

veyada varda benimi bilmiyorum?

saygilarimla

baybozkurt

Moderator
Moderator
Enst.
KORG PA800

yanlis yere sorumu yolamisim neyse
arkadaslar ustalar bk-5 te efekt konusunda bir sorum olacak misal 1 .ses e yani upper1 diyelimki hall verdik upper ikiyede baska bir efekt istiyoruz ben denedim olmuyor upper 1 ne efekt verdiysek upper 2 de ayni efekten gidiyor aslinda upper larin efekleri ayri ayri olsa daha iyi olurdu bu konuyu belki roland yeni updata yaparsa sunabilir

veyada varda benimi bilmiyorum?

saygilarimla
Slm Hocam.1. ve 2. seslere hatta 3. dem sesine bile ayrı ayrı effect verilebiliyor.Sadece dikkat etmeniz gereken;

Örneğin effectler sayfasına geldiniz.Lower ve up2 tuşları kapalı ise up1 e verir.Up2 tuşuna bastığın anda up2 için seçilen sesin ayarları aktif hale gelir aynı şekilde lower tuşuna bastığınızdada dem sesi ayarları aktif hale gelir.Bir reverb,chorus,mfx vb.. effectleri o anki sayfadan hiç çıkmadan 3 ses içinde ayrı ayrı anında verebiliyorsunuz.ok

Enst.
pa 600

tesekür ederim ustam

tam olarak yani upper 1 e baska efekt uper 2 baska efekt vemek mümkün
ben denedigimde olmamisti yani upper 1 ne verdiysem uper 2 yede ayni efekt geliyordu lakin uper 2 deki efekti degistirmeye ayarladigimda bu seferde upper 1 deki efekt ,uper 2 deki efekte geciyordu
84 tane efekten hangisini upper 1 verdiysem upper 2 de onu otomatik aliyordu

Enst.
Yok

arkadaşlar bende aldım 1 hafta kadar kullandım geri iade ettim sebebi ise kullanımı çok zor ve pratik bir alet değil ve çok küçük ekranıda keza kendiyle orantılı olarak çok küçük yazılar zor okunuyor her şey tekerlekten ayarlanıyor evet ses ve ritim saudları iyi ama benim gibi her gün sahne yapan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem ev kullanıcıları için daha ideal

RaPoRSuZ

Co Admin
Administrator
Enst.
Korg Pa3X

arkadaşlar bu bk5 te toplam kaç adet ritim mevcut acaba bende 46 gozukuyor doğrumudur

Enst.
Roland BK5,Bağlama,ud,nefesli

Gökhan kardeşim alet şu an yanımda deyil senin söylediğin sayı ancak bir gurup sayısı olabilir. Ritimler altı ana gurupta toplanmış halde sesler on ana gurupta toplanmış halde mesela türk ritimleri için altıncı gurup tuşuna basıyorsun ekrana sadece türk ritimleri geliyor diyelimki birinci gurupta disco ritimler var birinci tuşa basarsan sadece disco ritimler ekrana gelir. Bilmem anlatabildimmi? Nasıl alet hoşuna gittimi? GW8 i hemen satmıştın buna ne diyorsun?...

Enst.
yamaha or 700 v1

microfon bağlıuyorum ses gelmiyor hiç glboldan fln ayarmı yapılcak kurru ses gelemsı gerekmıyormuydu ?

Enst.
yamaha or 700 v1

microfone :) takan yokmu hıc ya boss cıhazı olmadan takamıyormuyuz hiç :)

kazim

Yeni Üye
Enst.
Yok

arkadaşlar bk5 te pichbend i açma kapama şansımız varmı yani on off olarak şimdiden teşekkürler

baybozkurt

Moderator
Moderator
Enst.
KORG PA800

arkadaşlar bk5 te pichbend i açma kapama şansımız varmı yani on off olarak şimdiden teşekkürler
Slm;

Evet var.Ancak her ses için ayrı ayrı on/off ve hassasiyet yapabilirsin.Menü>performans edit>View part edit sayfalarına gir.Yanılmıyorsam 8 yada 9. basamakta olması gerekiyor.Modülasyon içinde aynı işlemler geçerli.ok