• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ses Düzeni Hk. Yardım

KARTAL7621

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 3 X
Arkadaşlar 4 Adet ART RCF 715 Aktif 1 Adet Daynacord CMS 16 Kanal 2x 1000 Mikser ve 1 Adet Korg Pa 3 X için dışarıda kullanacığımdan en az kaç KW Lık elektirik akımını düzenleyici Regülatör kullanmam gerek? Bu konuda marka ve model belirterek yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar.

Cevap: Ses Düzeni Hk. Yardım

450 TL Koruma devresi ile. monofaze 3.5 kw servo tip... elsan regülatör trafo diye firmada var.

Regülatör satan yerle görüştüm 5 KW nın üzerinde cihaz kullanmam gerektiğini söylüyorlar. Cihaz 40 50 Kg. Ağırlığında olduğundan taşıma yönünden sorun olacağından Benim düşüncem bilgisayarlarda kullanılan akülerden 4 adet alsam bu aküler sadece düşük veya yüksek voltajlarda işimize yararmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Regülatör satan yerle görüştüm 5 KW nın üzerinde cihaz kullanmam gerektiğini söylüyorlar. Cihaz 40 50 Kg. Ağırlığında olduğundan taşıma yönünden sorun olacağından Benim düşüncem bilgisayarlarda kullanılan akülerden 4 adet alsam bu aküler sadece düşük veya yüksek voltajlarda işimize yararmı?

Yardımcı olacak arkadaşlardan cevap bekliyorum.

merhaba;

-4 adet RCF 715 RMS watt gücü yanlış bilmiyorsam bir adedi 700w max 1400w olması lazım 4 adet max değer = 5600 w yapar
-dynacort CMS 16 zaten deck mixer 2x1000 derken neyi kastettiğini anlayamadım ????
şayet sistemin bu şekilde kalacaksa 1000w = 1kw olarak hesapladığında en az 5kw olmalı tahminimce yeter
ama yarın subbas alırım yok monitör koyarım dersen 10kw öneririm
sıkıntı yaşamazsın uzun yıllar kullanırsın
gelelim özelliklere
alacağın regülatör monofaze (220Volt) servotronik regülatör olması lazım birde bypas anahtarı olmasına dikkat et
bulunduğun bölgenin en düşük akımı ile en yüksek akımını o bölgeye bakan elektrik idaresinden öğrenebilirsin
mesela ben Boludayım burada 170volt min. - 250 volt max olarak akım dalgalanıyor benim regülatörümün çalışma aralığı 140v-260v bu değerleri regülatörü yapan firma ile görüşerek farklı seçenekler elde edebilirsin
yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa mesaj atabilirsin

o bahsettiğin aküler ups aküsü senin elektriğini düzenlemez sadece elektrik kesintisinde bir süre çalıştırır ama çok fazla gerekli miktarını hesaplayamadım şimdi :))

merhaba;

-4 adet RCF 715 RMS watt gücü yanlış bilmiyorsam bir adedi 700w max 1400w olması lazım 4 adet max değer = 5600 w yapar
-dynacort CMS 16 zaten deck mixer 2x1000 derken neyi kastettiğini anlayamadım ????
şayet sistemin bu şekilde kalacaksa 1000w = 1kw olarak hesapladığında en az 5kw olmalı tahminimce yeter
ama yarın subbas alırım yok monitör koyarım dersen 10kw öneririm
sıkıntı yaşamazsın uzun yıllar kullanırsın
gelelim özelliklere
alacağın regülatör monofaze (220Volt) servotronik regülatör olması lazım birde bypas anahtarı olmasına dikkat et
bulunduğun bölgenin en düşük akımı ile en yüksek akımını o bölgeye bakan elektrik idaresinden öğrenebilirsin
mesela ben Boludayım burada 170volt min. - 250 volt max olarak akım dalgalanıyor benim regülatörümün çalışma aralığı 140v-260v bu değerleri regülatörü yapan firma ile görüşerek farklı seçenekler elde edebilirsin
yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa mesaj atabilirsin

Bilgi ve yardımlarınız için çok sağolun. 10 KW lık regülatör almanın yolu göründü :)

yukarıda yazdım ya. peak ve gerçek olmayan watları bırakın yahu. rms wat değerini verdim. regülatör diyorsunuz.. regülatörde akü ne arar.. ups diyorsanız yine aynı şelilde 3.5 kw yeterli.. rcf kolonların rms çektiği watt maksimum 350 wattır.... mikser ise maksimum 1500 wattır. 3x ise 30 watt civarıdır... şu işini rahat görür... fiyat alabilirsin

yukarıda yazdım ya. peak ve gerçek olmayan watları bırakın yahu. rms wat değerini verdim. regülatör diyorsunuz.. regülatörde akü ne arar.. ups diyorsanız yine aynı şelilde 3.5 kw yeterli.. rcf kolonların rms çektiği watt maksimum 350 wattır.... mikser ise maksimum 1500 wattır. 3x ise 30 watt civarıdır... şu işini rahat görür... fiyat alabilirsin

hocam bahsi geçen RCF hoparlötün 350 watt olduğunu da nerden çıkardın ???
ayrıca mixer deckmixer ne maksimum wattı ???
3,5 kw lık bir ups fiyatı nedir acaba araştırdınız mı???
ayrıca zaten regülatör akımı düzenliyo yani içerisinde akım koruma zaten var ayrıca almaya da gerek yok