• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Setin bazı seslerinde çızırtı var çözüm bulamıyorum ne olur yardım edin...

pianist ugur

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA3X-Perküsyon
size bir şey sorabilirmiyim ARKADAŞLAR. şimdi en son düzenlediğim sette bir sıkıntı yoktu sildim.farklı bir set yükledim gayet normal di daha sonra önceki düzenlediğim seti yükledim bazı ritim ve seslerE basış tekniğine göre seslerde çızırtı var ritimin vurşuna göre bir çızırtı geliyor yardım ederseniz sevinirim...bazılarında var bu....

ayrıca orjinallerin hiç birinde sıkıntı yok herşey normal....:confused:

Cevap: Setin bazı seslerinde çızırtı var çözüm bulamıyorum ne olur yardım edin...

size bir şey sorabilirmiyim ARKADAŞLAR. şimdi en son düzenlediğim sette bir sıkıntı yoktu sildim.farklı bir set yükledim gayet normal di daha sonra önceki düzenlediğim seti yükledim bazı ritim ve seslerE basış tekniğine göre seslerde çızırtı var ritimin vurşuna göre bir çızırtı geliyor yardım ederseniz sevinirim...bazılarında var bu....

ayrıca orjinallerin hiç birinde sıkıntı yok herşey normal....:confused:

Ozelden mesaj atmissiniz cevap verdim hocam kolay gelsin

Cevap: Setin bazı seslerinde çızırtı var çözüm bulamıyorum ne olur yardım edin...

sağol un çok teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan dolayı.inşallah global dan dolayıdır ama ilk yüklememde hiç bir sıkıntı yoktu.Yüklediğimde sıkıntı çıkarmayan pa3x setin globalını kendi setimin globalı ile değiştirip yüklemeyi mi deneyeyim yok sa direk 3x gloablı nı üstüne mi atayım.

bu ara da pa800 dende ses aldım ama tek tek sesin kendisini yükleyip sample daa user 1,2,3, dk kısmnına yükeldim sonra sesi açıp içiden user kısmından sesi çağırdım ve tırnakdan kaydettim pa800 den aldığım bazı seslerdede çızırtılar oldu sonra tekrar sildim fakt şimdi ritimlerin çoğundan ve önemli pa3x seslerin çoğundada oldu...Bir çözüm bulamadım şuan 256mb ram var 110mb alanımda var yavaş yavaş dolduruyordum ki böle bir sorun la karşı karşıya kaldım inşallah sizin söylediğiniz gibi global dan dır ben globalı değiştirip deneyeyim...orjinal ritim ve seslerde sıkıntı yok.

Herşey için teşekkür ederim çok sağolun....

Moderatör tarafında düzenlendi:

sağol un çok teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan dolayı.inşallah global dan dolayıdır ama ilk yüklememde hiç bir sıkıntı yoktu.Yüklediğimde sıkıntı çıkarmayan pa3x setin globalını kendi setimin globalı ile değiştirip yüklemeyi mi deneyeyim yok sa direk 3x gloablı nı üstüne mi atayım.

bu ara da pa800 dende ses aldım ama tek tek sesin kendisini yükleyip sample daa user 1,2,3, dk kısmnına yükeldim sonra sesi açıp içiden user kısmından sesi çağırdım ve tırnakdan kaydettim pa800 den aldığım bazı seslerdede çızırtılar oldu sonra tekrar sildim fakt şimdi ritimlerin çoğundan ve önemli pa3x seslerin çoğundada oldu...Bir çözüm bulamadım şuan 256mb ram var 110mb alanımda var yavaş yavaş dolduruyordum ki böle bir sorun la karşı karşıya kaldım inşallah sizin söylediğiniz gibi global dan dır ben globalı değiştirip deneyeyim...orjinal ritim ve seslerde sıkıntı yok.

Herşey için teşekkür ederim çok sağolun....

bu gibi sorunlar genelde samplenin formatından kaynaklanıyor,bir uyuşmazlık olduğu zaman yapıyor,
siz başka pa3x globali yükleyin deneyin bakalım.aynı sorun devam ederse sampleyi saunddan yani ham sesi saund ayarlarından editleme bölümüne gelin buradan bazı ayarları kontrol edin,efekti v.s v.s ince ayarları kontrol edin.ham sesin saunddaki ayarlarındanda kaynaklanabilir,

yada sampleyi yüklemeden önce formatına bi bakın.genelde pa800 den alınan sampleler pa3x cızırtı vızırtı gibi sorun yapıyor,pa800 deki samplelerin bazıları pa80 den çevrilme sampleler olduğu için pa3x bu sampleyi formatı icabı doğru okuyamıyor,pa80 den çevrilen samplenin formatı pa3x e göre çok düşük sorunda hep bunlardan kaynaklanıyor,pa3x varken buna bizzat şahit oldum,hepsinde değil bazılarında çıkıyo sorun
ufak defek sorunlar başka global yükleyince kayboluyor,siz başka pa3x setinden sadece global dosyasını alın sadece global yükleyin

Zafer abicim istersen şu mp3 ü bir dinle global ı değiştirdim olmadı versiyorun retore ettim resetlerdim olmadı yine aynı sorun devam ediyor ne yapmalıyım acaba var mı aklında bir fikir daha...:(

Ekli dosyalar

• cızırtılar.MP3
    1.4 MB · Görülen: 369

sample seste sıkıntı var başka setlerden aynı sesi bulup yüklemeyi dene.

Söylediğiniz gibi aldığım setten direk o sesi alıp olduğu yere yine üstüne attım yine olmadı ama.başka yere mi yüklesem faklı bir boş bir yere mi yüklesem o şekil denemedim ama çok problem oluyor bana....

Hala çözüm bulamadık arkadaşlar başka fikri olan var mı ne yapabiliriz.Yardımcı olabilecek kimse yok mu....sorunu mp3 olarak demo attım 1 sayfa da?

Başak setten o sesi buldum yükledim yine olmadı hatta faklı bir yere kaydetip denedim olmadı....sonra önce restore yaptıktan sonra fabrika ayarına çektikten sonra o arızalı sesi attım ses temiz çalıştı mevzuyu anlayamadım ama yani tüm seti tek tek yeniden yapacağım şimdi drum ve kit leri yazmaya başladım inşallah bir aksilik çıkmaz...

çözüm olarak seti takrar oluşturdum önce fabrika ayarına dönüştürdüm restorasyon şeklinde soranda ritimleri tek tek attım sonra sesleri şimdilik bir sıkıntı yok ama bu sorun dewamlı önüme gelecek herahlde...

kardeşim bu sette son yaptığın eklemeleri kaldır uyuşmazlık var..sample seslerin kimi dosyalarında transfer eksikliğinden dolayı ses bitleri (peak) eksik diye böyle oluyor.sen daha iyi kaynakar bul sesler için bence..saygılar