• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sabah Org Alıcam,Bilginize ihtiyacım var..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orgtronik

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a300 v2,elektro bağlama
Merhaba Arkadaşlar bugün bütün gün ilan sitesinde org takibi yaptım bütcem 500 tl.
3 farklı markada kararsız kaldım ve fiyatlarıda hepsinin aynı..
Alıcağım cihazı elektro bağlamam eşliğinde çalıcam org üzerinde kendimi geliştirmek istiyorum. Eğer kısmet olursa düğünlere falan gitmeyi düşünüyorum. Geçici bir süre düğünlerde falan kullanmak için aşağıdaki 3 markadan hangisini almalıyım..
Ritm ve tonları benim için çok önemli..

Roland G600 500 TL
Roland E-40 500 TL
Yamaha A300 V2 500 TL

Cihazlardan anlayan arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz sizler olsanız hangisini alırdınız bana hangisini öneriyorsunuz. Fiyatları uygunmudur..

Cevap: Sabah Org Alıcam,Bilginize ihtiyacım var..

a 300 daha iyi gibi ama g600 de güzel alet kullanım rahatlığı olarak g600 tavsiye ederim 8 ritim okuyor a300 den pek bilgim yok

a 300 daha iyi gibi ama g600 de güzel alet kullanım rahatlığı olarak g600 tavsiye ederim 8 ritim okuyor a300 den pek bilgim yok

Önerin için teşekkür ederim arkadaşım ama forumda biraz g600 araştırması yaptım,ritm sıkıntısı varmış yeni tonlar ritmler bulunmuyormuş falan,ama yinede istenildiğinde ritm falan ekleniyor ama A300'de öyle bir şans yok diye biliyorum kendi içinde türk ritmleri mevcutmuş. ve bir arkadaşında yorumunda g600'ü çok kötülemişti,bu devirde o cihaza para verilmez falan yazmıştı. kararsız kaldım.

Krdeşim aciliyetin yoksa hiçbirisin alma. O aletler seni sıkacaktır. Roland kalvyelerden bk5 hariç eski klavyelerin hiçbirisini tavsiye etmem. Çünkü yorgun ve gncel olmuyan aletler onlar. Sen bence para biriktir. Güzel bi bk5 al bak kefyfine.

A300 ritimler daha iyidir o da olmazsa e40 alırsın kart falan ritim atarsin

Bu saydığın aletler içinde en ideali G600 dür. A300 de yeni samplleler var ancak, kısa bir süre sonra tuşesi kullanım zorluğu ve sample seslerin kalitesi seni sarmayacak. Roland e40 ta ne yapıyorsan G600 de on mislini yaparsın. Şuan piyasada roland g600 e ait bi dünya ritim dolu. Hele batı çalıyorsan daha iyi. Kullanımı kolay. Tek sıkıntı temizini bulmak. İyi araştır temizini bul kap bitane evladiyelik kullan...

Bence or 700 v1 e bak derim iysini al a300 biraz karışık uğraşma.memnun ılmayabilirsin korg is 40 ta alabilirsin sana uygundur ...saygılar. ...

Admin Arkadaşlardan ricam Konu Kilitlenebilir Yamaha A300 TR V2 Orgu satın oldım..

Hayırlısı olsun konu kitlendi.

Uzun sure kullanmis biri olarak dogru bir secim yapmissin kardes gule gule kullan...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...