• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland g600 ritim yükleme - lütfen yardim edin

bigali

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.ilanveriyor.com
Enst.
KORG PA80 - ROLAND G600 - KORG PA60
Merhaba arkadaşlar,
Roland G600'e disketten nasıl yükleme yapılıyor?

Bu konuda acil yardım ederseniz sevinirim...

diskete 8 adet beğendiğin ritimleri tek tek diskete at(toplam 8 adet),disketi açık olan orga tak.orgun ekranının sağ alt kenarındaki f5 tuşuna bas.hemen ekranın sol kenarına yukardan aşağı doğru user styl yazar.daha sonra ekranın altındaki yanıp sönen upper1 tuşuna bas. akabinde 1. ritim yüklenir.böylece her upper1 yandığında o tuşa basarak sıradaki ritimi yüklersin.kısaca özetliyeyim.8 ritimin tek tek yüklü olduğu disketi orga tak,f5 tuşuna bas,yanıp sönen upper tuşuna bas.bu işlemi upper 1 e toplam 8 kere basarak yap.olay biter.takıldığın olursa sor.saygılar....

arkadaşlar bende roland g600 var ritimlerin olduğu bölümde MİDİ SET tuşu var ama nasıl kullanılacağını bilmiyorum kitabını okuyorum (ingilizce tabi) istenilenleri yapıyorum ama sonuç alamıyorum bilen arkadaş varsa yardım istiyorum şimdiden tşkler

roland g600 MİDİ SET nasıl yapılır

arkadaşlar ritimlerin yanında bulunan MİDİ SET düğmesini tam çözemedim kitaptakileri uyguladım ama sonuç sıfır bilen arkadaşlardan yardım istiyorum

Saygi deger kardesim cok basit hani discetten attigin gibi midi tusuna bas bakle braz sonra ekrandan secme tusunu goreceksin basit yani k gelsin :)

Cevap: Roland g600 ritim yükleme - lütfen yardim edin

akor usta verdiğin bilgiler için cok tesekkür ederim buraya kadar anladım yeni bir g600 kullanıcısı olarak ama ben bişey sormak ıstiyorum şimdi 8 tane ritim yükleyebiliyoruz maxsimum sanırım fakat disket takılıyken içindeki ritmleri direk çalma imkanınımız yokmu yani yükleme yapmadan mesela midi leri direk çalıyoya onun gibi demek istiyorum.

Hayır,
Roland G600 ritimleri disketten cihaza yüklendikten sonra okur...
Sizin dediğiniz Korg PA80 deki gibi, disket takılyken disket içindeki ritimleri anlık okutma özelliği malesef Roland G600'de yok...

Arkadaşlar ben ritim ve ses yükledikten sonra herhangi bir ses seçtiğimde yani yüklediğim seslerden birini seçtiğimde ritimde değişiyo bazen ritim bulunamadı diye hata veriyo bunu nasıl halledicem cevap verirseniz sevinirim

volüm tuşlarının sağındaki üçüncü tuşa sty tuşuna bas ve kitle

SELAMUN ALEYKÜM ARKADAŞLAR BEN ROLAND G 600 E RİTİM ATTIM İÇİNDEN BEGENDİKLERİM OLDU BEGENMEDİKLERİMDE TABİ BEGENMEDİKLERİM RİTİMLERİ NASIL SİLECEM BANA Bİ AÇIKLARMISINIZ SİZE ZAHMET Tşkrlr... SAYGILARIMLA