• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK5 Kayıt Sorunu

• Konbuyu başlatan watert
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 1K

watert

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND BK5 OR
Merhaba arkadaşlar. Roland bk5 te kayıt ile ilgili şöyle bir problem yaşamaktayım. Ben parça çalarken sync start kullanıyorum. Bazı parçalarda ritim vuruşlarını anlık sol el ile start yaparak çalıyorum. Mesela bülent ersoy dan dost bildiklerimi çalıcam. Vahde ritim ile çalıyorum. Başlangıçta güm güm güm güm sol el ile yapıyorum aynı anda yaylı çalıyorum. Sankı orkestrasyon işi gibi. Fkat bk5 te kayıt alırken ritim durduğu gibi kayıt otomatkmen son buluyor. Yani ben kayıt alırken ritim hiç kapatmamam lazım. Ritim durduğu gibi kayıtta bitiyor. Bk5 te break olmadığuı için manuel break diyebileceğim sync start özelliği malesef kayıtla mümkün olmuyor. Buna bir çözümü olan var mıdır? Biraz karışıkoldu kusura bakmayın.

Cevap: Roland BK5 Kayıt Sorunu

menü+genel+k.ayarları+kayıt ses senk off olacak
bir üst satırda kayıt ses seviyesi -12

kayıt işlemine başlarken audio rec düğmesine iki defa bas . sonra dilediğin gibi sync start stop u yada strart stop u kullana bilirsin

Merhaba arkadaşlar. Roland bk5 te kayıt ile ilgili şöyle bir problem yaşamaktayım. Ben parça çalarken sync start kullanıyorum. Bazı parçalarda ritim vuruşlarını anlık sol el ile start yaparak çalıyorum. Mesela bülent ersoy dan dost bildiklerimi çalıcam. Vahde ritim ile çalıyorum. Başlangıçta güm güm güm güm sol el ile yapıyorum aynı anda yaylı çalıyorum. Sankı orkestrasyon işi gibi. Fkat bk5 te kayıt alırken ritim durduğu gibi kayıt otomatkmen son buluyor. Yani ben kayıt alırken ritim hiç kapatmamam lazım. Ritim durduğu gibi kayıtta bitiyor. Bk5 te break olmadığuı için manuel break diyebileceğim sync start özelliği malesef kayıtla mümkün olmuyor. Buna bir çözümü olan var mıdır? Biraz karışıkoldu kusura bakmayın.

Aynı sorunu ben de Roland GW-8'de yaşıyorum :(

Katip 20. Yaşayan efsane. Beni tanırsın abi. Ben senden öğrendim klavye hakkında birçok şeyi. İlgin için tekrar eşekkür ederim.