• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland: Fantom-G8 --Live İstasyonu

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Roland: Fantom-G8 --Live İstasyonu

[Bilgi]
Iş istasyonları için yeni standart
Fantom G canlı bir iş istasyonu, tüm klavye bekleyen: bir araç hem canlı performanslar ve stüdyo yapımları için, geniş renkli LCD ekran ile olan üstün kaliteli, ve birçok yeni canlı performans özellikleri ve sesler çekiciliğini çok tasarımı.

>> Geniş ekran renkli LCD
>> Supernatural Genişleme Yuvaları
>> 22 eşzamanlı etkileri mevcuttur
>> Yeni MIDI / audio sequencer
>> USB ana ve USB MIDI / Ses
>> Profesyonel Piyano Klavye
[Temel Özellikler]
WAVE-ROM selefi Fantom X (256 MB) kıyasla iki kat olmuştur. Ayrıca iç sesi jeneratör entegre de Roland SRX genişleme komitesi tanıdık geliyor bir seçki.
Genişletin, yukarı 2 ARX genişleme kurullarına yeni Supernatural teknoloji ile iç ses ekledi. ARX kurulları ayrı ses modülleri, kendi grafik kullanıcı arayüzü ve bağımsız polifoni ile vardır.
Grafik semboller üzerinden ARX genişleme kurulların ses düzenleme ve bu nedenle uygulanması kolaydır.
Ses üretimi diğer şeyler, arasında bulunmaktadır Aşağıdaki işletim modu: stüdyo setleri - iç sequencer ile kullanılmak üzere 16 multitimbral parçalar (en fazla proje başına 128 kümelerine) Live Set - 8 multitimbral parçalar, proje başına 512 kümelerine katman ve split ayarları (up)
Ses için yeni geçiş (yama Remain) bir devrim: canlı modunda aynı anda anahtarları etkileri de dahil olmak üzere 8 seslere, önceki oynadı sesler ve efektler iptal etmek zorunda kalmadan kadar sağlar.
Zaman Fantom G8 (88-anahtar sürüm) yeni PHA yapar-II klavye (Progressive Hammer Action) fildişi ve ebenholzartiger yüzey kaplama ile ideal hissetmek için.
Etkileri bölümünde her parçası kullanılabilir (en fazla 22 için aynı anda), böylece parçaların paylaşmak etkileri gerekmez ayrı bir etkisidir.
Yeni Pitch Bender modu Saha ile kolunu bükmeye ilgili ses tamamen yeni eklemler sağlar. Bu örnek sağlar Gitar çalmaya çok doğal ve pitch kontrol geliyor. Çeşitli seçenekler bir örnek: Sadece son oynadığınız notu (örneğin, bir tonun en yüksek notu) Saha değişmiş ise, diğer notları değişmeden kalır.
Yeni sequencer (en fazla 1 milyon notlara!) Kombine MIDI ve bir menü ses izler. 128 MIDI parça ve 24 ses parçaları kadar kompozisyon ve düzenlemeler için kullanılabilir.
Ne zaman bir bilgisayar sistemi gibi bir USB fare ayarları, bağlantı gerçekleştirilebilmektedir.
Çeşitli parametreleri doğrudan hızlı bir şekilde değiştirmek için erişilebilir 8 sürgü ve 4 döner kontrol Altı. Bu, diğer şeyler arasında yer sequencer ve kaydedilen parçaları için dahili dijital mikser kontrol etmek.
Sequencer, kombine XLR ile esnek bir ses giriş / Jack bağlayıcı bir ses kaydetmeyi sinyalleri için (bir gitar doğrudan bağlantısı için) ve mikrofonlar için phantom güç kullanılabilir örneğin.
Dinamik yastıkları aftertouch () ile çok fonksiyonel ve kullanılabilir sadece sesler ve desen oynamak için ama diğerleri sessiz sequencer parçalar da ve ses programları sayısal aralığı için.
USB MIDI sürücüsü ve bir VSTi uyumlu Editor yazılımını içeren bir CD aracı bağlıdır.
Ek aksesuarlar mevcuttur: KS-G8 Stand olarak

