• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland bk5 stereo output

sedoman34

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
prelüde ,bk5, va7,korg mikro,s650
Cihazın arkasındaki sokete stereo output jak girişi pc hoparlörü bagladım sesi harici olarak alabilirmiyim, veya bu soket ne işe yarıyor diye , diger tüm soketler çivili jack iken bu soket kulaklık jakı ebatında, işlevi nedir yardım lütfen bu çıkışın.

Bilen ustadlardan destek rica ediyorum. Stereo eski tip anfime roland bk5 cihazimi baglamak icin, anfinin arka panelinde rca jack soketleri mevcut ( tape,aux,pikap vs diye ) anfinin on tarafinda da aux ve microfon girisi icin birer soket girisi var civi jack olanlardan , bk5 in arkasinda 1 adet 3,5 mm input soket var stereo yaziyor ,hemen yaninda output yazan 2 civi jack girisi mevcut bir tarafin mono olacagini yaziyor panelinde.

(output ) cikis demek orgun cikisindan bilgisayar aktiv boxslara veyada herhangi bir anfiye baglanti kurabilirsin misal pc aktiv apörlerinde veyada anfide ( input) yani giris yerine orgun outputtan gelen kablosunu baglaman gerek
orgun inputunada tam tersi misal mp3 baglayabilirsin ve orgun kendi apörlerinden mp3 dinleyebilirsin bide mixrofon girisi var oraya sadece mikrofon baglayabilirsin

orgun cikisilarinda yani output dedimiz yerde tek bir kablo ile de baglanti kurabilirsin yanliz öyle yaparsan orgtan mono ses alabilrsin stereo degil

Son düzenleme:
Orgun arkasinda yanyana duran civi jaklara birer civi jack bagladim rca olan diger uclarinida anfiye girdim kirmizi beyaz aux yazan yere mlsf ses cikmadi.

Ustam orgun arkasindaki bagladigin jak kablolari output yazan yerde olmasi gerek input degil
ayrica nasil bir anfi kulandigini bilmiyorum( teyip anfi ise) anfidende giris yaptigin kanala anfiyi ayarla aux sa dügmesi ile aux sa getir tape in ise tape in e getir

Son düzenleme:
Output a bagli zaten iki kanal olan output ,input tek bir yuva orda bi hata olmuyor.
Ikili civi jack output ikili yuvada kablonun diger uclari rca soket ve deck anfiye arkada aux yazan girislere bagli kirmizi ve beyaz yuva altli ustlu , anfiden de aux secili, ancak ses alinamiyor . Anfi calisiyor sorun yok, arkadaki tum girisler calisiyor, tablet vs cihaz bagliyorum microfon bagliyorum, orgun on sol tarafindaki kulaklik girislerinevtaktigimda jacklari ses alabiliyorum , ama onde rahatsiz ediyor kocaman jacklar, ve ayrica belki ses kalitesi olarak da ayni olmayabilir ses cikisini kulaklik tan surmek mantikndisi ne bileyim.