SES SİSTEMİ KURMAK İÇİN GEREKLİ BAZI BİLGİLERE İHTİYACIM VAR | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.
  • Trakyamuzik.net xenforo 2 ona bağlı Arowchat ve Facebook Trakya muzik 2. el ilanları Satılıktır (iletişim Admin) Saygılar

SES SİSTEMİ KURMAK İÇİN GEREKLİ BAZI BİLGİLERE İHTİYACIM VAR

jembeycem

Gold
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Merhabalar ben yakında ses sistemi alıcam kendime ufaktan başlıcam aktif sistemi daha çok seviyorum.
İlk olarak almak istediğim 2 hoparlör var arasında gidip geliyorum;
1.yamaha dbr 15 2 adet
2. rcf art 715 mk4 2 adet
bu iki sistem arasında kaldım hangisini tercih etsem diye düşünüyorum fakat diyelim yamaha dbr 15 aldım 2 adet ilerde 2 tanede rcf aldım olurmu olmazmı
bu sorumun sebebi tanıdığım bi abi olmaz öyle hepsi aynı olmalı tonlayamassın dedi başka bi sebebi varmı mixerim yamaha şimdiden teşekkür ederim...

cankut _95

Moderator
Yönetici
Moderator
Enst.
Korg pa3X pro - klasik gitar
Art 715 kullanıyorum Yamaha mg serisi mixerim var kesinlikle rcf yıl öneririm taşıması kolay kafiftir seste bozulma yapmaz. Baslari tizleri yerindedir ve kolay kolay tiz membran yaktığını görmedim.ben 4 715 iki behringer koyuyorum yetiyor ilk rcf sonra takviye olarak Yamaha dbr al

kadr

Moderator
Moderator
Enst.
korg pa800-pa3x Pro
bence rcf 725A deneyin...

Enst.
KORG pa800
Genel olarak mixer vb. parçalarda ucuz yollu ama sağlam bakarsanız Behringer'i inceleyin. Kalitesi süper değil ama cihazları dayanıklı. Daha iyi mixer için Yamaha olabilir. Bir de aktif kolonların indir kaldırı zor oluyor. Ama en güzel sesi de onlar veriyor. Karar sizindir.
***Geç yazdığımı biliyorum. Benzer sorular soranlar için yazdım.