• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce Sıfır Pa600 QT mi ? 2.El Pa800 mü ?

Hanzala

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Medeli Dante TR
Görüş ve önerileriniz benim ve benim gibi düşünen ve aklına takılan arkadaşlar için yararlı olacaktır. Şimdiden teşekkürler...

Cevap: Sizce Sıfır Pa600 QT mi ? 2.El Pa800 mü ?

Mic takılamaması ve hoperlörlerinin yetersiz olması hoby amaçlı ev kullanıcılarını tatmin etmeyecek diye düşünüyorum. Pa600 ucuz bir klavye değil. 1000 lira farkla temiz bir Pa800256 ramli daha mantıklıcadır. Cüneyt ertac ve ekibinin hazırladığı usb nin performansına göre Pa 600 ün albenisi artabilir.

Pa600qt uzuuuuuuuuuun bir bekleyişten sonra nihayet çıktı. Daha henüz yakından görmedim. Tabiki de güzel bir orgtur, ne de olsa korgtur. :) Ama gelgelelim fiyatı buydu şuydu derken 2750 TL hatta Can Elektronikte 2900 TL ye varan bir fiyata sahip oldu. Malzeme kalitesi ve diğer tüm özellikleri bakımından Pa800 tabiki daha üstün bir orgtur ve üstelik made in italy'dir. Pa800 ün son günlerde sıfırının ve 2.el temizlerinin de 3500-4000 TL lere indiğinide hesaba katarsak. 2900-3000 TL yi veren 500 daha fazla verebilir diye düşünüyorum. Pa800 almak daha avantajlı olur diye düşünüyorum. Şu anda orgum yok. Bende Pa600qt yi bekleyenlerdendim. 1000 eur civarı Roland Bk5 fiyatı gibi olur diye beklerken 3000 TL ye yakın olduğu için ben hazır beklemeye alışmışken birazdaha bekleyeceğim. Yarın öbürgün Pa900 de çıkacak derken Yamahanın yeni alaturka versiyonu falan filan son zamanlarda org firmalarının rekabeti daha da kızışacağa benziyor. Yavaş yavaş orglarında malzeme kaliteleri düşerek fiyatlarıda düşecek böylece 2.el piyasasıda iyice sıkıntıya girebilir. Artık uyduruk marka orglar bile (pa500 ün üretildiği medelli fabrikasındaki) medelli, vs marka orglar ses ve ritim olarak bilinen org markalarıyla yarışır olacak. :D

0 0 dır herzaman

0 0 dır herzaman

Yani. Evde kullanacağım için aklıma takılsın istemiyorum.Cihaz kaç kez açılmış. Ne var ne yok. Kaç düğüne gitti? Kusuru var mıdır ? Bunları düşünmekten se sıfır daha iyi. Fakat Arkadaşın dediği gibi sıfır Pa800 ler de düşer ise kısa zamanda üzülmeyelim ?

Pa800ün üretimi biterse orasıda var ama herzaman temizi bulunur

sıfır almak daha iyidir çünkü pa800 zaten hastalıklı bir org elinizde kalma ihtimali var:)

10 yıllık pa 80 2000 tl ye satılıyor ram yetersiz, mp3 board yok, usb hiç yok neden acaba ?

bencede şuanda sıfır alet almak en mantıklısı birde yeni teknolojı tabi bu benim fikrim

Evde kullanacağım fazla para vermeyim ve sıfır cihaz istiyorsanız PA600 alınabilir.