• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

rolnad bk5 le düğün programı yapan varmı?

• Konbuyu başlatan mercek
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 32
  • Görülen : 10K

mercek

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
arkadaslar bk5 le progrma yapan varmı video falan varsa paylaşabilirmi teşkler.

Cevap: rolnad bk5 le düğün programı yapan varmı?

ben ritimlerin cok eksik oldugundan dolayi cikmadim
ritimleri tamamlamak icin daha cok aylar bekleriz ve öylede görünüyorki cogu arkadaslarimiz roland bk-5 or den dönüsüm yapip korga gececekler

aslinda roland bk-5 modeli cokta kötü degil ama herseyiyile cok eksikliklerle dolu

seslerde editlenmesi gerek ritimlerde yapilmasi gerek orgun baze eksik yönleride düzeltilmesi gerek yani arkadasim eksiklerle doluyuz suan
dügüne giden arkadaslar vardir tabiki ama ben bk-5 in bir dügüne gidecek kadar güclü alt yapisi olmadigindan dolayi gidemiyorum ve gitmemde

dedigim gibi daha cok aylar bekleyecegizki bu org istedigmiz bir yere varsinda diye
ve sanirim cogumuzda korga dönüsüm yapacak bende düsünmüyor deglim
yeni cikacak pa600 misal

saygilarimla

roland g600 le düğün çalanlar var hala bence bk 5 ile kralını çalarsın kaç ritim kullanıyonuz ki bi düğünde kullanmadım ben ama böyle düşünüyorum ritimlerinde gümlerini biraz açarsanız daha iyi olur.

arkadaşlar bence saçmalıyorsunuz,

çiftetelli-9-8-halay-2-4 -4-4 ,yaylı, sax ve elektro bağlama sesi sadece, bunlarla düğün çok rahat biter.. cihazın başında oturup biraz uğraşınca bu ritim ve sesleri kendinize göre editleyip halledebilirsiniz.. fiyatına göre fena alet değil bk5 , sadece biraz kısıtlı ama her türlü iş yapar bence

en cok cepki halay düz halay erzincan bunlara cok ihtiyacim var dügünde türkü ritimide genelde kulaniyorum ama suan bu saydiklarim cok zayif kaliyor

belkide 4 senedir pa800 kulandigim icin zorluk cekiyor olabilirim ama sazcimda bu ritimleri pek begenmedi 6/8 halay dan haric gerisini pek begenmedi

roland bk5'in nevale konusunda birçok eksiğinin bulunduğu konusunda sizlerle hemfikirim.ama güncelleştirmelerle bu açık mutlaka giderilecektir.zira roland bk5 modeli ile Türkiye pazarında bir yer edinmek ve yavaş yavaş eski tahtına oturmak istiyor ve bunun bilincindedir sadece sabır...

pa800 den geçtiysen mucize beklemene gerek yok hocam :) pa800 gibi ritimler bekleme, çünki aletin saundu o kadar.. batı müziği konusunda roland yerle bir eder korgunuda yamayasınıda orası ayrı ama türk müziğine geldiği zaman olay 1.korg,2.yamaha,3.ketron4.roland diye gider (benim görüşüm bu)

yamaha korg kadar düğün olayında başarılı değil ama her tarzı yamaha ile yapabilirsin, her tarza hitap eder.. korg sadece düğün tarzı...

Bütün düğünler aynı değildir benim güzel memleketimde...
Bütün mekanlarda da repertuvarlar aynı değildir...

Saygı ve sevgilerimle,

pa800 den geçtiysen mucize beklemene gerek yok hocam :) pa800 gibi ritimler bekleme, çünki aletin saundu o kadar.. batı müziği konusunda roland yerle bir eder korgunuda yamayasınıda orası ayrı ama türk müziğine geldiği zaman olay 1.korg,2.yamaha,3.ketron4.roland diye gider (benim görüşüm bu)

yamaha korg kadar düğün olayında başarılı değil ama her tarzı yamaha ile yapabilirsin, her tarza hitap eder.. korg sadece düğün tarzı...

pasam ben senı bı kac haftadır takıp edıyorum cok cesur yorumlar ypıyosun..ama cokta bos konusuyorsun...ben 6 yıl korg pa800 kullandım ve su anda roland bk5 ve tyros 3 u aynı anda kullanıyuorum roland bk5 bana tyros 3 u bazen keyf aldım ıcın aletı calarken tyrosu calma bende kal dıor(dugun salonun calısıyorum bu arada)tyros ve roland ı zamanı olan varsa EGER ben aksehır e davet edıyorum gorun bakın bakalım ıkı aletlede nasıl dugun calınıyor lutfen bıraz şu boş boş yorumlaardan vazgecıp aletın basına gecıp dolu dolu işler yapma cabasına gırelım...sabah sabah kırmadım umarım senıde ama sen bıraz yavastan gel pasam...gunaydın herkese

fahti ustam roland bk-5 gercekten kötü degil aslinda

programin alasida yapilir hep alismisiz hazira birazda ondan kaynaklaniyor
ben kimseyi örnek göstermeyim sadece kendimi aldim alali bk-5 i oturupta düzgün bir islem yapmadim baze ayarlari bildigim halde

sahne icin eksiklerim var burdaki dügünler cok farkli oluyor tr dekilerde sanirim farkli
ben zaten roland din pa800 gibi umudunda deglim ama kendi capinda dügün götürecek bir org

senin yoladigin editlenmis sesleri kulanmaya calisiyorum simdiye kadarda en cok hosuma giden bu oldu sagolsun roland tr de son zamanda süper ritimler yoluyor
biraz sabredip bekleyecegiz

saygilarimla