• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

sx3000 ve usb emulatör kullanımı

armoni

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
20 yıllık yamaha psr6300:)
arkadaslar bugün sx3000 e usb emulatör taktım sorunsuz çalışıyor.usb bellegi 100 adet floppy disket boyutuna bölüp öyle kullanmanız lazım bazı arkadaşlar usb bellegi bölmeyi ve kullanmayı başaramamış.bunun nasıl yapıldıgını anlatmak istedim belki birilerinin işine yarar

usb bellegi pc de formatlayıp daha sonra usb emulatör ile gelen usb floppy format tool programını çalıştırıyoruz sfd enhanced edition bölümüne gelip start multi floppy device kutucugunu işaretleyip make floppy block tusuna bastıgımızda usb diskimizi 100 adet 1.44mb boyutuna bölüyor
şimdi gelelim usb flash bellegimize dosya yüklemeye.programımız açıkken yine sfd enhanced edition bölümünde slect floppy e tıkladıgımızda karsımıza floppy0 flopp1 flopp2 gibi yüz tane bölüm çıkıyor hangi bölümü seçersek o bölüme 1.44 mb veri depolayabiliriz yani 1 usb bellegi 100 floppy disket olarak kullanabiliyoruz
su an sx3000 de sorunsuz ve gayet hızlı çalışmakta

Cevap: sx3000 ve usb emulatör kullanımı

merhaba arkadaşım bende emulatörü sx3000 ne taktım sorunsuz çalıştı fakat usb belleğe bilgisayarda programla senin anlattığın gibi format attım banklara böldüm fakat bir sorun oldu galiba bankları göremiyorum ve usb belleği bilgisayar artık görmüyor programda usb bellek seçiniz diyor ama bellek gözükmüyor bu şekilde iki usb bellek kullandım ikiside böyle oldu fakat org görüyor orgtan dosya yükleniyor birde telefonunu yazarsan sevinirim
benim tel:0 505 770 20 30 çaldır ben seni ararım

Başka bir bilgisayar gördü usb bellekleri ve normal format attım düzeldi aslında benim için 1.44 megabayt tek bank görse bile oda oluyor o bile yeterli çünkü laptopta disket olmadığı için dosya transferinde herdefasında evdeki masaüstünü kullanmak zorunda kalıyordum çok süper oldu orgta hafifledi yarım kilo floopy çıkınca:)

bende sx3000 e usb takmak istiyorum.parçayı alabileceğim link göndermeniz mümkünmü acaba?

Başka bir bilgisayar gördü usb bellekleri ve normal format attım düzeldi aslında benim için 1.44 megabayt tek bank görse bile oda oluyor o bile yeterli çünkü laptopta disket olmadığı için dosya transferinde herdefasında evdeki masaüstünü kullanmak zorunda kalıyordum çok süper oldu orgta hafifledi yarım kilo floopy çıkınca:)
merhabalar sizin vermiş oldugunuz numarayı 2 defa aradım bir bayan çıktı ve yanlış numara oldugunu söyledi size numaramı özel mesajla yazdım ararsanız usb bellek biçimlendirme konusunda yardımcı olabilirim.siz usb bellegi 1.44 mb olarak tek disket olarak görmesini istiyorsanız o çok basit usb bellege orgtan format atarsınız olur biter.fakat programla usb bellegi 100 disketlik bölümlere bölüp her bölüme ayrı datalar yükleyip usb emulatörde istediğiniz numaralı bölümü seçip yükleme yapabilirsiniz ayrıca bilgisayardada istediğiniz numaralı bölüme istediğiniz veriyi aktarıp orgta okutabilirsiniz
mesela usb yi 100 adet 1.44 mb bölümlere böldük.1.bölüme ritmleri 2. bölüme midileri 3. ve sonraki bölümlere pcm leri yükleyip usb bellegi orgtaki usb emulatör e takıp dijital ekrandan 1 seçerseniz ritmleri görüp orga yükleyebilirsiniz.numaratör ü 2 ye getirip orgtan fdd ye tekrar basarsanız midileri görebilirsiniz
yani 100 adet floppy disket 1 usb nın içinde.püf noktası usb yi biçimlendirme sisteminde beni ararsanız yardımcı olabilirim

bu emilatörü nasıl temin edebiliriz ? bende sx 3000 kullanıyorum ?

Lütfen profilimden ilanlarıma bakınız veya imza bölümünden bana ulaşınız, gerekli floppy emulator ve usb için benimle iletişim kurunuz.

emulatör bende taktım çok rahat ancak ketron daki fiyatlar farklı ben ankaradan aldım 110 liraya geldi (kargo dahil) hiç problem yok distiribitöre sorarsınız hepsi bozuk takmayın diyorlar en az 18 tane takan arkadaşım var problem yok hepsi çalışıyor 300 tl ye satanlar var yazıktır ne kazanıyoruz ki

Güle güle kullanın

usb ye ritim ses dosyalarını pc emülat programını kullanarak nasıl dolduracağız bu konuda yardım videosu veya anlatım yapabilirmisiniz....teşekkürler....