• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ses paketleri ve tavırlı sesler Hk.

• Konbuyu başlatan sadooo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 2K

sadooo

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 1x pro
Bu sorunu bir tek ben mi yaşıyorum yoksa genel bir problem mi.
Tavırlı seslerle şarkı çalamıyorum. Öylesine dolaşırken güzel geliyor yada tek bir parçada kullanılıyor ama genel anlamda kullanışsız.
Piyasada Samo vs adı altında satılan ses paketlerinin hayal kırıklığına uğratmasıda belki bu yüzdendir. Adam o sesin hangi şarkı için uygun olduğunu biliyor, parmaklarıda iyi çalışıyor videolara bakıp alanlar sonrasında sahtekar diye veryansın ediyorlar.
Tabi bunlar benim fikrim

tavırlı sesler her karar için ayrı yazılır. zurna la do re mi vs gibi. şarki soyleme tonun hangısı ise onu secersin. ya o karar uzerinden yada transpoze yapıp çalarsın. orn diyelim re üzeri çalıyorsan tavırlı ses sol yazılmışşsa +5 yapıp ona göre çalarsın. Lakın çoğu kişi karar sesi ne tavırlı ses ne hatta transpoze ne bilmiyor malesef sonra set kötü oluyor...

tavırlı sesler her karar için ayrı yazılır. zurna la do re mi vs gibi. şarki soyleme tonun hangısı ise onu secersin. ya o karar uzerinden yada transpoze yapıp çalarsın. orn diyelim re üzeri çalıyorsan tavırlı ses sol yazılmışşsa +5 yapıp ona göre çalarsın. Lakın çoğu kişi karar sesi ne tavırlı ses ne hatta transpoze ne bilmiyor malesef sonra set kötü oluyor...
Hocam transpoze ne biliyorum ama şarkının temposuna göre bile kullanılacak ses değişiyor böyle de olunca içinden çıkılmaz hale geliyor