• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Synthesizer önerileri

Transkolik

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Merhaba arkadaşlar.Ben evde amatör olarak kullanabileceğim elektronik-trans türü müziğe yatkın 1000 tl civarında synthesizer düşünüyorum.İnternetten araştırdığımda Roland Jp8000'nin aradıklarıma uygun kriterlerde bi synth olarak gördüm ve fiyatını bilmediğim gibi Türkiye'de de satışını yapan bi yerde bulamadım.Bu konuda pek bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim.Bana acaba hangi marka ve modelleri önerebilirsiniz.Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

Cevap: Synthesizer önerileri

türkiye piyasasında roland xp 60 xp80 daha çabuk ve uygun bulursun biraz nostaljiktir ama kaliteli snyth lerdir

Teşekkür ederim.Başka önerisi olan var mı ?

Aradığınız alet efsane synt lerden. Satan olsa hemen alırım. fiyatı 1000 - 1500 dolar arası Türkiyede bulmanız piyangodan büyük ikramiye çıkması gibi birşey. Size tavsiyem Roland SH 201 dir. Hem bütçenize uyar, hemde JP 8000 in saunduna en yakın alettir.

yamaha mm6

merhaba arkadaşlar.ben evde amatör olarak kullanabileceğim elektronik-trans türü müziğe yatkın 1000 tl civarında synthesizer düşünüyorum.internetten araştırdığımda roland jp8000'nin aradıklarıma uygun kriterlerde bi synth olarak gördüm ve fiyatını bilmediğim gibi türkiye'de de satışını yapan bi yerde bulamadım.bu konuda pek bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim.bana acaba hangi marka ve modelleri önerebilirsiniz.öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

..........gw 8 :)

Evet arkadaşlar çok teşekkür ederim.Ama bu arada yazmayı unutmuşum da bu cihazın kayıt özelliğinin ve bilgisayar bağlantısı da bulunması gerekiyor.Yazdığınız cihazlara baktım.Sh201 bana biraz daha yakın geldi.Yamaha mm6 ve xp80 de iyi bi seçenek gibi.Gw8 in yorumlarına baktığımda genelde Türk müziği ile ilgisi olanlara tavsiye ediyorlar.Ancak ben önceden yazdığım gibi Elektronik-Dance-Trans türü müzik üreten bir cihaz almak istiyorum.Sesi üretebilen ve üzerine daha değişik sesler ekleyebilen bir cihaz.Bugün de Roland JUNODİ cihazını araştırdım.Yorumlarda gerçekten iyi bi cihaz olduğu söyleniyor.Kullanan varsa yardımcı olmasını temenni ediyorum.Teşekkürler...

Arkadaşlar Roland JunoDi ye karar verdim gibi.Sizce nasıl ?Ama başka öneriniz varsa dikkate alırım.Teşekkürler...