• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

TRAKYA piyanistleri

emreyusuf55

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
SAZ
20 yıldır trakyada yasıyorum ne zaman dugune gittimse hep aynı seyler cok komik bence aksam yine bir dugune gittim sunnet dugunu baba dogudan anne trakyadan misafirler genelde anadolu agırlıklı piyaniste soyluyorlar ankara havaları cal tamam diyor 2 dakika ankara 3 dakika roman halay cal 2 dakika halay 3 dakika romana ciftetelli cal yine aynı senaryo ya arkadaslar bu tam bir rezalat cunku romanda ortalık bosalıverdi aksam sastım kaldım senin ne hakkın var ortalıgı bosaltmaya vallahi cok uzuldum birde otelin resttonatı özel davetlilerler gelebildi sadece ama gelemeyenler degil gelenler pisman oldu bence tam bir piyanist rezaleti vardı aksam

Cevap: TRAKYA piyanistleri

Haklı olabilirsin. Ama piyaniste onceden deslerdi dogudan misafirler var diye ona göre calısıp gelebilirdi. Söyledikleri halde calmadıysa ayıp etmiştir. Ama haberi oldugunu sanmıyorum. Piyango vurmus sanırım :D

Haklı olabilirsin. Ama piyaniste onceden deslerdi dogudan misafirler var diye ona göre calısıp gelebilirdi. Söyledikleri halde calmadıysa ayıp etmiştir. Ama haberi oldugunu sanmıyorum. Piyango vurmus sanırım :D

yok soylendi dugun sahibi tarafından ankar havalari calinacak diye adam basladi basladıgı ile bitirdigi bir oldu :)

Bende bir keresinde ankarada roman havası istedim piyanistten bizde roman havası bulunmaz abi dedi azize çal dedim o da yok dedi.yani trakya müzisyenleri ile sınırlamak saçma bence çünkü düğün bu sonuçta trakya da giden budur ankara havası da çalınır ama yoğun bir şekilde ankara havası beklemek anlamsız.çünkü trakya da giden roman havası ve çiftetellidir.Özel bir şekilde ankara havası beklenirse cd ya da usb verilir çaldırılır.Ben o şekilde yapıyorum.

piyanist her yoreye hitap etmesi lazım biz sira gecesi yapmıyoruz dugun yapıyoruz sonucta :)

aman bee tamam trakya muzisyenleri kötü öfff:)çok saçma bi konu açmışsınız tartışıyonuz havalar sıcak ondan sanırım.

Bence haksızlık etmeyelim. Aslında çok önemli hatta en önemli konulardan birini açmış arkadaşımız. Bence klavye tartışması yapmak yerine iyi müzisyen olabilmenin tartışmalarını yapmamız gerekir... Bence ister klavye olsun ister başka bir enstrüman, toplum önüne çıkan birisi kendini geliştirmiş olmalıdır. Müzik kültürü gelişmiş olmalıdır. Özellikle düğün için gidenlerin her tür müzikten biraz anlaması lazım. Klavyede parmakların seri olması tek başına bir şey ifade etmez. O kadar büyük hatalar yapılıyor ya da öylesine pasif repertuarlar yapılıyor ki, şaşarsınız. Yarım saatten sonra bir bakıyorsunuz, hep aynı şeyle tekrar edilip duruyor. Oysa düzenli ve iyi oluşturulmuş bir repertuar o kadar önemlidir ki... Piyanist de asgari müştereklerde her kitleye hitab edebilmelidir diye düşünüyorum. Bunu belki biraz ütopik bulabilirsiniz ama yaptığımız işi en iyi şekilde yapmalıyız ve bunun için de sürekli çalışıp kendimizi geliştirmeliyiz diye düşünüyorum. Saygılarımla.

merhaba bir taraf yunanistan bir taraf kazikistan nasıl bir program hazırlamam gerekiyor yoksa tarkya havalrımı yardımcı olursanız svinirim ustalar

Bizim trakyada doğu yöresini bırak, ankara havası bile çok nadiren misket fidayda çalınıyor. Düğün 9/8 romanla baslar romanla biter.. (bence 2dk. çaldıklarına bile şükretsinler:) Piyaniste gelince tamamem repertuvar eksikliğinden dolayı kısa kesmiştir..

Klasik Trakya Düğünü:

Dans havası 20dk.
Çiftetelli 10dk.
Roman 30 dk.
2/4 Trakya Rumeli 15 - 20 dk.
Roman 20 -30 dk.
Trakya Kasap 30 dk. daha da uzayabilir.
Çiftetetelli 15 dk
Roman (düğün bitene kadar)

Ne yapalım bizde böyde :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bence haksızlık etmeyelim. Aslında çok önemli hatta en önemli konulardan birini açmış arkadaşımız. Bence klavye tartışması yapmak yerine iyi müzisyen olabilmenin tartışmalarını yapmamız gerekir... Bence ister klavye olsun ister başka bir enstrüman, toplum önüne çıkan birisi kendini geliştirmiş olmalıdır. Müzik kültürü gelişmiş olmalıdır. Özellikle düğün için gidenlerin her tür müzikten biraz anlaması lazım. Klavyede parmakların seri olması tek başına bir şey ifade etmez. O kadar büyük hatalar yapılıyor ya da öylesine pasif repertuarlar yapılıyor ki, şaşarsınız. Yarım saatten sonra bir bakıyorsunuz, hep aynı şeyle tekrar edilip duruyor. Oysa düzenli ve iyi oluşturulmuş bir repertuar o kadar önemlidir ki... Piyanist de asgari müştereklerde her kitleye hitab edebilmelidir diye düşünüyorum. Bunu belki biraz ütopik bulabilirsiniz ama yaptığımız işi en iyi şekilde yapmalıyız ve bunun için de sürekli çalışıp kendimizi geliştirmeliyiz diye düşünüyorum. Saygılarımla.

Millet programı piyaniste bıraksa her şey güzel gidecek de zırt pırt şarkı istendikçe mecburen aynı şeyler çalınıyor.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri