• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Technics KN 2000için hazır türkçe-yabancı ritm disket arıyorum

allways

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland E86
Merhaba arkadaşlar, Technics KN 2000 için türkçe ritm, melodili olabilir disketlere kayıt edilmiş hazır satın almak istiyorum. Barış Manço parçalarını çok seviyorum, yabancı ritm ve parçalar olabilir. Ben kendim KN 3000 için verilen ritmleri pc ile yüklemeye çalıştım olmuyor nedense. Orgda disket okuyucu çalışıyor, orgdan diskette kayıt ediyor ve okuyor hafızaya alıyor.
Ben hobby olarak orgumu kullanıyorum yani profesyonel çalıcı değilim. Çiğli-İzmir de oturuyorum elden alabilirim izmir civarı. Hazır disketleri bana gönderene kargo masrafı ve siz ne kadar ücret almak istiyorsanız disketler için size havale ederim. Selamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Technics KN 2000için hazır türkçe-yabancı ritm disket arıyorum

technics piyasadaki ritim ve sesleri okuyabilir, roland e86 ritimlerini ve midilerini indirirsen (ki çok büyük bir arşivden bahsediyoruz) hayat boyu yetecek nevale elde etmiş olursun. sakın ritim midi vs satmaya çalışan çakallara böyle para kaptırma. hele ki tüneldekilere. internetten indir dilediğin gibi kullan.

Ne yazıkki format düzeneği farklıdır ritimler konusundai ritim dönüştürme programı ile kn2000 ne ritim dönüştürebilirsiniz fakat kesinlikle demo programı bu işi çözmüyor orjinal kendi programını kullanmanız gerekiyor...standat dönüştürme programı ile ancak orjinali gibi tonları alamazsınız bu yüzden dönüştürülmüş ritimleri tekrar aranje etmeniz ve kendi formatına göre dd dampıl diskete720kb 12 adet olmak şartıyla yüklemeniz gerekmektedir.... sesler konusuna gelirsek eğer kesinlikle kn 1000 ve3000 harici hiçbir klavyenin seslerini kn 2000 okumaz....oda kn 2000 nin orjinali gibi olmuyor ne yazıkki.... kullanım konusunda altyapı ritim ve ses için izmir için bana ulaşabilirsiniz....

Madem İzmir'desiniz.Bor müzikle görüşün.Bir ara Bor müzik Technics orglar için ritimler,setler ve şarkılar hazırlıyordu,Hatta ben Ankaradan Bor Müziğe sipariş etmiştim, ben ozamanlar KN1000 kullanıyordum.Belki bilgisayarlarında kayıtlı olabilir.

güncel ritim altyapı ve seleri üretmiyorlar artık bildiğim kadarıyl...

İlginiz icin tesekkurler. Bor muzige gittim bugun bilgisayarlarinda ritmler vardi ama ne yazik diskete cekemediler. Bende ordan 5 tane bos dd disket aldim. 1995 senesinde bende technics kn 1000 vardi. Ritim disketleri izmirden aliyordum. Laptop uzerinden usb floppy disket okuyucu ile disket yazdirabilirmiyim?

KN 2000 KULLANICILARINA yardımcı olayım......
KN 2000 disket sürücüsünde dd dambıl üzerinde sadece kilit deliği olan disket kullanmalısınız...
disket 720kb disket kullanmadığınızda cihazınızda zorlamalr nedeniyle ana kart ve ekran arızasına sebebiyet verirseniz....kullanıcıları fark eder dd 720kb disket yerine hd 1.44kb disket yüklemelerinde cihazın ekranında azalmalar olacağını görecektir...Bunun sebebi kn 2000 720kb lık disket sürücünün yerine kullanılan hd 1.44 sürücü beslemesi olan woltajı 5 wolt dan fazla çekmekte sonuçta ana kart üzerindeki elektronik devre elemenlarına zarar vererek cihazın arızalanmasına sebebiyet vermektedir....
Bu durumdan kurtulmanın ve cihazınızın arızalanmaması için piyasada dd 720kb dambıl disket bulamayacağınızdan hd 1.44 disketinizin sağ deliğini bir elektrik bantıyla kapatarak 720kb haline getirmeniz olacaktır...
her iki tarafında delik olan disketlere hd 1.44 disket diyiyoruz...
pc nizin flopisine hd 1.44 disketi takmadan önce disketin sağ deliğini önlü arkalı olarak bantlıyoruz bu durumda hd disket dd yani 720 kn2000 uyumlu oluyor...
Bilgisayar dilinde 1.44kb lık disketi 720kb yapıyorsunuz yani....
takmış olduğun disket hd olduğundan yani 1.44 dd olmadığı için 720kb kn2000 ni görmez
hd disketlerinizi kn 2000 nin okuması ve cihazınızın arızalanmaması için yukarıda anlattığım işlemi yaparak dd 720kb haline getirmelisiniz...

diğer sekliyle pc de doldurduğunuz ritim ve sesleri kn 2000 kesinlikle okumaz bilgine...
hd 1.44 disketinizi sağ deliğini önlü arkalı bantladıktan sonra pc nizin yada 1.44 720kb harici disket sürücünüze takın....

1.pc nizden BAŞLAT menüsüne cmd yazın....
2.ENTER A...BASIN...
3.ÇIKAN EKRANA....
4.format a: /fs:fat /t:80 /n:9 u kopyala yapıştır...
5.ENTER A BASIN sorduğu soruya KN 2000 YAZIP ENTER ok dedikten sonra bekleyin....
6.Disketiniz kn 2000 orguna göre formatlamaya başlıyacaktır bekleyin...
7.formatlama işlemi bittiğinde diskete masa üstüne almış olduğunuz yada indirmiş olduğunuz ritimleri zip dosyasından çıkararak bir diskete 9 veya 10 ritim yükleyin.. 8.Diskete aldığınız ritim ve sesleri orgunuzun disket sürücüsüne takın okuyacaktır....
9.Orgunda formatladığınız hd disketi pc sağ deliği bantlamazsanız okumaz...bilginiz olsun 2000 arızalandıgında bir sorun yasarsan kendim tekniker ve müzisyenim benden yardım alabilirsiniz...

allways arkadaşımla bu gün bire bir tanıştım beni kendileri çok güzel karşıladı şahsım adına kendilerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.... kendisine orguyla ilgili kullanma yönünden elimden geldiğince detaylı bilgiler vermeye gayret ettim ...teknik yönden ise görsel olarak sıkıntının ne olduğunu beraber düşünerek gerekli yönlendirmeleri yaptım sorunları hallettik...şahsıma göstermiş olduğu yakın dostluğu ise beni çok mutlu etti.. bir arkadaş daha kazanmanın temelinde paylaşmamın ne derece önemli olduğunu sizlerle paylaşmak istedim...tüm okuyan üyelerimize saygı ve sevgilerimle...

Sadun Bey ben size tesekkur ederim, sizi tanidigima cok memnun oldum, cok degerli bir arkadasim oldunuz. Sadun Bey mesleginden cok iyi anliyor ve cok iyi bir pianist. Isini severek yapan ve yardimsever biri. Bana yuklediginiz ritimler ve sesler mukemmel olmus siz eve gittiginizde ben orgumda kulakligimi taktim ve caldim. Allah sizden razi olsun iyiki varsiniz.

Sadun Bey ben size tesekkur ederim, sizi tanidigima cok memnun oldum, cok degerli bir arkadasim oldunuz. Sadun Bey mesleginden cok iyi anliyor ve cok iyi bir pianist. Isini severek yapan ve yardimsever biri. Bana yuklediginiz ritimler ve sesler mukemmel olmus siz eve gittiginizde ben orgumda kulakligimi taktim ve caldim. Allah sizden razi olsun iyiki varsiniz.

Sizlerin sayesinde dostlarımız Müzik adına çığ gibi büyümektedir Trakya müzikli olmaktan gurur duyuyorum...Tüm yönetime ve yardımcılarına sonsuz teşekkürler saygılar....

Arşivinizdeki eksikleri kışmet olursa en kısa zamanda örnek olarak Barış MANÇO ritimleri ve sesleri md altyapı ve midileriyle dolduracağız...Eksik olmayın bende sizi tanıdığa çok memnun oldum...En kısa zamanda görüşmek umudiyle...Sevgi ve Saygılarımla