• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ROLAND TR YAPIYOR DA NEDEN KORG TR yapamıyor?

omunal

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND E70 & KORG PA800 256 MB V2
Roland Türkiye distiribitörü orgu sattıktan sonra habire sitesinden klavyesi için ritimler hazırlıyor ve incelik yaparak insanlara hangi ritimleri istiyorsanız siz söyleyin biz hazırlayalım diyor yemin ederim takdir ettim...Peki ben Korg pa500TR kullanan ben ne yapıyorum habire siteden pa55 pa80 pa800 gibi benim klavyenin abi ve kardeşlerinden toplamacılık yapıp elden geçirip aletin içine atmaya çalışıyorum.Korg Türkiye distiribitörü acaba siz yapamazmısınız bu inceliği? Yapsanızda toplama ritimlerden kurtulsak ...Takdir ettim Roland seni heleki siz bize istekte bulunun biz hazırlayalım inceliğiniz tam bir satış sonrası müşteri memnuniyeti...Herkese hayırlı çalışmalar...

Cevap: ROLAND TR YAPIYOR DA NEDEN KORG TR yapamıyor?

serbest piyasa ve rekabet ortamında kullanıcıyla en iyi dialog kuran ve sorunlara çözüm üreten firmalar ayakta kalacaktır

Roland Türkiye distiribitörü orgu sattıktan sonra habire sitesinden klavyesi için ritimler hazırlıyor ve incelik yaparak insanlara hangi ritimleri istiyorsanız siz söyleyin biz hazırlayalım diyor yemin ederim takdir ettim...Peki ben Korg pa500TR kullanan ben ne yapıyorum habire siteden pa55 pa80 pa800 gibi benim klavyenin abi ve kardeşlerinden toplamacılık yapıp elden geçirip aletin içine atmaya çalışıyorum.Korg Türkiye distiribitörü acaba siz yapamazmısınız bu inceliği? Yapsanızda toplama ritimlerden kurtulsak ...Takdir ettim Roland seni heleki siz bize istekte bulunun biz hazırlayalım inceliğiniz tam bir satış sonrası müşteri memnuniyeti...Herkese hayırlı çalışmalar...

bence buna ek ve bundan biraz daha önemli bir nokta var , müzisyenlerin görüşünü alıp öyle klavye dizayn etmek yapabilirlerse

ah ömer hocam keşke nerde ben sattım ama içim buruk bi yandan ama artık şunu söyliyim pa500 den bişey bekleme ben sattım görüyoruz ne paylaşım ne bişey

Maalesef bu sorun sadece pa500tr için değil herhalde.Pa80 pa800 dede aynı sorun mevcut.Yarın birgün pa600 içinde aynısı yaşanır.Bilmiyorum ama müşteri memnuniyeti kazanmak istemeyen korg Türkiye bu ilgisizliği ne kadar daha sürdürecek?

Korg Türkiye...Bütün korg kullanıcılarına hitab etmiyor verisin parayı alırsın abc.Usb bitti..ve o usb yi yapan kışı de os çıkarır sadece Abc.usb kullananlar faydalanır vede diğer usb yapanlarda aynı şekilde....eğer korg türkiye bize hitap ederdi 4 ay önce dükkana aldığımız p3x in içinde Set olurdu :)....Roland Türkiyenin sevdiğim tarafı Bütün Roland kullanıcılarına hitab ediyor olması örnek vermek gerekirse Bk5 or her an yeni birşey çıkıyor ve bütün kullanıcılar faydalanıyor.....yine gerildim saygılar

Sizce korg neden böyle bir hizmet sunmuyor? Çünkü buna gerek duymuyor. Şuan günümüzde 100 tane piyanistin en az 60-70 tanesi korg kullanıyor, belki daha da fazla. Durum böyle olunca korg sadece cihaz satmaya önem veriyor. Bugün kaç kişi roland kullanıyor ki? İşte bence bu yüzden roland böyle güzel bir hizmetle kullanıcılarını memnun ediyor. Belki bu sayede satış hasılatını da yükseltecektir. Ama dediğim gibi diğer taraftan korg sadece org satıyor. Allah'tan bu işi bilen değerli büyüklerimiz var da onlar gerek ritim-ses konusunda ellerinden geleni yapıyorlar.

Sizce korg neden böyle bir hizmet sunmuyor? Çünkü buna gerek duymuyor. Şuan günümüzde 100 tane piyanistin en az 60-70 tanesi korg kullanıyor, belki daha da fazla. Durum böyle olunca korg sadece cihaz satmaya önem veriyor. Bugün kaç kişi roland kullanıyor ki? İşte bence bu yüzden roland böyle güzel bir hizmetle kullanıcılarını memnun ediyor. Belki bu sayede satış hasılatını da yükseltecektir. Ama dediğim gibi diğer taraftan korg sadece org satıyor. Allah'tan bu işi bilen değerli büyüklerimiz var da onlar gerek ritim-ses konusunda ellerinden geleni yapıyorlar.

Söylediklerinde haklısın. Nasıl olsa Korg piyasaya hakim bir marka. Niçin satış sonrası diğer markalar gibi hizmet sunsun ki? Zaten kendi cihazlarını bol miktarda satıyor. Sonrasında müşteri istekleriyle uğraşmak ekstra iş yükü getirir. PA600 konularında fiyatı hakkında bir sürü polemik oluşuyor. Resmi kanallardan PA600 fiyatı şudur, şu tarihte satışa sunulacaktır diye açıklama yok. Nasıl olsa PA600 de satacak.

hocam bende roland türkiyeyi bu konuda cok taktir ediyorum

inanin bana roland system olarak korg veyada yamaha gibi org cikrsa ilk ben gidip alirim yeterki bizlere dogru gelsin

bk-5 or bir örnek insallah önümüzdeki seneler öyle bir org cikartirlarki hepimizin yüzü güler

Durum böyle olunca KORG'un piyasada çok tercih edilmesi yüzünden destek vermemesi , roland'ın ise pazar payından biraz daha fazla alması için müşteri kazanma gayreti , yani neden'leri beni/bizi/kullanıcıyı çok ilgilendirmiyor. Böyle olduktan sonra avantajlı olan desteği olan tercih edilir.

Bildiğim ve hatırladığım kadarıyla 15-20 yıl kadar önce yamaha bile çok fazla yokken piyasa genelde ROLAND'dan oluşuyordu aklımda öyle kalmış en azından... Sonrasında pasta büyürken roland'ın payı buna rağmen azaldı.Şimdi roland biraz daha teknolojiye önem verip yeniden pazarda söz sahibi olabilmek için, türkiyeye veya diğer bölgelere özel ürünler bile yapmaya başladı. (Ah birde şu güzelim ürün biraz daha babayiğit bir alete benzeseydi daha güzel olurdu)

Ayrıca sadece roland olarak bakmamak lazım belki Dist. Zuhal Müzik'in çok katkısı olduğunu düşünüyorum.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri