• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Em-55 Or - Yardım Edermisiniz?

webmaster27erdi

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
merhaba arkadaşlar 2 gün önce Roland Em-55 Or Aldım .
Org Çalmaya yenı basladım bana bu org hakkında bilgi verebilirmisiniz.?
Öğrenmek için uygun bir org mu
Ritimleri Nasıl Yükleyebilirim :(?
Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Roland Em-55 Or - Yardım Edermisiniz?

sorabilirmiyim kaça aldınız piyasası 450 - 500 civarıdır ev kullanıcıları için fena sayılmaz ama sahnede pek bişey bekleme kullanımı kolay kendi hafızasında sample ses yüklüdür sonradan ses yükleyemezsinz sadece bir kaç tonu birbirine karıştırıp bağlama zurna sesi felan elde edebilirmisin midi ve ritim mevcuttur sitelerde ben de 7 yıl önce em-50 vardı roland artık son çağını yaşıyor diyebiliriz piyasanın tek hakimi şuan açık ara korg dur gerisi yalan saygılar

Merhaba Alette ritim yazma yok ama kaydetme var
Ritimleri disketten okudugu için disketi çıkarınca ritim çalmaz
Ritimler bir kereye mahsus aynı anda write tusuna basılı tutup 1~8 tuşlarına tek tek atama yaparak orga yükleyin
Disk menüsünde uspr(kullanıcı program) kaydı yapın bu işlemden sonra cihazı kapatınca hafızaya aldığınız ritimler silinmez
Diğer disketler içinde aynı işlemi yapın
Daha sonra hangi disketi kullanmak istiyorsanız o disketi sürücüye takıp daha önce kaydedilen uspr dosyasını disk menüsünden tekrar load a basarak tek tuşla tüm ritimleri yükleyin
Not; ritim kaydetmeye başlamadan önce tuş hassasiyetini ayarlayın