Şarkı söylüyorum sizce nasıl? :)

Arkadaşlarım merhaba,
Eskiden forumumuz çok ciddi hareketli ve harika bir iletişimimiz vardı. Herşey gibi forumumuzda mı nostaljide kaldı artık. Eski günleri hatırlıyorum ve çok duygulanıyorum gerçekten.
Neyse,

Çalıp söyleyim dedim. Amatörüm bildiğiniz gibi keyfine müzikle uğraşıyorum. Sizce müziklerim en azından dinlenebilir düzeyde oluyor mu?

Youtube kanalımda eşim dostum 1 tane tanıdığım yok.
Böyle daha gerçekçi saha analizi oluyor bence.
İlk defa burada link paylaşmak durumundayım.

Ses tonum çok kötü biliyorum ama yorumlarınızı bekliyorum. :)
Ses kaydını da değerlendirelim lütfen.

Boss ve5 pedal
Temixpower ses kartı.
Çok ratio tarzımı olmuş anlamadım.

Yorumlar

Arkadaşlarım merhaba,
Eskiden forumumuz çok ciddi hareketli ve harika bir iletişimimiz vardı. Herşey gibi forumumuzda mı nostaljide kaldı artık. Eski günleri hatırlıyorum ve çok duygulanıyorum gerçekten.
Neyse,

Çalıp söyleyim dedim. Amatörüm bildiğiniz gibi keyfine müzikle uğraşıyorum. Sizce müziklerim en azından dinlenebilir düzeyde oluyor mu?

Youtube kanalımda eşim dostum 1 tane tanıdığım yok.
Böyle daha gerçekçi saha analizi oluyor bence.
İlk defa burada link paylaşmak durumundayım.

Ses tonum çok kötü biliyorum ama yorumlarınızı bekliyorum. :)
Ses kaydını da değerlendirelim lütfen.

Boss ve5 pedal
Temixpower ses kartı.
Çok ratio tarzımı olmuş anlamadım.

sizde söz biter.. mesala tm ye her gün girip foruma bakmalısınız.. ama facebook çıktı mertlik bozuldu misali. videoya gelince güzel olmuş.. eline sağlık.. ses eko : )

sizde söz biter.. mesala tm ye her gün girip foruma bakmalısınız.. ama facebook çıktı mertlik bozuldu misali. videoya gelince güzel olmuş.. eline sağlık.. ses eko : )
Timur ben herşeye işe güce rağmen amatör bir müzisyen olarak bile forumda halen en aktiflerden biriyim.
Face yada başka platformlar forumumuzla aynı kategoride değil bana kalırsa. Face değil de sahnede teknoloji ve amatörlük buna olumsuz etki etti. Belki de yeni cihazların tl bazında pahalı olması.
Müziği mi bıraktı insanlar. Amatör yada profesyonel yeni müzisyenler mi gelmiyor mu? Anlamadım.

Timur ben herşeye işe güce rağmen amatör bir müzisyen olarak bile forumda halen en aktiflerden biriyim.
Face yada başka platformlar forumumuzla aynı kategoride değil bana kalırsa. Face değil de sahnede teknoloji ve amatörlük buna olumsuz etki etti. Belki de yeni cihazların tl bazında pahalı olması.
Müziği mi bıraktı insanlar. Amatör yada profesyonel yeni müzisyenler mi gelmiyor mu? Anlamadım.
Bırakmadı.. sessiz sessiz yapıyorlar :)

gayet iyi mik sesini azıcık daha yükseltin. teşekkürler
Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum.

Peki vokal sesi ratio gibimi arkadaşlar. Boss ve5 pedal ve temixpower ses kartım var.

Efectlerim reverb delay ve back vokal.
Nasıl söyleyim sanki vokal sesinde kayıtta anormallik var.

Altta bir video daha paylaşacağım.
O kaydı ortam sesinde yaptım.
Dolayısı ile %30da mikrofonsuz sesi almış oluyor.
Oradaki pedal da voicelive.

