!!!Roland EA7 Update 2.00 Yenilikler!!! | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

!!!Roland EA7 Update 2.00 Yenilikler!!!

Mürhen

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Ocak 2010
Mesajlar
1,141
Puanları
48
Yaş
31
Konum
KIRKLARELİ
Enst.
Roland EA7,Roland G-600
1-Global 3.sayfaya part level ve style mixer balanslar için Reset
Style Volume eklenmiş.

2-Pad setting bölümüne eklenen ending stop özelliği ile artık ritmi durdurduğumuzda ritimle birlikte padlarda duruyor.Bu işlem prhase atamaları için geçerli.Tone olarak yapılan atamalarda geçerli değil.

3-Ritim Yazma Menüsünde kaydettiğimiz notalara klavyedeki isim ve numaraları ile çalıp ulaşarak ritim yazma menüsünün tüm bölümlerindesilme,kopyalama,velocty,insert,gate,shift clock,quantize gibi ayarları notadan notaya yada tek bir nota için uygulayabiliyoruz.Örneğin: Micro edit bölümündeyken yanlış çaldığımız bir notayı silmek için tek tek up down ile bulmak yerine o notayı klavyeden direk çalıp ulaşabileceğiz.

4-Utility sayfasına eklenen Import-Export bölümleri ile klavyeye yüklenen sample tonları tek tek yada bütünüyle orga yükleyebilir yada orgta yüklü olanları usbye kaydedebiliriz.numeric butonlarını kullanma aktifleştirilmiş.bu işlem bize zaman kazandıracak.numeric ile sample tone sıralarına ulaşıp tonları aktarmak rahat olacak.Sample import klasörünün içinede sesler icin dosya acabiliyoruz.Bu sayede Tone Editör programında detaylı olarak çalışabiliyoruz.

5-Sample Edit menüsüsüne eklenen Fine Tone(Akort) özelliği ile seslerdeki frekans (Hz) sorununu ortadan kaldırabiliyoruz.düşük yada yüksek frekanstaki samplelara müdahale edip akortlayabiliyoruz.bu özellikler KBD mixer-UST edit bölümlerindede var ancak elimizin altında olması daha güzel olmuş.

6-Sample Edit Menüsü Start point,Loop start ve Endpoint noktalarını bulmada artık bize kolaylık sağlıyor.

7-Midi bölümüne eklenen TX Scale data ile bilgisayar üzerinde yapılan çalışmalarda klavye üzerinden yapılan koma atamalarını artık direk olarak algılayabilecek.özellikle ritimlerin introlarında gerekiyor.

8-Octave butonlarını Ana ekran dışında artık heryerde kullanabiliyoruz.

https://resmim.net/f/Z1Yanf.jpg

https://resmim.net/f/1WXp9G.jpg

https://resmim.net/f/w4fJM8.jpg

https://resmim.net/f/1WXp9G.jpg

https://resmim.net/f/YNL8ZY.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst