• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

SX3000 Ketron Klavyesi Tanitimi

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
SX3000 Ketron Klavyesi Tanitimi

Ketron 'un yeni tasarımı olan SX3000 güçlü soundu, doğal eski yapısı, yarı ağırlaştırılmış 61 Tuşlu klavyesi, 2 x 25 watlık anfi çıkışı, kolay kullanımı, menü pratikliği Müzik ile siz Severlerin beğenisine sunulur ve dizaynı sağlam çift yönlü pitch bendi,.

SX3000 Ritim Çeşitleri içinde 2 / 4, 4 / 4, 5 / 8, 6 / 8, 7 / 8, 9 / 8, Azeri, Çiftetelli, Halay, Misket, roman, Vahde, Zeybek, Show, Duble, Pop, Slov, türkü, Vals, Vahde gibi çok türk Çeşitli ritmini. Acoustic, Pop, Beat, Latin, Dans, House, Tecno, Rock, Hip hop, swing, folk gibi çok Çeşitli batı ritimlerini içermektedir.

SX3000 sound altyapı Çeşitleri olarakda canlı performanslı bağlama, elektro bağlama, bağlama Dörttelli, Lesli bağlama, zurna, Mey, ney, ud, kanun, Cümbüş, Tanbur, Kabak Kemane, Keman, kemençe, Tulum, Klarnet, Macun, Solo gibi çok türk Çeşitli seslerini.88 tusu kapsayan bir Grand Piano, saksofon, Pirinç, Trumpet, Akustik ve Klasik Gitar, Akordion, Organ, Dijital Drawbar, synth, pad, elektrik gitar gibi bir çok daha orkestra seslerinin yanında.

SX3000 etnic ve ile orjinal akustik kitlerini içermektedir davul elektro ve Çeşitleri darbuka altyapı Çeşitleri olarakda Asma davul, Hollo, Bendir, Tef, Fx, Hint, drum.

SX3000 XD9 un tüm özelliklerine sahiptir ve bir çok Opsiyon (Sabit Disk, Vocalizer) ile
desteklenebilir.

32 MEGA BYTE: Örnekleme Flash ROM.

Drum & Bass: Bas gitar ve davul kitini sesini kullanabilme özelliği aynı anda.

RIFF: Midi ritimler Çalarken tonaliteyi değiştirme imkanı.

SMART 7TH: 7 Akıllı akor, önce Calinan akorla orantılı 7 Akora yeni bir şekil veriyor.

DÜZ Alternate: Temel bas sesini değiştirme imkanı.

ARAPÇA ÖLÇEK: Koma fonksiyon butonları.

MUTE aranjör: Ritimdeki sesleri açma veya kapatma imkanı.

1 Touch STYLE için: 10 favori sesinizi ritimler bağlama imkanı.

MULTI-TAB: 16 değişebilir özel düğmesi.

DRUM ON / OFF: Davulları Açma Kapama imkanı.

GM: 16 GM multi parta bağlama imkanı.

Atanabilir: Seçilebilen kullanıcı tarafından fonksiyonlar.

Teknik Özellikler

Klavye: Tus 61 hız duyarlı. 6 Velocity seçeneği. Pitch & Modulation joystick. Aftertouch.

Roma: 32 Mega Byte PC sounds.

Flash ROM: 32 Mega Byte Flash kart.

Arapça Ölçek: Koma foksiyon butonları.

Çok Fonksiyonlu Düğmeler: 1-16 çoklu foksiyon butonları.Mode seçin: / Off, SFX, GM Part access, Free atanabilir, Kayıt Groups Drum.

Display: 240 x 128 piksel arkadan aydınlatmalı grafik TCF.

Disket: 3,5 2DD/HD.

Sabit Disk: (Opsiyon) Type ATA IDE 2.5. 10 GB. (max).

Ses Üretimi: 290 Orkestral önceden ayarlanmış ses. 292 GM Ses. 1.000 Perkisyon ses. 32 parçalar multitimbral.

Türk Ses: 64 adet Yeni Türk sound.

Kullanıcı Voices: 110 kullanıcı Ses değiştir: A, D, S, R, Rezonans, Etkileri Cut Off kapasitesi.

1 touch: 120 programlanabilir ses özelliği 1 Touch / Favori geliyor.

Drawbar: 10 Dijital Drawbar etkileri.

Program: 120 Programlanabilir menüsü.Menü özelliği içinde 4 ses, 4 splits ses. , Sustain Portamento, Velocity switch, Duet, Trio, Morphing, Steel, Slide, Harmony. Tek ve Global mod

2 Ses: 292 preset programlanabilir ikinci ses.

Kayıt: 198 Programlanabilir kullanıcı performans menüsü, Single & Global mod. Multi Tabs menüsü ile kolay kullanılabilmesi.Registration Grup 1-16 değişebilir buton.

1 Drum: PC Roma hafızasında 3 adet Türk seçeneği drum set 21 adet Batı,. 24 adet User drum set yapabilme seçeneği.

2 Drum: PC Roma hafızasında 62 adet Live (Canlı) drum set. Yeni Akustik ve Latin audio Looplar.

3 Drum: Flash ROM hafızasında Yeni Türk 4 adet drum set seçeneği.

Aranjör: 128 Yeni ritim, Unplugged, Real Latin, Ballroom ve pop tarzı. Resif seçeneği. Aranjör part Mute. Dolgu sonra. Smart 7th. Alternate bass. Swing Bass. Profesyonel Gitar şablonları.
Yeniden yazılabilir parametreleri. 4 Arrangers: A, B, C, D. 3 Intro / Endings, Fill In, Break. Etkileşimli Eşlik. Manuel Bass. Jump. Tempo dokunun. Accelerando-ritardando. Tempo kontrolü. Pedal board & Standard Chord tanıma fonksiyonu.Rootless.