Gayet basarli ben herhangi bir ton kaymasi veyada taka uyulmamasi detöne duymadim basarili bir calisma olmus kendim ise cok vokal efekt kulanmiyorum tabiki birazcik efek olmasi lazim
benden size tavsiyem cok fazla efekt lere güvenmeyin ses ton alisirsa herhangi bir coklu efeklere ileriki dönemlerde cok zorluk cekersiniz baska bir mixerle calisma yaparsaniz sesinizi alamasiniz

ses tonunuz bu tür sarkilara daha yakin oldugunuzu düsünyorum bu demek degil baska sarki misal sanat türkü vs söyleyemesiniz diye

saygilarimla

Son düzenleme:
Gayet basarli ben herhangi bir ton kaymasi veyada taka uyulmamasi detöne duymadim basarili bir calisma olmus kendim ise cok vokal efekt kulanmiyorum tabiki birazcik efek olmasi lazim
benden size tavsiyem cok fazla efekt lere güvenmeyin ses ton alisirsa herhangi bir coklu efeklere ileriki dönemlerde cok zorluk cekersiniz baska bir mixerle calisma yaparsaniz sesinizi alamasiniz

ses tonunuz bu tür sarkilara daha yakin oldugunuzu düsünyorum bu demek degil baska sarki misal sanat türkü vs söyleyemesiniz diye

saygilarimla
Ayrıntılı yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.
Hepinizin yazdığı her yorumu onlarca kez tekrar okuyup her kelimesini degerlendiriyorum.
Benim için çok faydalı oluyor.

Efect konusunda aslında sadece back vokal vermis oluyorum. Ses çok ratio gibi çıkmış. Pedaldan mı ses kartından mı anlamadım.

Aynı kaydı eş zamanlı olarak ortam sesi ile de kayıt ettım. Fark var.
Youtuberların ses yalıtımı yapılmış oda da BM800 tarzı mikrofonla yaptıkları kayıt gibi.
Müzik studyosunda yapılan gibi değil.

Hatta ilk videodaki ses kartı ile yaptığım kayıtta, nakaratların sonu yani mesela peslerde Giy dedi tulumları derken ses anormal kayıt olmuş. Dış ortam kaydıma bakıyorum sıkıntı yok.

Bir mikser ile sistem kurup sesi karsilastirmam lazım. Böyle ugrasacağıma sizlerin kullandıkları gibi sistem kurmalıyım. Hergun yüzlerce defa videolarımı ileri geri sar dinle ugraşmaktan bıktım :)

Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum.

Peki vokal sesi ratio gibimi arkadaşlar. Boss ve5 pedal ve temixpower ses kartım var.

Efectlerim reverb delay ve back vokal.
Nasıl söyleyim sanki vokal sesinde kayıtta anormallik var.

Altta bir video daha paylaşacağım.
O kaydı ortam sesinde yaptım.
Dolayısı ile %30da mikrofonsuz sesi almış oluyor.
Oradaki pedal da voicelive.

ses kayıt programı olarak cubase kullanımı oneririm cubase 5 diye aratın o sürüm nette var. ayrıca Youtube vokal mix konusunda uzman ufuk bulut yada emre yucelen şan dersi kanallarını takip edin. dogru teknikle cok daha iyi olur. coğumuzun zannettiği aksıne. süslemeden kaçınmak ve doğru ve basıt teknikler ile cok daha iyi sonuc alınabiliyor.

ses kayıt programı olarak cubase kullanımı oneririm cubase 5 diye aratın o sürüm nette var. ayrıca Youtube vokal mix konusunda uzman ufuk bulut yada emre yucelen şan dersi kanallarını takip edin. dogru teknikle cok daha iyi olur. coğumuzun zannettiği aksıne. süslemeden kaçınmak ve doğru ve basıt teknikler ile cok daha iyi sonuc alınabiliyor.
Hem kamera hemde ses kaydı için telefon ile kayıt alıyorum. Bahsettiğiniz cubase ile nasıl bir sistem kuruluyor.

Son konular