• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Teğet Geçti

ugurtheorca

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pA500TR
Bunu paylaşmak ne kadar doğru burda bilmiyorum.. Adminden özür.. Ama içimdeki isyan dalgası boğazımda ne kadar daha kalacak? sizin? En çokta salak yerine konmamız canımı acıtıyor..

Alıntıdır!

Teğet Geçirdiler...
Zamlar güzel oldu...

Biraz az olmakla birlikte iyi...

*

Kimsenin sesi çıkmadığına göre, demek ki teğet geçirdiler...

*

Tepki gösterenler var tabii...

Tüketiciler ara sokaklarda toplandılar... Kadınlar maşaları aldılar ellerine... Erkekler kazma saplarını...

Çıktılar caddeye...

Öbür sokaklardan gelenlerle birlikte meydana indiler...

Polis kızdı:

“Ne istiyorsunuz?..”

“Zamlar geri alınsın...”

O an polis de zam yapanlara kızdı:

“Kim ki bu zammı yaptıysa, taaaa...”

O da yürüdü...

Zam yapan bakanı çarşafa sokup bakanlığın arka kapısından içeri aldılar ki, tüketiciler tarafından tanınmasın...

İktidar bir çare arıyor şimdi...

Pakistan’da...

*

Geçiyorum bu yana...

Kadının birisi çocuğunu götürüp Başbakanlığın önüne bıraktı...

Anne yüreğidir, fazla uzaklaşamadı, karşı köşeye oturdu...

Ağladı...

İnternette bu duyulunca tam bir milyon insan evinden çıktı o gün...

Yunanistan’da...

*

İkisinin ortası Türkiye’de, dünyanın en pahalı benzinini kullanmak yetmiyormuş gibi yine zam yaptılar, kimsenin sesi çıkmıyor...

Elektriğe zam bir yana, kaçak elektrik kullananların faturasını da namuslu insanlardan alıyorlar, utanmadan ve çekinmeden faturaların altına “K/K” diye yazıyorlar da...

“Tık” yok...

Doğalgaz zammı; yüzde 18.7...

Davul getirdiler Kızılay Meydanı’na, belki zamlara canı sıkılıp da biraz gelen olur...

Kimse gelmedi...

Türkiye’de...

*

İnsanların çağdaş yaşam standardı ellerinden alınamadığı için, kimi devletler ekonomide kriz yaşıyor...

Türkiye; dünyanın en pahalı benzini, en pahalı elektriği, en pahalı gazı ile krizi işte böyle hane ve kişi başına dağıttığı için, biz buna ne diyoruz:

“Teğet geçti...”

*

Bu zamlar teğet geçirme yani...

Biraz az oldu ya...

Daha gelir...

Siz susun...

*

Cevap: Teğet Geçti

üstadım kesinlikle yerden göğe kadar haklısınız duyarsız,umursamaz ve korkak toplum olduk bizim aslımız bizim özümüz bu değil aslında ama nasıl bu duruma geldik anlamıyorum.Bu durumu en iyi özetleyen Peygamber Efendimizin Hadisi Şerifidir "Toplumlar Layık Olduğu Yönetimle Yönetilirler"

Asıl uyuma ve bir daha uyanamama sürecine bundan sonra giriyoruz....

Ustam bunu face aktarabilirmisin

üstadım kesinlikle yerden göğe kadar haklısınız duyarsız,umursamaz ve korkak toplum olduk bizim aslımız bizim özümüz bu değil aslında ama nasıl bu duruma geldik anlamıyorum.Bu durumu en iyi özetleyen Peygamber Efendimizin Hadisi Şerifidir "Toplumlar Layık Olduğu Yönetimle Yönetilirler"

Bu millet daha ne kadar sağır, tepkisiz, ruhsuz, duygusuz, ZOMBİ kıvamında duracak?

Etrafımda bakıyorum insanlar komün yaşamaya başladı. Yani yeni evlendiyse mesela, evlerini barklarını kapatıp anne babalarının yanında yaşamaya başladı hayat pahalılığından. Anne babanın aldığı emekli maaşlarıyla falan idare ediyor bu toplum.. Bir nesil şuan ayakta tutuyor, öyle yada böyle.. O nesil gittikçe azalacak ve yok olacak..

Geriye işsiz güçsüz, iki kuruş maaşa sigortasız köle gibi çalışan yığınlar kalacak..