çok güzel bir alet
oldukça geniş imkanlar sunuyor kullanıcıya
5 oktavlı aynı özelliklere sahip FANTOM G6 MODELİDE VAR

abi ben amerikada BEST BUY magazasında inceledim 2 saat kadar.hakkatten bu G serisi rolandın dönüm noktası alet inanılmaz.version güncellemesi yapınca 1GB ram takma olanağı sağlıyor.seslerine ve özelliklerine diyecek yok mest oldum ben.ortamda yamaha motif XS8 de vardı Fantom G8 in yanına dahi yaklaşamaz.onuda inceledim.fantom G8 amerika satış fiyatı 3500 dolar bizdekinin nerdeyse yarısı.

roland farkı diyecem baskada birşey demiyecem
amerika ve türkiye arasıdaki fiyat farkı çok fazla bu sebeple böyle güzel aletler türkiye piyasasında genel kullanıcı kesime hitap edemiyor

fantom g serisi fiyat aralığı 6-9bin tl arasında değişiyor yani 6-7-8 şeklinde modeller fiyatları buna göre değişiyor en ucuz G6.beklemek lazım satamıyorlar doğru düzgün mecbur düşürecekler.mesela geçen yıl Roland V synth GT fiyatı 4500 euro iken bu yıl 5-6 bin tl aralığına indi dahada düşecek düşmek zorunda.roland firmasıda indirim yaptı bu da tüm ülkelere yansıdı.

Zaten G serisine ne desek az. Süper ve ötesi bir alet. Fantom G serisi pahalı ama ona çok benzeyen Fantom X Serisini tavsiye ederim. 61 tuşlu modeli olan X6 3000 tl civarında diye biliyorum.

bende fantom X8 var on numara alet ayrıca ben sample atıp ses yapma ve set hazırlama olayınıda komple çözdüm kaliteli wav yada aiff sample bulabilseydim komple set yapacaktım.şimdi uğraşmıyorum triton extreme 61 aldım yanına o ayrı...:D...ilgilenen arkadaşlar ses aleti olarak Fantom X6 alabilirler hafif olması avantajdır X8 yaklaşık 30 kg...ben anlatırım burdan neyi nasıl yapacaklarını komple...

bende fantom X8 var on numara alet ayrıca ben sample atıp ses yapma ve set hazırlama olayınıda komple çözdüm kaliteli wav yada aiff sample bulabilseydim komple set yapacaktım.şimdi uğraşmıyorum triton extreme 61 aldım yanına o ayrı...:D...ilgilenen arkadaşlar ses aleti olarak Fantom X6 alabilirler hafif olması avantajdır X8 yaklaşık 30 kg...ben anlatırım burdan neyi nasıl yapacaklarını komple...

Senin ekipman da yakıyor yani iki dev firmanın en iyi serileri arasında. Rihanna'nın klavyecisi de X7 modelini kullanıyordu. ;) Sen bu ekipmanı Ömür boyu değiştirmesen de olur valla :D :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
valla kardeş G serisini çok sevdim ben.ama acelesi yok cihazlarımı seviyorum.fantom X8 de 3 tane SRX board takılı. symphonic strings, complete orchestra ve supreme dance. 4. slot boş onada platinum trax board almayı düşünüyorum.
değiştireceğim zaman kafamdaki kombinasyon şöyle olacak

Roland Fantom G8
Roland V synth GT
Kurzweil PC3K
Roland Cakewalk V Studio 700 konsol
yüksek performanslı PC
iki adet Kurzweil referans monitör
kaliteli 2 adet studyo mikrofonu

bakalım işte öncelikle gemide çalışma olayına bir son vermem lazım.bir takım girişimlerimiz var sonuçlanınca müzik eğitimi ve studyo olaylarına tam kapasite girebileceğim...

Aklındaki projeler güzel ama baya masraflı, Gerçi Fantom X8 ile Triton alan biraz daha fazla zorlarsa bunları da alabilir. Zaten V-Synth GT ve G serisi Roland'da son nokta diye biliyorum, en azından sitesinden bunların üstünde klavye yok. Hadi bakalım hayırlısı umarım kısa zamanda istediğin stüdyoyu kurarsın olayı bitirirsin. . .