• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland E 70 sesler

mustafacamci1977

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Enst.
ROLAND E-A7
arkadaslar amator org kullanmaktaydım ,klavyem fena degıl ama elimdeki org yetersız geldiği için bugun temız kullanılmıs bır E 70 buldum ve aldım
orgu satan magazada fazla bılgı almam nasıb olmadı
orgu daha oncelerı dınledıgımden cok guzel seslerı oldugunu bılıyorum
bızzat kendı kulagımla dınledım klarnet tarzu uflemelı seslerı amator orglara nazaran cok guzel
gel gelelım ben bu seslerı bır turlu bulamıyorum
casıo yada amahada oldugu gubu ses listesınde yazan numara karsılıgı gırılp sesı acma gıbı bı sansım yok :)
bu orgta kaç adet ses var ?
ses eklenıyormu ?
ozellıkle bu ses olayını cozmem gerek
user programını kendı kullanım sartlarıma gore ayarlamak ıstıyorum
kullanım klavuzu yada detaylı bılgıye ulasabılecegım bı tavsıyenızı beklıyorum
teşekkürler

Cevap: Roland E 70 sesler

Roland E70 zamanının efsanelerinden birisidir.Benim ilk klavyem ve hala evimde durur.Dışardan ses yüklemesi yapamazsın.İki sesi karıştırarak çok hoş sesler elde edebilirsin tabiki günümüz klavyeleri gibi olmasada ..Elinde ritim kartıda varsa seni idare eder.(bende 2 tane ritim kartı var birisinde 8 diğerinde 32 ritim var)...Kullanma kılavuzu bulamazsın bulursunda ingilizce olarak bulursun.Tamamen çözmek için kurcalamak gerekir..

Roland E70 zamanının efsanelerinden birisidir.Benim ilk klavyem ve hala evimde durur.Dışardan ses yüklemesi yapamazsın.İki sesi karıştırarak çok hoş sesler elde edebilirsin tabiki günümüz klavyeleri gibi olmasada ..Elinde ritim kartıda varsa seni idare eder.(bende 2 tane ritim kartı var birisinde 8 diğerinde 32 ritim var)...Kullanma kılavuzu bulamazsın bulursunda ingilizce olarak bulursun.Tamamen çözmek için kurcalamak gerekir..

bir adet ritm kartı var
ritm yonunden sıkıntı yok ama seslerı bulamadım
klarnet sesını gecen yıllarda e 70 de dınledım baya hos geldı kulagıma ama benım orgda bulamadım

Bana biraz müsade et ben sana yardımcı olurum söz.Akşam ilerleyen saatlerde üzerinden bakıp yardımcı olurum.Buraya yazarım..Saygılarımla...

Akşam ilerleyen saati beklemeden hemen yazayım dedim...Şimdi güzel kardeşim bak ben sesleri isim olarak yazacağım ama mesela kanun yazdığımda orjinal kanun sesi değil Koto sesi ile elde edilen bir ses ..Fakat yinede mutlu kalacaksındır...Sesleri elde ederken iki ses karışımı ile bunları elde ederiz birinci ses upper1 ikinci ses ise upper 2 dir....Aşağıda sesleri elde etmek için yazdığım upper değerlerini gir...
YAYLI.............. UP1:A71 UP2:A71
SAKSAFON...... UP1:B12 UP2:B12
KEMAN............ UP1:A61 UP2:A61
KAVAL..............UP1:B26 UP2:B24
KANUN.............UP1:B64 UP2:B64
KLARNET..........UP1:B18 UP2:B18
PİYANO.............UP1:A11 UP2:A11

UP1 demek birinci ses UP 2 demekse ikinci sestir.A ve B olarak verdiğim rakamsal değerler ise ses banklarıdır ...(A ses bankı ve B ses bankı)
Güle güle kullanının aletinizi...Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Akşam ilerleyen saati beklemeden hemen yazayım dedim...Şimdi güzel kardeşim bak ben sesleri isim olarak yazacağım ama mesela kanun yazdığımda orjinal kanun sesi değil Koto sesi ile elde edilen bir ses ..Fakat yinede mutlu kalacaksındır...Sesleri elde ederken iki ses karışımı ile bunları elde ederiz birinci ses upper1 ikinci ses ise upper 2 dir....Aşağıda sesleri elde etmek için yazdığım upper değerlerini gir...
YAYLI.............. UP1:A71 UP2:A71
SAKSAFON...... UP1:B12 UP2:B12
KEMAN............ UP1:A61 UP2:A61
KAVAL..............UP1:B26 UP2:B24
KANUN.............UP1:B64 UP2:B64
KLARNET..........UP1:B18 UP2:B18
PİYANO.............UP1:A11 UP2:A11

UP1 demek birinci ses UP demekse ikinci sestir.A ve B olarak verdiğim rakamsal değerler ise ses banklarıdır ...(A ses bankı ve B ses bankı)
Güle güle kullanının aletinizi...Saygılarımla
eyvallah kardeşim Allah razı olsun

Rica ederim cümlemizden Allah razı olsun..Takıldığınız bir konu olursa sorun elimden geldiğince cevap vereyim..Roland E70 gerçekten 1991 yılında üretildiğini düşünürsek o zamana göre mükemmel ötesi bir cihaz.Ritim kartı , seslere koma verme , Fade in-out özelliği,pitcbend ve bunlar gibi ne çok özellik..Ömrüm yettiği yere kadar evimde sürekli kalacak, ahdım var :) . Dediğim gibi takıldığınız bir yer olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.Saygılarımla

e70 in bas kemanını hala arar kulaklarım çok deli sesler üretebilirsin efecklendirebilirsin yeterki önüne oturup biraz kurçala tek eksiği darbukasının olmaması darbukada olsaydı zamanında ne işler yapardık onunla vay be ayrıca M1 den M8 e kadar ritim yazma şansında var kendi alt yapılarıyla kart kullanmak istemeyen biri olarak kendi ritimlerimi yazmıştım zamanında :)

teşekkürler