• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland e-a7 org alıcam nasıldır acaba

Betmen35

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
roland ea-7 org almayı düşünüyorum orgun nekadar kaliteli olduğunuda bilmiyorum googleden yaptığım araştırmalara göre sesleri iyi fakat sizce bu org benim her işimi görürmü sizce iyimidir bi görüşlerinizi alayım arkadaşlar neleri eksik neleri değil

Cevap: roland e-a7 org alıcam nasıldır acaba

yamaha a3000 e 50 basar. Hiç olmasa adam gibi asma davullar net, elektrolar,kemanlar,zurnalar adam gibi çıkıyor. Cihazın ses işleme karakteri çok iyi. samplelere iyi cevap veriyor. İlk zamanlar efektleri zayıf gelmişti bana.. sonraki editlemelerden ve cihazın işlenmesinden sonra bariz farklılıklar net belirlenmeye başladı.. e fiyatı da şu doların haline göre uygun sayılır. kaliteye göre de ..kayda değer kasa ve tuşe kalitesi var sayılır.

1. korg 2.roland ama aiınacak cihaz. :)

Bir zamanlar ki daha düne kadar mı desem,yani pa800 çıkan kadar korgtan nefret ederdim. korg olan sahneye girmezdim. Ama pa800 2x den sonra o dev orkestra sesle ben bittim.. zamanla gelişen ataklarla korg aştı.. artık 4x in yeni os atakları ve sanırım 900 lerle gelecek os atakları ve yeni cihazları ile 1 ışık yılı mesafeyi iyice açar. ışık hızı malüm saniyede 320000km dir :) .. rolanda gelince.. ea7 ye kadar ciddi ümidi kesmiştim. Düşünün ki va7 32mb sample memory, e80 de aynı ama bu sample memory e80 de kapalı va7 den sınırlı. VA7 ye zip yerine hdd ve usb desteği ile ve de o haliyle az bir geliştirme ile tarih yazacakken .. korga kıyak yaptı sanırım.bir anda geri çekildi. kyboard piyasasından kopmamak için ea7 süper bir atak oldu.... hatta...olduğuna göre ea8 veya her neyse bunlarla yeni güzel ataklar gelecektir. buna eminim. Zaten ana patron (en eski patron) hem roland hem de korg un sahibi diye biliyorum (zihnim beni yanıltmıyorsa) .. düşünün ki pa80 ve va7 tuşe+pcb montaj ve bazı parçalar ortak üretim idi.. Her neyse.. roland iyi geliyor. hem de sağlam geliyor.. Yamaha mı !!!!!! yorum ..değmiyor. bir iğne ipliği yol alamadı. sadece apartılı ram yükseltme derdinde... ne dokunmatik, ne adam gibi kasa, ne kolay işlevsel bir os arayüz, bir de asma davul+elektrolar+zurnalara bir alerji geleneği işte..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ates Bayraktaroglu isimli bir üstat ea7 için bir usb yaptı... Demoları var nette... Fiyatı 300tl...ben çok beğendim... Direk programa çıkılacak kalitede usb... 89 ritim var ve 4 güncelleme ile 300e çıkacak... Ea7 saund olarak zaten çok temiz... Bende 2.elini arıyorum. .. Uygun fiyat bulursam hemen alacağım... Ates usbyi de alacağım...

Roland EA7 her türlü işinizi görür.fiyatına göre çok gelişmiş özellikleri olan bir klavye.ücretsiz ritim ve sample ses desteği devam ediyor.bunun yanında kilitli usb kullanma şansı var.yeni güncellemeler ile bazı eksik yanları ilerleyen zamanlarda giderilecek.şuan aldığınızda gönül rahatlığı ile tüm ortamlarda müzik yapabilirsiniz.

çok teşekkür ederim yorumlarınız için arkadaşlar üstadlar

Roland ea7 tavsiye ederim sormak isteğiniz soru varsa bildiğim kadar cevaplamaya çalışırım

cihaz sound olarak light adamı yormuyor ben ritimlerini çok ama çok beğendim fakat içinde her ne kadar güzel samplelar olsa da daha gerçekçi samplelar la donatilabilir bu alete nevale yazan arkadaşlar kıymetli üstadlar var ama keşke korg kadar çalışan olsa bi aleti alırken fiyatının da düşünmek lazım sen şimdi 6000 lira civarında bu cihazın sıfır sanırım ben bunu 6000 liraya aldım bu fiyata bundan iyi performans alabileceğim cihaz var mı bu cihaz sıfır mı ikinci el mi eğer ki ikinci else temiz mi ben bu cihazı nerde kullanacağım ki şahsi kanatim bu cihaz kapalı yerlerde daha güzel iş yapar dinleyeni yormuyor şimdi 6000 7000 bandında ise bu cihaz setiyle beraber bu bantada beklentilerimi karşılayacak başka cihaz var mı en önemlisi de deneyerek alınız en doğru kararı müzisyenin kulağı verir ama kanımca cihaz tatlı soft ama daha fazla sample şart saygılar