Pattern: Ritim foksiyonu Edit: Record, Clear, Copy, eşleştirmek.

Song Recording: Real time Song Recording ile Disk kayıt. (HD ya da FD).

Pianist: Standard & Auto Piano. Açık / Kapalı Sustain.

Oktav: 1 oktav Up / Down.

Çift: Alt oktav.

Uyum: Tam, Jazz, Double, Bluegrass, Trill, Repeat, Folk 1, Folk 2

Transpose: Ton + / - 24

Akordeon Modu: International, Belgique. Hızı, kontrollü Sol ve Sağ. Bass & Lower oktav.
Sol Drum, Bass & Chord.

Drum & Bass: Sol elde sesini sağ elde bas gitar davul kiti kullanabilme özelliği.

Etkisi: Çok DSP efektleri. 60 farklı etkisi. Reverb, Chorus, Flanger, Delay, Tap Delay 4 / 8, wha wha, Distortion, Overdrive, Rotor Slow / Fast, Bass Boost. Portamento. Mono - Legato fonksiyon.

Mikro: Mikrofon kullanımı.Gain kontrol. Echo, Reverb., Pan / Pot, Pitch Shift, Talk mod.

Vocalizer: (Opsiyon) Harmonizer, Vocoder, Melodi türleri, Midi Vocalizer parça, Vocalizer ile Arranger, Vocal effects. Left & Right Harmoni.

Midi player: SMF Song playback, karaoke ve Txt dosyaları.Konvert. Kar & Midi. Juke Box. Transpose. Şarkı listesi. Drum & Bass. Doğum Kurşun / Kapalı.

Remix Drum: Canlı performans. Şarkıyı ve ritmi aynı anda çaldırabilme. Şarkı ve ritim seçme.

Midi: 1, 2, Out, In Through. 32 midi kanal. GM standart.

Çıkış: Sol / Mono, Sağ. Ve ses Sustain pedal. Footswitch (6 veya 13 anahtarları). Micro out.

Giriş: Stereo Kulaklık. Micro jack.

Bilgisayar: PC / Mac host Interface.

Video Arabirim: (Opsiyon) Sistem: PAL, NTSC, Super VHS. Monitor, Mirror, Zoom, Karaoke ½ sayfa ve ful ekran, Mark, Altı çizili. Boyut ve kontrol pozisyon.

Anfi: Yeni 2x25W RMS Stereo 2 Yollu kolon çıkışı. Kolon On / Off anahtarı.

Opsiyon: Video Arayüzü, Vocalizer, Hard Disk, Pattern Ram.

Ölçü:Eni boyu x x Yüksekliği = (115 x 39 x 12,5 cm.)

Ağırlık:17 Kg

Güç: Otomatik Voltaj algılama (110V/60Hz - 240V/50Hz).

Paylaşımın için sonsuz teşekkürler üstat saygılarımla,

emeğe saygı saolasın abi incelemeye değer

Cevap: SX3000 Ketron Klavyesi Tanitimi

güzel alet inşallah yakın zamanda alacağım. Benim bir sorum olacak bu ketron sx3000 pc ye bağlanıyormu ? konuyu biraz daha açayım yani misal orgu bir kablo ile pc nin ses kartına bağlayabiliyormuyuz orgun sesi pc nin hoparlöründen gelecek böyle oluyormu bilginzi varmı bu konuda ?

güzel alet inşallah yakın zamanda alacağım. Benim bir sorum olacak bu ketron sx3000 pc ye bağlanıyormu ? konuyu biraz daha açayım yani misal orgu bir kablo ile pc nin ses kartına bağlayabiliyormuyuz orgun sesi pc nin hoparlöründen gelecek böyle oluyormu bilginzi varmı bu konuda ?

sx3000 nin kulaklık çıkışından veya left right çıkışlarından pc ye bağlayıp ses alabilirsin ve kayıt yapabilirsin ayrıca data kablosuyla bilgisayara bağlayıp orgtan pc ye pc den orga ses ritim yükleyebilirsin
sx3000 ne
harddisk
usb emulatör
vokalizer
pattern ram da takabilirsin

sx3000 nin kulaklık çıkışından veya left right çıkışlarından pc ye bağlayıp ses alabilirsin ve kayıt yapabilirsin ayrıca data kablosuyla bilgisayara bağlayıp orgtan pc ye pc den orga ses ritim yükleyebilirsin
sx3000 ne
harddisk
usb emulatör
vokalizer
pattern ram da takabilirsin

sağolasın gerçekten verdiğin bilgiler sayesinde sx3000 almaya daha çok yaklaşıyorum artık aldığım zamanda aklıma takılanları sana sorarım :)

Ben dün aldım. Gittiğimde Pa 80 Pa 55 falan inceledim. Kasası bakımından 'DAĞ' gibi sesleri zaten çok güzel. Hala kurcalıyorum. Nazar değdirdim. Yön tuşlarından birtanesi içeri kaçtı :( Alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim...

yon tusu ole bir iki seferde iceri kacmaz arkadasim muamele gormus olabilir dukkandan aldiysan git baktir duzeltsinler...

aynen ilker hocama katiliyorum