• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland bk 5 tap tempo sorunu

Gslilord

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Arkadaaslar iki tane soru sorucam müsadenizle
1 şimdi orgu actım ayarlarımı yapıyorum sesleri rtimler vs lakın diğelim ankara misket tempo 100 bağlama sesini seciyorum baslıyorum calmaya
sonra elektro baglama sesine gecmek isteyip tıkladıgım zaman tempo birden 110 oluyor yada baska bir sese gecince tempo 85 e dusuyor ve bunun gibi olaylar bunu kapatmak için devamlı Tap tempoyu kilitlemek zorundayım ama korgta sadece rtim değiştirmek için tap tempoyu kitliyoruz onun dısında kitlemeye gerek kalmıyor bunun bir yolu varmı yani roland bk5 or da tap tempoyu sadece faarklı 2 4 rtime gecmek için kullanmak istiyorum
2. soruda oktav tusu yok yaa da ben bulamadım her defasında ana ekrana gelip tekerlekle secip yapmak zorunda kalıyrum bunun ana ekrana gelmeden ses klasorundeyken yapma durumu yokmu tesekkur ederim her zaman giremiyorum sizden rican 0530 475 84 69 tan arayıp bilgi verir misiniz ?

Cevap: Roland bk 5 tap tempo sorunu

oktav değişimi upper1 için numeric tuşuna basılı tutup one touch ile - melody intell ile + olarak

up2 için up2 basılı tutup one touch - melody intell+

lower için lower tuşuna basılı tutup one touch - ve melody intell + görevini görecek.

büyük ihtimalle one touch ve performans ayarları bölümündeki tempo seçeneği kapalı durumda olduğundan ses değişikliğinde tempo kaydedilen şekilde karşınıza çıkıyor.bu problemi düzeltmek için menü global(Genel Ayarlar) one touch ayarları tempo bölümü on açık olacak intro ending on olacak variation on olacak scale tune on diğerleri off olacak.performans ayarları bölümünde ise Ritim on,Tempo on,split on,lower octave on,key on,scale tune on diğer bölümler off olacak bu işlemleri yaptıktan sonra global sayfasının en aşağısına crusor düğmesi ile inerek save global(geneli kaydet) başlığını yakalamış olup enter tuşu ile yaptığımız tüm ayarları değişmemesi için sabitlemek amacıyla bize yöneltilen soruya crusor düğmesini evet(yes) getirerek enter'a basmamız yeterli olacaktır.son olarak exit ile ana ekrana dönüyoruz.

abi daha detaylı anlatırmısın yada telefonumdan arar mısın dediklerine baktım ama bulamadım goremedim sana zahmet bi ararmısın beni

abi daha detaylı anlatırmısın yada telefonumdan arar mısın dediklerine baktım ama bulamadım goremedim sana zahmet bi ararmısın beni

Kardeş işin görülsün diye sandalye tepesinde ceple çektim görüntü biraz kötü ama bilgi verir..;)

ben sana en detaylı şekilde açıkladım aslında siteye daha sık takılman gerek.arkadaş telefondan video çekmiş anlatmış daha ne olsun ;)

oktav değişimi upper1 için numeric tuşuna basılı tutup one touch ile - melody intell ile + olarak

up2 için up2 basılı tutup one touch - melody intell+

lower için lower tuşuna basılı tutup one touch - ve melody intell + görevini görecek.

büyük ihtimalle one touch ve performans ayarları bölümündeki tempo seçeneği kapalı durumda olduğundan ses değişikliğinde tempo kaydedilen şekilde karşınıza çıkıyor.bu problemi düzeltmek için menü global(Genel Ayarlar) one touch ayarları tempo bölümü on açık olacak intro ending on olacak variation on olacak scale tune on diğerleri off olacak.performans ayarları bölümünde ise Ritim on,Tempo on,split on,lower octave on,key on,scale tune on diğer bölümler off olacak bu işlemleri yaptıktan sonra global sayfasının en aşağısına crusor düğmesi ile inerek save global(geneli kaydet) başlığını yakalamış olup enter tuşu ile yaptığımız tüm ayarları değişmemesi için sabitlemek amacıyla bize yöneltilen soruya crusor düğmesini evet(yes) getirerek enter'a basmamız yeterli olacaktır.son olarak exit ile ana ekrana dönüyoruz.

Aynı sorunu bende yaşıyorum tempo on oldu halde..USB perfonmas seslerinde olusuyor

1:33 2:40a kadar olan bölümün cihaz üzerinde aktif olup olmadığını kontrol edin.