• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland 'dan korg'a geçmek istiyorm

gokhanylmz

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
...........

.........................

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Roland 'dan korg'a geçmek istiyorm

roland g 600 den korga geçmek istiyosan alacağın klavye bence onlar olmamalıdır,en azından roland g 600 den korga geçersen pa 55 le geç derim,aşağısını almana gerek yok çünkü roland g 600 bence onlarda daha iyi,,

Hocam zaten oo aklımda yazın ALLAH izin verirse yaa korg pa 80 yada 55tr ama şimdilik yaza kadar korga geçim diyorum g600 ün nedense ritimleri beni tatmin etmiyo sesler güzel ama işte...

genel olarak zaten roland dan korga geçmemizin en büyük nedeni teknoloji ve saund farkı.bence direk pa80 almaya çalış.italyan malı,bol nevale,sample alet..saygılar...

alabilirsen bütçene göre i30 tavsiye ederim bende sana,ritimde yazarsın is40 ta i35 te ritim yazamazsın.nevalesi bol sağlam alet dokunmatik ekran ,tek kötü yanı deck (hoparlörsüz) olması.piyasasıda 750 den başlar...

kardes sen uyuyormusun hemen pa 80 al rahaaatllllaa beee

Kardeşlerim hepiniz çok saolun zaten yazın korg pa 80 ya da 55tr alacam ama yaza kadar bir korg istiyorum modelde korg is40 olabilir yani korg i30 da hoparlör yok işte roland g600 de bir sıkıntımda hoparlör olmamasıydı şimdilik yani bir korg istiyorum...

Kardeşlerim hepiniz saolun zaten yazın korg pa 80 ya da 55tr alacam ama yaza kadar bir korg istiyorm modelde korg is40 olabilir yaniii korg i30 da hoparlör yok işte roland g600 de bir sıkıntımda hoparlör olmamasıydı şimdilik yani bir korg istiorm...

arkadaşlar 80 demişler ,tabiki bende 80 diyorum ama anlıyorumki şu an için 80 den bahsetmemenin nedeni şu dk. okadar bütçen olmaması.hoparlörü sıkıntı ediyorsan işini is40 fazlasıyla görür,ses editlersin çok güzel elektro bağlamalar editleniyor modele ve performansına göre.ritimleride i30 ritimlerini okuyor ritim derdinde olmaz...

Heyyyy Trakya Müzik halkı size bişe danışcaktım izninizle =) yaa elimde şu an roland g600 var ama bn korga geçmek istiyorm korg is40 ya da is35 bunlardan biri olabilir... takas yapabilirmiym olabilirmi eş değermidir g600 le korg is40 felan acaba olmazsa biraz çok az üstünede para koyadabilirm ama cevaplarınızı bekliorm teşkkrlr...

Sayın gkhn arkadaşım,
Öncelikle mesaja başlamadaki gibi cümlelerinizi yumuşatmanızı öneririm.
Şuanki klavyeniz Roland G600 den Korg serisi bir klavyeye geçmek istiyorsunuz.
Arkadaşlarımızın da bu konuda yerinde önerileri olmuş.
Ancak şuan kullandığınız klavyeden direk olarak Korg Pa serilerine geçmenizi tavsiye ederim.
Çünkü Pa serisinin altındaki klavyeyi zaten zaman içerisinde elinizden çıkarıp Pa serisine geçmek isteyeceksiniz.
Neden 2. bir defa daha klavye satmak için bekleyesiniz ki.
Benim size nacizhane önerim imkanınız var ise üzerine biraz daha ilave yaparak Korg Pa80'e geçmeniz.
Eğer yok ise imkan oluşuncaya kadar G600 le devam edin derim.
Tabiki karar sizin. Kolay gelsin...

evet bir de almış olduğun diğer alet herneyse satman çok zor olacak,belki elinde kalacak.mantıklısı g-600 ile devam et,parayı buldun mu kap pa80 i.veya g-600 ü sat,para biriktir.saygılar...