• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Şarkı söylemek yardimmmm

cinobela

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 55
Merhaba arkadaşlar
Ben piyanistm düğünler de org çalıyorum yaşım 18
Ama şarkı söyleyemiyorum bana çok kötü geliyor heyecan yapıyorum
Acaba sesime bir vokal prosesor baglasam efekt vs versem bi düzelme olur mu
Kulağa güzel gelebilir mi
Sesimden harika birşey olmasını beklemiyorum kulağa hoş gelecek bi sesn
Bekliyorum..

Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

Cevap: Şarkı söylemek yardimmmm

Merhaba arkadaşlar
Ben piyanistm düğünler de org çalıyorum yaşım 18
Ama şarkı söyleyemiyorum bana çok kötü geliyor heyecan yapıyorum
Acaba sesime bir vokal prosesor baglasam efekt vs versem bi düzelme olur mu
Kulağa güzel gelebilir mi
Sesimden harika birşey olmasını beklemiyorum kulağa hoş gelecek bi sesn
Bekliyorum..

Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

Doğru ekipman ve doğru ayar ile bunu düzeltebilirsin.
Pedal olabilir mikser olabilir,reverb ve delay ile bunu sağlayabilirsin.
Düğünlerin bir çoğunda zaten gürültü müziği mevcut.Ve vokal sesini anlayamıyoruz bile. Sadece bilindik parçalar olduğu için dinleyenlerin kulakları "tümevarım"dan aşinalık sağlıyor.

Bende Voicelive vokal pedalı var. Reverb,delay dışında Çift ses 3'lü ses yapabiliyorum. Gayet güzel oluyor.

Bi deneme varsa kayıt olarak önce çıplak sonra vokalli şekilde çok iyi olur ya Rica etsem

Lütfen yardimmmm edinn ???

sesin güzelleşir. Piyanoda dolaştığın gamları sesin ile sürekli gez. daha sonra her bastığın notalarda ses modülasyonu yap, daha sonra tavır dizinlerinde yine ses ile aynı anda tavır yap. zaten göreceksin ki her ne kadar iyi piyano çalarsan da dehşet deton ların ortaya çıkacak ve bu çalışma sonucunda hem sesin düzelecek, hem de sesin güzelleşecektir. En son olarak ta yaptığın bu çalışmanın sonucunda okuyacağın ses tonlarını bulmuş olacaksın. İşte oktavsız parçaları hangi tondan gibi. Bu çalışma en az 1 yıl sürer. O süre içinde sesini kaydetip dinleme, çünkü moralin bozulur ve 1-0 yenik durumda başlarsın hatta çalışmayı da bırakarsın bilinç olarak. Bu zamanın sonucunda kayıtlara başlar, kendini dinlersin. NOT:Bu egzersiz zamanı sonucunda beğendiğin birinin sesini taklit et. Eğer olmuyorsa 2, yine olmuyorsa 3 ki , beğendiğin ses sıralamalarından birine yaklaşacak, belki daha iyi olacaktır. Zaten iyi eser okuyan , taklit yeteneği iyi olan insanlar oluyor. Bu arada bol da kitap oku,ve birine hitap eder gibi ya nazın geçtği birine bir konu veya bir olayı anlat. Çünkü okuma sanatında kelimelerin akıcılığı önem arz eder. Sahnecilik de aynı şekildedir. Yani Sadece eser okumak sıkıcı olabilir ve sahnecilik de önemlidir.
Bir not daha: Efekt olayı asla çözüm değildir. Hattaa eğitimsiz ve düzensiz sesde reverb durumu iyice prişan edebilir. Eko ise bazı hataları kapatır ama yine eğitimsiz oturmamış seste hataları da baya ayyukaya çıkarır. Ayrıca böyle eğitim yaparsan kendini geliştiremez ve sesinin hatalarnı kendin de anlayamazsın. Ama karşındaki anlayacaktır. Önemli olan efektsiz kendini geliştirmen ve efektsiz eser okumandır. İyi bir çalışma sonucunda sesin tren yayına girdiği zaman , efekt ile sanki rayların yağlanmış hali gibi akacaktır...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gerçekten çok güzel bir açıklama. Yüreğinize sağlık, Allah C.C gönlünüze göre versin. Saygı ve selam.

amin. sağ ol var ol.

@refala

Bir bölümde bana cevap niteliğinde yazdığın bana da cevap hakkı doğmuş.

Emek verip yazmışsın bunun için eline sağlık. Ama bu yazdıklarını, söylediğin gibi -sıfır- birisi yapar mı? Hepimiz biliyoruz ki yapmaz.

Klavyede bile parmak egzersizi yapmayan,
Gitar alsa biran öncr ritim atıp şarkı söylemek isteyen, vb.
Bir toplum bunların çok daha fazla disiplinine ihtiyaç olunan ses eğitimini düzenli şekilde yaparmı sanıyorsun?
Elbette hayır.

Soru da Efekt Pedalı geçtiği için ben ona yanıt verdim.
Eğitimsiz seste reverb daha kötü olur diyorsunuz ama arkadaşın sesinin eğitim düzeyini bilmiyorsunuz.

Ben ise buna cevap verirken,enstrüman kullanan birisi sıfır değildir,en azından amatör şarkı söylüyordur diyerek yazdım.Zaten dügünlerde org çalıyorum demiş.Hiç şarkı söylemeyen,solist kullanan pianistler bile en azından soliste vokal yapıyor.Buradan çıktım yola.

Kendimden biliyorum.Sıfır asla değilim.Ama daha geliştirmek adına 2 aydır şan eğitimine gidiyorum. Bu yazdıklarınızdan çok daha fazlasını evde profesyonel çalışarak yapmaya da çalıştım.Ama o disiplin bu ortamda uzun zaman sürdürülebilir değil.

Bizim 2 ay olmasına rağmen halen auau egzersizlerinden yeni yeni şarkılara geçiyoruz.Ve her seferinde ses egzersizi yapıyoruz mutlaka.Öyle birkaç ayda olacak iş değil zaten bu.

Tabi arkadaş sıfır ise pedal zaten işe yaramaz.Öyle olsa herkes bu yola başvurur. Anlamsız.
Emeğin için sağol yine de bak bende teşekkür ediyorum :)

Sen yanlıs anladın dostum. Kesinlikle sana cevap veya mualefet olsun diye yazmadım. İşin prensibi olduğu ve bir zamanlar verdiğim eğitim medotlerından yola çıktım. Ve de bu yolun uzun süreç olduğunu da belirttim. Öyle fazla ayrıntıya da girmedim. Mesela .. nefes egzersizleri cümle yapısı durumuna göre cene ve ağız pozisyonu.. ne biliyim diyafram ve kafa seslerini kullanma medotları. Ses kalitesini aynı seviyede tutma bakımları .. gida,pisikoloji, düzenli uyku, hatun dırdırından,zırzırından vırvırından uzak kalma, yakıt zamlarından hatta dolar yükselişinden kolay etkilenmemek... bu kısım espiri :) . Ben zaten kolay ve azami 2 veya3 yil sürecek bir eğitimden bahsedim. Ben sizleri seviyorum. Saygılarımla..

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri