• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland juno di de koma özelliği var mı?

• Konbuyu başlatan rafael
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 5K

rafael

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9
Başlıktada dediğim gibi arkadaşlar roland juno di de koma özelliği var mıdır Ha aklıma gelmişken ritimde yazabiliyomuyuz Bilen arkadaşlar cihazın bu ve bunun gibi özellikleriyle ilgili biraz bilgi verirlerse çok memnun olurum Teşekkürler

Cevap: Roland juno di de koma özelliği var mı?

koma özelliği alet üzerinde yok fakat bu aletin bir programı var aletle birlikte verilen cd sinde orada sese koma veya başka özellikler katıp orga geri yüklüyorsun o ses hep komalı oluyor ayrıca tavsiye etmem bunu alacağına gw8 al aynı sesler var ve ritimde var hiç olmazsa komada hemde aynı fiyata
ayrıca arkadaşım bak benim elimden her org geçti hiç pa80 ne falan sarkma xd9 daha iyi alet benim sx3000 de pa1x ten çok çok üstün alet nerden biliyorum hepsini kullandım

Moderatör tarafında düzenlendi:

piyanist bey alette bilgisayara atıp seslere koma ve özellikler katıp geri bilgisayar yüklediğimizde favori olan ses tonlarından birine atamış oluyoruz tamam ama oradaki özelliklerin değişmiş oluyor ancak klavyenin kendi hafıza bankasındaki ses değişmez.ayrıca gw 8 i önermişsiniz juno di malum bir synthesizer bu cihazda seslere verilen efektleri gw 8 de vermek seslerle bukadar oynayabilmek malumunuzdur mümkün değil.sanırım asıl konu arkadaşın klavyeden ne beklediği eğer Doğu kökenli müziklerle uğraşılacaksa doğru seçim gw 8 yok batı müzği denemeleri yapılacaksa synhesizer tarzı bir cihaz seslerinede bakarsanız anlarsınız (özellikle gitar ve piyano) di veya daha üstü gibi

ümit abi bende juno di kullanıcısıyım biliyorsun...birincisi juno di de fantom ses motoru var ve sesler gerçeğe çok yakın...sahne pratikliği ve yaptığı iş te cabası...gw8 elime geçti inceledim hatta almayıda düşündüm ketron sx 3000 i almadan önce lakin,ne sahne pratikliği ne sound ne tuşe korkunç...ritimbox lı alet düşünenlere dahi gw 8 i tavsiye etmiyorum kanser olur insan...senin bu önerine şaşırdım doğrusu :))

Juno di'de istediğin ses koma verip user patch olarak kaydedip o sesi komalı şekilde kullanabilirsin. Ritim yazman mümkün değil, zaten gerek de yok çünkü bu cihaz synthesizer.

Ümit abi, iki cihazı ayrıntılı olarak karşılaştırmalı olarak test ettim, ses performansı olarak gw8, juno di'ye yaklaşamıyor bile. Ha ama arkadaş doğu ve Türk seslerini de kullanmak istiyorsa gw8 alsın tabiki de ama sonuç olarak o alet ritimbox, ses konusunda ne yapabilir, synth seslerde ne performans elde edebilir

juno serilerinin profesyonel seslerini asla gw-8 de bulamazsınız....

MJbM49
ben juno g kullanıyorum juno g editör programında istediğim notadan istediğim sese koma ayarı verip parametre ayarlarını yapıp kullanabiliyorum....

Juno g editör programı patch Scale Tune bölümünden...

yani tüm ayarlarımı pc den yapmaktayım fakat cihazım midi usb pc ye bağlı olarak....kolaylıklar diliyorum...