O zaman ne olacak?? Biri bana bunun cevabını versin..

Biri bana, Elektrik / Doğalgaz / Benzin maliyet girdilerinin her türlü malın fiyatını etkilerken (tarladaki domatesten, giydiğimiz cekete kadar herşeyin) bu zamlara rağmen, Enflasyonun nasıl düşük kaldığını (Aslında gösterildiğini) ekonomik bilimsel verilerle anlatsın??? Biri bana anlatsın??

İşletme doktorası yapıyorum aklım basmıyor buna.. 4 Sene lisans + 2 Sene Y.Lisans + 2 senedirde doktora yapıyorum bu konularda, hiçbir makro ve mikro açıklamam yok bunun nasıl olabileceğine dair..

Aslında var..çok basit...

Yunanistan nasıl rakamlarla oynadı ve AB'yi kandırdı yıllarca ama sonra tüm gerçekler ortaya çıkınca krize girdi.. Bizde de rakamlarla oynanıyor..

Bunun başka bir açıklaması olamaz..Aptal yerine konuyor muyuz, yoksa harbi aptal mıyız bilemiyorum..

Biliyor musunuz ki Atatürk şuan kurtuluş savaşı yapmaya kalksa geçen yüzyılda olduğu gibi, yapamaz...Neden??? Bandırma limanı, Samsun limanı ve diğer limanlar yabancılara satıldı da ondan!!! Osmanlı bile bu kadar satmamıştı vatan toprağını, bu kadar esir olmamıştı Emparyalizme..

Bir tek İstanbulda gemileri yok şuan.. bir o eksik..

%8.5 büyümüşüz geçen yıl.. PEHHH... Bazı kesimler daha zengin oldu sadece..

perşembe akşamı tırnak kesilmesinin günah sayıldığı bu kültürel durumda zamlara karşı blok olabilecek bir toplumsal düşünce kızılay meydanının dışına çıkamaz...

ELEKTİRİK+ZAM+DOĞALGAZ+ZAM+AKARYAKIT+ZAM=R.T.E O kendini biliyoR

ama bütün bunlara rağmen acı gerçek de (üzülerek ve tiksinerek söylüyorum ki) bir daha ki dönemdede halkımızın %50'sinin bunları tekrar başa getirecekleridir...

hocam bir müzisyen forumunda siyaset tartışmak ne derece doğru bilmiyorum ama.. şahsi fikrim şudur.. yurdumuz bundan daha ağır krizler atlattı günümüze kadar.. (her hangi bir parti mensubu değilim) burda kimseye yandaşlık yada taraftarlık falan yapmıyorum kimse yanlış anlamasın.. fakat ülke bugün ayaklansa iktidarı devirse yerine bir tane güvenilir, bizi refaha kavuşturabilecek bir siyasetçi varmı?? ben göremiyorum.. neye istinaden ayaklanıp iktidara savaş açıyorsunuz anlamıyorum.. şu günlerde, dünyanın tüm ülkeleri neredeyse kriz batağındayken iyi kötü yürüyen bir sistemi bozup sıfırdan kurulacak bir düzenin bizi ne hale sokacağını hesaplamıyormusunuz?? lütfen olacaksak bu konuda duyarlı olmalıyız.. tamam benzin pahalı elektrik pahalı gaz pahalı.. gelir standardımız yerle bir olmuş.. ama biz yokluğun alasını görmüş bir milletiz.. böyle isyana teşvikle sinirler zaten gerginken sabırları tetiklemeyle biyere varamazsınız... bundan öncede böyleydi şimdide böyle.. ve bundan sonrada bir dönem böyle olacak ülkemizin ekonomisi.. ülke yönetimini futbol takımına benzetmeyin lütfen. bir iki maç kaybedince yönetim istifa diyorsunuz.. değişen her iktidar bizi borca, batağa sokuyor farkın değilmisiniz... unutmayın bizde bal tutan parmağını yalıyor.. başa kim gelirse yandaşlarını etrafına toplayıp keni konseyini kuruyor malesef... bu nedenle bir iktidarı yıkarken yerine gelecek iktidarın alternatif sunması gerekiyor. ama ben elimizdeki siyasetçilerden öyle bir ışık göremiyorum.. bu durum bizi daha büyük bir kaos ortamına götürür... saygılarımla...