• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Technics'lere ne oldu?

kanuni_ATL

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland em-2000 Korg PA600
Arkadaşlar Merhaba,
Ben foruma 2 3 hafta önce üye oldum. yaklaşık 16 senedir yurtdışında yaşıyorum, uzun yıllardır müzik keyboard vs gelişimleri takip edemiyorum.
Türkiyede çalıştığım yıllarda Technıcsler kn600 vs baya tutuluyordu.
ne olduda technıcsler Türk müzisyenler arasında geçen yıllarda popülerliğini yitirdi.
Teşekkürler..

Cevap: Technics'lere ne oldu?

Zaten Türkiyede pek tutulan piyasa klavyesi değildi bür ürüne raBet olmayınca zaman içerisinde üretimde biter.. yada yenilik yoktur şuan pa800 gibi bir klavye çıkarmış olsalar neden piyasada görünmesinler :)

Technics Klavyeler,

Japonya'nın en büyük üreticilerinden Matsushita ürünüdür.
rekabet etmekte güçlük çektiler ve üretimi durdurdular ama yaklaşık 5 sene oldu.
avrupa için sadece 1 adet teknik servis bıraktılar ve bu servis sorumluluğu önümüzdeki sene doluyor.ondan sonra bütün technics klavyeler kaderi ile baş başa.

Technics...
İlk klavye aşkım onunla başladı...
Ve asla unutamayacağım cihazlarını kullandım.Son Technics imi satmam en büyük hatalarımdandır...
Benim için asla yeri doldurulamayacak bir klavye.O tadı başka hiçbir cihazdan alacağımı sanmıyorum...

Matsushita haa?Demek Panasonic bu işlere de el atmış zamanında..Zaten dünyanın en büyük elektronik şirketi,Matsushita..

adını çok duydum ama klavye yaptıklarını ilk defa duyyom.demekki yenilik olmayınca eski olmaya mahkum olunuoyrmu.bakalım belki gün gelir.yamaha ve korg içinde aynı soru biri tarafından sorulur;)

kn800 ilk orgumdu ..çok kahrını çektim.komasız,arada sırada tumbalarla yazılmış 8 adet atak bile yazılamayan ritimleri durup durrurken silinen kötü bir aletti...zaten roland almaya gücüm yettiği an g600 almıştım.hatta casio at1 çıktıgında ritimlerini kıskanıyoduk...arabik kit var diye :D

Bende 10 sene evvel KN2000 vardı Batı Ritim ve Sesleri çok sağlamdı.ekran Korg pa80 ekranı gibiydi.biyerden türk ritim sesleri buldum.ama batı kitleriyle okuyordu ritimleri.percusyonlarda darbuka yerine Thumbalarla.orkestralarda halen kullanılan modelleri var.özellikle İngilterede yaygın bu klavye.

ORGAN sesleri için Hammond ve Drawbar ayar sistemi vardı özelliklerde.

kendimi bildim bileli kn 1000 var bende de hala faal durumda calısıyor canavar gibi..
sadece SY-FD20 (disket okuyucu) arızalandi..
bulamıyorum yenisini.. technics orgunu kullanmayan bir vatandasimiz varsa bana disket okuyucusunu gondersin lutfen.. :)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri