• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Satılık Roland Prelude

• Konbuyu başlatan My75
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 3K

My75

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Arkadaşlar merhaba,1 sene önce Zuhal müzikten aldığım klavyemi sadece doğum günü vs. özel günlerde kullandım..Kutusu ambalajı dahil her şeyi duruyor,tek çizik vs. hiç bir şey yok..Sadece alışamadığım için satıyorum...

1500tl istiyorum yada BK5 ilede takas düşünülebilir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Satılık Roland Prelude

Yokmu hiç talep yada teklif :)

İlan günceldir..

Sayın hocam, bende 2 yıl önce prelude vardı, takas yoluyla değiştirdim. Üstüne 1500 lira vererek a 2000 aldım. Prelude, %99 gw 8 menusü ve %100 sesleri aynıdır, artısı güçlü hoparlörleri vardır. Yalnız favori ses bankası yoktur. Yenisinin satış fiyatı gw 8 den 500 tl fazla olsa da Türkiyede fazla tanınmadığı için alıcısını bulmak zor olur sanırım. gw 8 ikinci elde 1000tl, bk 5 1600 tl gibi fiyatlara bulunabiliyor sanırım(tabi ki temiz mi bilemem :) ). Sizin temiz Prelude, bu bağlamda 1300 e alıcı bulabilir sanırım. Ya da takas yoluyla değiştirmeye çalışın bence. Çünkü dükkanlara vermeye kalksanız çok daha düşük teklif alabilirsiniz. Saygılarla...

Yorum yaptığın için çok teşekkür ederim..

İşin aslı şu ki sanırım insanlar burada Prelude' yi fazla tanımıyor,evet bir takım eksileri var ki bana göre 2 eksisi var..

1..Koma verdiğiniz tonları kayıt yapamıyoruz yani cihazı açtığınız zaman bir defaya mahsus koma tonlarını ayarlıyorsunuz kolayca ama çalarken komayı açıp kapamak benim gözümde büyüdü halbuki alışınca dert edilecek bir şey değil..

2..İstediğimiz sesleri performans olarak kaydedebiliyoruz hatta one touch ile ritim üzerine kaydettiğimiz sesleri anında alabiliyoruz ama buradaki eksisi her seferinde ses değiştirmek için seçmemiz gerekiyor..Yani PA80 deki gibi her ritim için 4 farklı tonu çağıramıyoruz..

Bunlar haricinde bence cihazın ritim ve soundları gerçekten çok iyi,yani ben BK-5 ide dinledim ama preludedeki gitar ve saksafon soundları bence mükemmel hatta üzerindeki elektro bağlamada gerçekten iyi..

Tamam belki sahnede biraz şu 2 eksiden dolayı zorlar ama bence ev,orkestra ve stüdyoda bu cihaz mükemmel iş görür..

Zaten ben 1500tl ye bile acıyorum bu cihazın normalde hakkı değil ama maalesefki GW8 ve preludenin hakkını yediler..

Neyse bakacağız çaresine..

Cevap için tekrar sağol dostum..

Çok haklısınız aslında. Roland bu cihaza ve gw 8 e yeni yazılım ve ritim desteği verebilseydi daha farklı yerlerde olurdu. Çünkü malzeme kalitesi ve ses kalitesi gerçekten iyi. Bence içindeki batı ve Türk sesleri de çok iyiydi. Çok iyi bir wave rom hafızası var mesela. Bu hafızaya ''versiyon Turca'' yapılabilirdi. Ah bi de kullanıcıya açılsaydı...( Ancak firmalar sanırım cep telefonu gibi tüketim olsun istiyorlar). Bu konuda Korg firması '' atı alan üsküdarı geçti'' konumunda olmuş mesela. Yıllar önce Türkiyede kullanıcıya açık ve nispeten uygun fiyatlı klavyeler ile pazara girince birçok set, ritim, ses vb oluşmuş. İyi satışlarla piyasada tutulmuş. Roland ın genel kalitesi iyi olsa da hala böyle bir arranger klavyesi yok. Yamaha tyros, ketron audya çok pahalı ve amatör kullanıcıyı uğraştıran klavyeler. Neyse hocam, başınızı ağrıtmayayım,, kolay gelsin.. :)

İlan güncel..Fiyat 1350 TLye düşürdüm,dahada düşemem cihaza ayıp olur :)

Müzik bölümünde yayınlamıştım gerçi ama göremeyenler için tekrar vereyim,benim klavyeden örnek bir performans..Kulaklık yada tesisattan dinleyin,birde müzik bölümünde bu video ve ses kaydını nasıl yaptığım ile ilgili işinize yarayacak bilgiler vermiştim..Ama baktımki kimse bakmamış yada görmemiş..Hatırlatmak istedim..

Ben prelude ilk alanlardanim,sifir kutuda 825(o zaman kur 2.20 idi) euroya aldim 2 yil once.ev kullanicisiyim.bu cihazi alirken gozgen kacirdigim en onemli detay gw-8 deki favori ses bank olayinin olmayisidir,onu haricinde cihaz butun isteklere cevap veriyor,ritim sikintisi yok gw8 in ritimlerini okur ama seslerini okumaz,gerci sagolsun murhen hocam bana yazdigi sesleri gonderdi.yazik oldu bu cihaza,sizin istediginiz fiyat euro olarak 500 euro yapar,cihazi satisa cikardim aldigim en yuksek teklif 300 euroydu,bende dursun o fiyata vermem dedim,ama bugun 400 euro versinler gozum kapali veririm,simdi gw-8 le takas etmeye calisiyorum,bakalim hayirlisi.

Aslında şu favori ses bankası olayı için v3 çıkarsalar bende hayatta satmam bu cihazı,sound ve ritimler bence mükemmel..Ve daha gıcır gıcır,tuşlar bile gevşemedi hala sert..Gerçi hep kılıfında yattı..Bende bir kere kafaya taktım ya ondan yoksa artık sahne olayım filan yok..Ya zaten acıyorum bu paralara vermeye ama hanıma bunu sattım üstüne azcık fark koydum başka bir cihaz aldım diyeceğim..Cihazı saklasam eninde sonunda görecek,ondan sonra çık işin içinden :) Bakalım belki stüdyoda vs 2. bir cihaz olarak kullanmak isteyen biri çıkar..Çıkmazsada dursun zararı yok zaten burayıda daha güncellemem..Zorlamanın anlamı yok zaten içimdende gelmiyor açıkçası..

Roland v3 çıkarmaya çıkarmazda ...Neyse..