• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland exr46 mi korg pa55tr mi????

dadas25

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
flüt saz darbuka yamaha a300tr klar
Arkadaşlar roland exr46 mi korg pa55tr mi???

Cevap: Roland exr46 mi korg pa55tr mi????

pa 55 tr daha iyi

pa55tr daha iyi ama exr46oriental ın sıfırı üretiliyor hala.

Pa55 Tr daha iyi.

işin aslı ne biliyormusun aslında inan bana roland firması exr46 ya baba iri bir gösterişli kasa yapsadı mp3 bord olsaydı ben ozaman görürdüm bu yorumları pa 800 bile kafa tutardı karşısında olayın iç yüzü bu aslında kimseye sıcak gelmedi çocuk klavyesi gibi yani acık makyaj işi bitirirdi kadını gösteren makyajdır..:D fatma gülün ( exr 46 ) suçu yoktur...:D

pa55tr daha iyi ama exr46oriental ın sıfırı üretiliyor hala.

roland exr46 nın üretimi yoktur,üretimden kalkmıştır,

ben ikisini birden kullanmış biri olarak,pa 55 tr daha iyi diyorum hemde çokçok iyi,

pa 55 tr nin exr46 dan üstün olan özellikleri

1.menü ve kullanım olarak çok çok üstün,pa 55 tr de geniş ld ekran var,ses ve rtm bulma arama seçme olarak çok basit pa 55 tr,

exr46 kullanım olarak çok zor bi alet,,sesleri ve rtmleri numara yazarak bulman gerekir,ekran bakalit ekran,

2,pa 55 tr de oktav tuşu v.s diğer sürekli kullanılan özellikler kasanın üzerinde ayrı bir tuş olarak var, exr46 da yok

3,saund ve çıkış gücü(ses olarak)pa 55 tr biraz daha düşük

ama exr46 nın saundu ve çıkış gücü pa 55 tr ye göre çok yüksek ve kaliteli

4,pa 55 tr exr 46ya göre daha işlenilmiş üzerinde çalışılmış,rtm ve ses yazımı olarak daha önde

5,türk rtm ve ses olarak pa 55 tr daha kaliteli (davul darbuka tonları v.s)

6,hafıza olarak pa 55 tr daha önde batı ritimlerini değiştirme şansın var toplam 200 e yakın rtm alıyo,

ama exr46 da 2 mg hafıza var toplamda 100 110 adet rtm alıyo,midi yüklersen 50 adet rtm alıyo 20 adet midi alıyo

7,kasa ve tuşlar yönünden pa 55 tr exr46 ya göre kalitesiz,exr46 daha kaliteli sağlam kasa ve tuşlara sahib,

8,pa 55 tr nevale olarak ses ve rtm yönünden daha zengin bi alet,

ama exr46 işlenilmemiş bi alet üzerine düşülmemiş kimse ilgilenmemiş sahibsiz bi alet,

pa 55 tr de efektler daha fazla,pa 55 tr de tek tek seslere ayrı ayrı efekt verebiliyosun ama exr46da her ses ayrı ayrı efekt veremiyosun,user olarak efekt verebiliyosun,pa 55 tr de tek sese başka ses (çift ses )atayabiliyosun ama exr46 da user olarak çift ses verebiliyosun,,çift ses verebiliyosun demek istediğim yani bu şekilde kayıt etme şansın var,exr46da 1 userde 8 adet ses var yani 8 adet sese 1 kere çift ses atayıp kaydetme şansın var

bu arada syn dj ramon kardeş demişsinki exr46 da mp3 v.s olsaydı pa 800 e kafa tutardı demişsin,exr46 nın mp3 lüsüde var ve biraz daha genişletilmişi var roland gw8,neden pa 800 e kafa tutamıyo,polemik olmasın kesinlikle,,

her yönden pa 55 tr öen çıkıyo pa 55 diyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu da soru mu kardeşim.. tabii ki 55tr !!! :D :D

nedenine gelince roland firması biz türkler için uğraşmaya değer vermiyorda ondan dış pazarı kuvvetli ne uğraşçak bizim gibi hazırcı ''İSTİSNALAR HARİÇ '' müzikten anlamayan bir ülkeyle isteseler öle bi klavye yaparlar ki aklınız bile yerinden oynar... saygılar...daha 12 senelik aletin çiftetellisinin üstüne çiftetelli tanımıyorum ROLAND G 600 EFSANE... MUHAKKAK HERKESTE 2. BİR KLAVYE G 600 OLMASI GÖRÜŞÜNDEYİM...

Moderatör tarafında düzenlendi:

nası soru bu aslında tuş yapısı ve malzeme olarak ikiside haşat aletler ama sound ve iş bitirme olarak pa 55 in bırak yanını ötesinden geçemez

almayın şu rolandı artık turkiye icin adam gibi bi klavye yapmadığı surece almayalım ben gw8 ve exr46 aldım kullandım bikere exr46 arap aleti 3-5tane turk sesi koymayla olmaz bu işler burda herkes bas bas bağiriyor yap adam gibi klavye rolanda gecelim diye roland hala araplara org yapıyor 2rutuşlede turklere satıyor olay bu.. marka fanatıklığı falan diyil olay şurda diyim roland adam gibi klavye yapsa herkes alır ama yok işte yok...