Roland GW-8 USB Sorunu

CanErik

Yeni Üye
Katıldı
28 Nis 2011
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Enst.
Korg PA600 QT
Herkese Merhabalar;

Yaklaşık 2-3 hafta önce sıfır olarak aldığım Roland GW-8'e bugün USB takmak istedim. Şarkılarımı yedekleyecektim. Kullanma klavuzunda USB diskin FAT formatında olması gerektiği yazıyordu. Ancak ne FAT ne de FAT32 fark etmiyor, USB'yi orga taktığımda ve Utilities kısmından USB Format ekranına geldiğimde USB Not Ready yazıyor.

Kullanma klavuzundan USB Not Ready hatasının açıklamasına baktığımda USB doğru yerleştirilmemiş olabilir yazıyor.

Bu hatayla daha önce karşılaşan oldu mu? USB diskin boyutu ile alakalı olabilir mi? Ya da aldığım ürünün USB kısmı bozuk olabilir mi?

Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

CanErik

Yeni Üye
Katıldı
28 Nis 2011
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Enst.
Korg PA600 QT
Cevap: Roland GW-8 USB Sorunu

Kingston'un iki tane USB'sini denedim (ama aynı model) onun dışında da bir tane promosyon olarak aldığım üzerinde şirketin ismi yazan USB denedim ama sanırım o çok kaliteli değildir zaten...

Aldığım sorunlar şu şekilde;

Orgu açıp kapattım ve sonunda FAT ile biçimlendirdiğim USB'yi gördü.
USB format kısmına geldiğimde artık USB Not Ready yazmıyordu bunun yerine formatlamaya başlıyordu ancak işlem sonunda Write Error demeye başladı bu sefer de...

USB'yi çıkarıp bilgisayara tekrar taktığımda GW8 ismini verdiğini gördüm USB'ye...
Ancak içinde bir Roland klasörü vardı bunda da Song gibi bir klasör vardı ve içi boştu...

Sorunum ne olabilir :S

Şimdiden herkese teşekkürler.

h-sinan54

Yeni Üye
Katıldı
29 Oca 2010
Puanlar
0
Yer
SAKARYA-KARAPÜRÇEK
Enst.
Roland GW-8, KORG PA500TR

usb ler 2gb tan fazla olmazsa daha sağlıklı sonuç alınıyor diye biliyorum...Denediğinz usb bellekler kaç gb

CanErik

Yeni Üye
Katıldı
28 Nis 2011
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Enst.
Korg PA600 QT

Üçü de 4 GB'lık modellerdi. O halde gidip 2 ya da 1 GB flash bellek alayım madem umarım bu sorunu çözer... Bu arada GW-8'de çalıştığını bildiğiniz bir USB markası var mıdır acaba hani şansımı arttırmak amacıyla :)

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

kadirbey1985

Moderator
Moderator
Katıldı
21 Oca 2010
Puanlar
38
Enst.
Roland GW-8

arkadaşım, sen 2 GB boyutlu bir USB disk al.ama sadece roland gw-8 için kullan özel olsun. ben öyle yapıyoru. usb belleğin bozulmaması için bilgisayardan güvenli bir şekilde kaldırın seçeneği ile ve orgu kapatıp usb belleği çıkarma ile daha uzun ömürlü olur.

CanErik

Yeni Üye
Katıldı
28 Nis 2011
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Enst.
Korg PA600 QT

Piyasada resmen 4 GB'tan aşağı flash disk kalmamış :D Yarın daha büyük bir mağazaya bakayım akşam vakti çok yere bakamadım. Yardımlarınız için çok teşekkürler, aldığımda sonucu burada paylaşacağım.

h-sinan54

Yeni Üye
Katıldı
29 Oca 2010
Puanlar
0
Yer
SAKARYA-KARAPÜRÇEK
Enst.
Roland GW-8, KORG PA500TR

Umarım sorunun hallolur ben sandisk in 2gb lık belleğini kullanıyorum gayet hızlı ve sorunsuz şekilde çalısıyor...Kadirin dediği gibi sadece gw8 de kullan...

