• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland g600 cü ve ses yazan abilerim

20ay308

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa55tr - Pa500 - Pa800 - G600
Selamun aleykum abilerim iyi gunler hayirli isler bol kazanclar insallah

Bende roland g600 var alali 7 ay oluyo herseyini kendim yaptim cunku disket surucusu yok 7 ay dir konilarima pek yardim edende olmadi

Sizden istedigim şu abilerim elektro vs.vs. dugunluk seslerim yok tenor sax olsun yayli olsun felan macun olsun bunlar yok
Yani şununla şunu karıştır delay reverb ver şu olsun die soylermisiniz mutlaka bilen vardir neyle neyi karistirinca ne oldugunu o kadar ses tabikide gokten inmiyo yaziyo biri :)

Cevap: Roland g600 cü ve ses yazan abilerim

Sevgili kardeşim, Öncelikle, çabandan dolayı seni tebrik etmek istiyorum. G600 bir dönemin kral aletiydi. Fakat teknoloji geliştikçe, pek yüzüne bakan kalmadı. Şu an sitede kullanan kaldı mı onuda bilemiyorum. Burdan böyle bir yardımda bulunabilecek kimse kalmadı sanırım. sana tavsiyem; SAX sesi için, iki adet SAX ses seç upper 1 e ve Upper 2 ye, sonra bunlardan birinin oktavını pese al, yani oktav tuşunun sol taraftaki ledi yanık kalsın, sonra reverbini ve efektini kendi zevkine göre ayarlar. Zurna için Mizmar sesini kullan, elektro bağlama sesi için, gitar tonlarından birini kullan ve dediğim gibi 2 elektroyu biri düşük oktav diğeri pes oktav olarak ayarla. Efek ayarından Phasser ve delay efeklerini seç zevkine göre derinliğini ayarla. Benden bu kadar kardeşim. En kısa zamanda, orguna bir disket sürücü taktır, birde usb disket sürücüler var pc için, ondanda al ve Piyasada bulunan yüzlerce ritim ve sesi kullanmanın tadını çıkar.

Saygı ve Sevgilerimle
Murat KOÇ

Allah razi olsun abi ilk defa cevap almak insani mutlu ediyo allah da seni mutlu etsin abicin
disket almak herkez ister ama imkanlar imkanlar...
Onun icin ugrasiyordum abi su an stajdayim calisiyorum is cikisi denitycem

Gunceldir abilerim

Sax sesi derken iki ayri sax sesimi yoksa aynimi abi

İki ayrı da olabilir aynısıda olabilir....

sen bıkactane dene ıster ıkısını aynı ensrumandan ıster ıkısını farklı enstrumandan dene
ayrıyetten ses yazzarken dıger multısamplelerıde bırlestırerek dene
rez bass ve %ramp400 gıbı multı sampleler olmalıydı yanlıs hatırlamıyorsam
degısık multısamplelerı once sabırla tek tek dene belkıde burada kımsenın bulamıyacagı seslerı sen bulacaksın bu iş zevk meselesı ... g 600 ıle muhteşem sesler elde edıyorlar
tek yapman gereken cıhzdakı nevalelerı tanıyıp onları zevkıne gore işlemen
multısample dedıgım korg i 30 da oldugu gıbı cıhazın uzerındekı sesler degıl cıhazın menusunden gırdıgın tek yada cıft kanal ses yazımı multısample lıstesı
kolay gelsın bu hevesını asla kırma muzıkle kal derım

multisample hakkında hiç bir bilgim yok ustam araştırayım

günceldir abilerim multisample olayını anlayamadım

kor i 30 da ses performans seslerını edıtlerken yada ses yazarken ıkı kanal multısample lıstesı cıkıyor
mono yada ıkı kanal ses yazabılıyorsunuz g 600 de de bunun gıbı bır olay olması lazım
o bahsettıgım seslerde multısample adınla lısteli
multisample olayına takılma senın cıhazda farklı bı menuye sahıp olabılır i 30 u sattıgım ıcın suan bırebır yazamadım ama elımden geldıgı kadar ıkı cıhazın olası benzerlıklerınden yola cıkarak bırseyler yaratmanı ıstedım
ses yazma menusune elbet gelmıssındır g 600 de orada bırlestırıp yada edıtleyıp duzenlıyecegın seslerı tek tek dınle
ve kalıp synth sesler olacak ornegım ramp, rez bass ,%ramp gıbı enstruman adı olmayan kalıpsesler var
onlardan lead sesler elde edeyordum ... ornek olarak verıyorum
sonra osilator menusunden ve mıxer menusunden seslere degısık renkler verıp denıyordum
bır sesı yazmak yerı geldıgınde bır saat yerı geldıgınde begendıgım sesı elde etmek gunlerımı alıyordu
hazır parametrelerı burda sana verenler olabılır ama cabuk sıkılırsın kardeşim ... o seslerı deneyerek yazarsan hem ses yazmayı ögrenırsın hemde yenı cıhaz aldıgında fazla zorluk çekmeden ses yazımı yahut baska işlemelerı yapabılırsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

teşekkür ederim abicim allah razı olsun eline sağlık çok yardımcı oldun yol katetmeye başladım

saygılar
Selçuk ALPAY
Denizli