• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Suzan suzi yardım ?

maxaltix

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Merhabalar, suzan suzi için pa 80 'de uygun ritim rica ediyorum ? elimdeki 10/8'lik ritimlerin hepsinde illa ki sıkıntı çıkıyor , çalamıyoruz ne yazık ki... SAZ GRUBU ustamında bana anlattıgı gibi müzik olmuyor karmaşa oluyor resmen.Peki biz bu SUZAN SUZİ'yi çalamıyor muyuz ? çalamıcaz mı ? bu konuyla ilgili büyüklerimizden yardım bekliyorum... ayrıca bir video buldum,pa80 ile suzan suzi çalıyorlar,buradaki kişilerin kullandıgı ritim hoş geliyor(bana göre,yinede ustalarımız çok daha iyi bilirler..)

YOL GÖSTERMENİZİ RİCA EDİYORUM... SAYGILAR

Cevap: Suzan suzi yardım ?

Senin bakın dediğin ritim 5/8 liktir PA-80 lerde var zaten. Türker kartta da var olması lazım dene istersen. Zaten 2 tane 5/8 lik 10/8 lik eder :)

Bu çalınan ritim düz hali ile uyuşuyor gözükse de birebir uyuşmuyor ama gene de hiç yoktan iyidir. Örneğin Suzan derken dikkat edersen tökezlemenin olduğunu, hızlı geçiş olduğunu, aslında Su derken uzatmaların olması gerektiğini görürsün. Çünkü bu sözler bölümünde 3 lü aksak vuruş başa gelir. Kolay gelsin Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi: