• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland e40 kullanan varsa bir şey soracaktım

ahmett02

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Casio AT-3
bu aletin orijinalinde kaç tane çiftetelli ritmi var? eğer birden fazlaysa bunları bir ses ya da video olarak kaydetmeniz mümkün müdür? içlerinden bir tanesi çok hoşuma gidiyordu, onu arıyorum.

Cevap: Roland e40 kullanan varsa bir şey soracaktım

ya da roland e40'in orijinal ritmlerini nereden bulabilirim?

E 40 lara eprom entegre ile 4 lü ritim kartı yerleştirilmişdir bu olgu sayesinde gerekli tüm rtimler orga yüklü vaziyete dönüşür eğer orgunuzda bu olay yok ise DTL servis e sorabilirsiniz bir dönem 70 USD ye yapıyorlardı şimdilerde yapılıyormu veya fiyati nedir bilemiyorum

O zaman bu orgun orijinalinde ritmler yok mu yani?

rolande40 ta dahili türk ritimleri yok

t1-t2-t3-t4 kartları var bu 4 kartı entegreye yüklenip kullanılabilir ancak piyasada bulmak şimdi çok daha zordur.

uzun zaman önce bu 4 kartı taktırmıştım, tek bir düğme vasıtasıyla 4 kart arasında geçiş yapılabiliyordu. ama kartlar arasında geçiş yapmak için ritimi durdurmak gerekliydi cihaz sapıtıyordu :)

dtl ile görüşün yardımcı olurlar.

rolande40 ta dahili türk ritimleri yok

t1-t2-t3-t4 kartları var bu 4 kartı entegreye yüklenip kullanılabilir ancak piyasada bulmak şimdi çok daha zordur.

uzun zaman önce bu 4 kartı taktırmıştım, tek bir düğme vasıtasıyla 4 kart arasında geçiş yapılabiliyordu. ama kartlar arasında geçiş yapmak için ritimi durdurmak gerekliydi cihaz sapıtıyordu :)

dtl ile görüşün yardımcı olurlar.

Yıllar önce e40 ile çalınmış bir çiftetellinin kaydı var, oradaki ritmi bulup kendi klavyemin formatına dönüştürmeyi planlıyordum, ama artık kaydı dinleyerek aynısını kendim yazmaya çalışacağım. Teşekkür ederim.

ben anlamıyorum :) bu ritm tüm e40larda sabit. yani e40 kullanan piyanistlerin hepsi aynı setleri mi kullanıyor? ben bu videodaki arkadaşın çaldığı 2/4ü neredeyse tüm e40'larda gördüm :)

ben anlamıyorum :) bu ritm tüm e40larda sabit. yani e40 kullanan piyanistlerin hepsi aynı setleri mi kullanıyor? ben bu videodaki arkadaşın çaldığı 2/4ü neredeyse tüm e40'larda gördüm :)

e 40 kullanan herkeste bu ritimin olması gayet normal arkadaşlar gayet guzel açıklamıslar toplamda 4 adet kart var ve içindeki ritimler neredeyse aynı çok az bir fark var ve her kartta 8 adet ritim var vahde-2-4--4-4 5-8 gibi

benim e40 da 4 kart yüklü 32 adet ritim birde kendi ritimleri süper bir org

e 70 kullanırken hatırladıgım kadarıyla çiftetelli bayon karadeniz rumeli 5-8 9-8 vahde gibi kartta 8 ritm vardı ...bırde orgun içinde anadolu dıye fabrıka rıtmı vardı 2-4 bir ritmdi...4 kartı toplayıp tek kart yaparız getır dedıler ama fırsatım olmamıstı...ne ımkansızlık içindeymısız baktımda zamanında......şimdi en kötü cıhaz bıle ne acaip teknolojıye sahıp