• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

RaPoRSuZ

Co Admin
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa3X
Bu Bölüm Soru Cevab İçin Açılmıştır

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

İlk Soru Benden

Usb Deki Ritimleri Dİrek Orgun Ustüne Kopyalama Yapılırmı Acaba _?

org bagımsız bı ulke pasam....hem sesler hem rıtımler mudahele yok malese :D opuldun

Orgun ustune kopyalama olmadigi daha iyi.direkt usb den okutma varken hafiza problemi yokken ne isimiz olur dahili hafiza ile.raporsuz arkadasim"memory full¨uyarisi almayi hic ozlemedim bence sende ozleme:)

bu cihazı bende düşünür oldum bu aralar..benim merak ettiğim şeylerin en başında şu geliyor'' effektleriyle birlikte oluşturduğunuz ve orgun üstüne kaydettiğiniz bir veya ikili bir sesi ,orgu kapatıp açtığınızda aynen yazdığınız şekilde kayıtta tutuyormu? yoksa siliniyormu? böyle bir duyumum olduda ,o yüzden sorayım dedim. iyi forumlar dilerim.

yeni oluşturdugun sesi kayıt ettiğin gibikullana biliyorsun ayarları aynı şekilde sesleri ve ritimleri usb ye kayıt ediyor orgun ustune etmiyor org onun için Hafif :)

bu cihazı bende düşünür oldum bu aralar..benim merak ettiğim şeylerin en başında şu geliyor'' effektleriyle birlikte oluşturduğunuz ve orgun üstüne kaydettiğiniz bir veya ikili bir sesi ,orgu kapatıp açtığınızda aynen yazdığınız şekilde kayıtta tutuyormu? yoksa siliniyormu? böyle bir duyumum olduda ,o yüzden sorayım dedim. iyi forumlar dilerim.

ayalardımız performans seslerını usb de org acıldak 5 sanıye sonra cagırabılıyoruz orgu kapattımız ve kaydettmız sekılde ayarı ıle(efect volum potans vs.) saygılar

Ayarlanan seslerin yanısıra ritim varyasyonundan scala ayarlarına intro dan sync-start ve fill-in tuşlarına kadar yaptığın ve sonhali ile kaydettiğin ayarlar orga güç verdikten 5 sn sonra karşında oluyor.

Saygılar..

ben klavyeyi 1 aydır kullanıyorum..ayarladığınız sesleri usb ye ister ayrı bir klasöre isterseniz seslein bulunduğu klasöre kaydedeblilorsunuz oradadan da one touch özelliği ile ritimlerin üzerine kaydedebilirsiniz ve silinme diye bişey yok..

yanlis yere sorumu yolamisim neyse
arkadaslar ustalar bk-5 te efekt konusunda bir sorum olacak misal 1 .ses e yani upper1 diyelimki hall verdik upper ikiyede baska bir efekt istiyoruz ben denedim olmuyor upper 1 ne efekt verdiysek upper 2 de ayni efekten gidiyor aslinda upper larin efekleri ayri ayri olsa daha iyi olurdu bu konuyu belki roland yeni updata yaparsa sunabilir

veyada varda benimi bilmiyorum?

saygilarimla