TUFAN54

Moderator
Moderator
Katıldı
24 Nis 2008
Puanlar
38
Yer
Sakarya
Enst.
Casio At-3

Piyasada resmen 4 GB'tan aşağı flash disk kalmamış :D Yarın daha büyük bir mağazaya bakayım akşam vakti çok yere bakamadım. Yardımlarınız için çok teşekkürler, aldığımda sonucu burada paylaşacağım.
aynen 4 ten düşük bulman zor ben ılk toshıba usb aldım 4 gb çalıştırmadı ama sanırım usb bozuktu arastırdım kingston 2gb buldum 2 tane aldım 2 sıde canavar gibi çalıştı eger 4 gbler çalıştırmıyosa telefonlara takılan küçük hafıza kartlarından al ucuna büyütücü tak %99 çalıştırması lazım...

Katıldı
21 Oca 2010
Puanlar
18
Yer
izmir
Enst.
korg pa3x

alcağın bellek orjinal olması lazım.yoksa bellekte sorunlar yaşarsın.zamanında ben yaşadım

myolive

Yeni Üye
Katıldı
7 Mar 2010
Puanlar
0
Yer
Samsun
Enst.
Roland gw8

Ben Toshiba 8 Gb kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.

kadirbey1985

Moderator
Moderator
Katıldı
21 Oca 2010
Puanlar
38
Enst.
Roland GW-8

aslında roland gw-8 usb bellek konusunda çok seçici.demek ki myolive 8gb bellek kullanabiliyormuş.

myolive

Yeni Üye
Katıldı
7 Mar 2010
Puanlar
0
Yer
Samsun
Enst.
Roland gw8

Toshiba 8 Gb 2.0 ve Aidata 8 Gb 3.0 iki Usb bellektede sorunsuz çalışıyor ama ritimleri veya sesleri Usb ye kaydetmeyi denemedim.Kaydetme konusunda sıkıntı yaşatırmı bilemiyorum.

keşanlı mustafa

Paylaşımcı Uzman
Katıldı
2 Mar 2007
Puanlar
38
Yer
istanbul
Enst.
Yamaha Genos

Antalyadan bir arkadaşımız 4 Gb lık usbsini gönderdi. Ona 2 gb lik gönderdim.Sorunu haloldu.

CanErik

Yeni Üye
Katıldı
28 Nis 2011
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Enst.
Korg PA600 QT

Arkadaşlar tekrar merhaba;

Bugün 2 GB'lık flash disk elime geçti (piyasada bulamayınca internetten aldım artık) sorunsuz çalışıyor. Artık sorun boyutunda mıydı bilmiyorum ama 2 GB'lık Sandisk'in sorunsuz çalıştığını söyleyebilirim. Değerli cevaplarınız için teşekkürler. :)

kadirbey1985

Moderator
Moderator
Katıldı
21 Oca 2010
Puanlar
38
Enst.
Roland GW-8

o 2 GB Boyutlu flaş belleği sadece Roland GW-8 için kullan.Bilgisayardan çıkartırken de güvenle çıkar, orgdan çıkarırken de orgu kapattıktan sonra çıkar ki flaş bellek zarar görmesin.

eylemce

Yeni Üye
Katıldı
26 Eki 2019
Puanlar
1
Enst.
org
merhabalar arkadaslar yenı prelude aldımusb formatluıyorum ok daha once bk5 de kullandım
4 klasore netten ındırdıgım stl dosyalarını kesınlıkle okumuyor EMTY dıyor nedendır acaba syg

eylemce

Yeni Üye
Katıldı
26 Eki 2019
Puanlar
1
Enst.
org
mustafa abı mrb 2 gb 4 luk de denedım usb yı fat 32 de yaptım
valla bk5 de hıc sorun yotu
yabancı stl dosyaları var bu sıtede sarkılar fln
nereye yuksedıysem olmadı 3 usb ıle de denedım 2-4-16 gb lık
ne yapmam lazım syg

keşanlı mustafa

Paylaşımcı Uzman
Katıldı
2 Mar 2007
Puanlar
38
Yer
istanbul
Enst.
Yamaha Genos
Aletin versiyonuna bakın. Sanki ilk versiyonlarda usbden ritim atmak zor oluyordu. BK5 şi bilmiyorum ama GW8 usb den direkt ritim okumaz. Yüz adet ritmi hafızaya yükleyeceksin

Son konular

Son mesajlar