• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland XP 80 acil yardım lütfen!!

eng_music

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland XP 80
Arkadaşlar merhaba,

Roland xp 80 kullanıyorum ve 2 tane sorunum var, ilki lcd kontrastı düşüklüğü ikincisi ise klawyeyi her açıp kapadığımda fabrika ayarlarına dönmesi.. özellikle şu durumu belirteyim, user memory'e bir ses kaydederken "user memory damaged" uyarısı alıyorum fakat yine de kaydediyor. Daha sonra klawyeyi kapatıp 2-3 saniye sonra tekrar açıyorum, kaydettiğim sesler duruyo.. Fakat bi 5-10 saniye beklediğim zaman fabrika ayarlarına geri dönerek açılıyor, ne ses kalıyor ne de önceden yapılan ayarlar ve bu her defasında oluyor.

Şu ana kadar denediklerim,
1. Pili değiştirdim (modeli vs doğru)
2. Bütün kapasitörleri değiştirdim (bunu yaptıktan sonra lcd kontrastında ufak bir iyileşme oldu ama 6. seviyeden sonra kontrast artmıyor, sabit kalıyor.
3. Anakartı contact board temizleyici spreyler ile iyice temizledim
4. Bağlantılar vs her defasında kontrol ediyorum..

Daha önce sisin başınıza böyle bir sıkıntı geldiyse ve herhangi bir çözüm öneriniz var ise , lütfen paylaşın.. yabancı forumlarda aramadığım konu kalmadı, şu an en ufak bi ipucuna dahi ihtiyacım var,

Şimdiden çok teşekkürler