• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakyalı Piyanistler Set Anketi

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 37
  • Görülen : 9K

İlker

Usta Piyanist
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 80
Evet arkadaşlar geçen aklıma bir fikir geldi daha önce bu sitede Göktuğ arkadaşımızın hazırlamış olduğu çok güzel setle ilgili anket açılmıştı ve sanırım görüşler alınarak set daha da güzelleştirildi.Şimdi bende diyorum ki Trakyalı piyanistler olarak müşterek seçtiğimiz bir seti el birliği ile kullanabileceğimiz sadece bizlere hitap eden içinde fazlalık ve kullanmadığımız ritm ve sesler olmayan düzenli bir set oluşturalım..
Ben taban olarak aydoğan seti öneriyorum neden derseniz içinde çok güzel loop ritmler var ve ramde bayağı bir boşluk var ne dersiniz olur mu?
Saygılar

Cevap: Trakyalı Piyanistler Set Anketi

Aydoğan seti bilmem de BESBUR V4 demirbaş gibi oldu.O da seçilebilir.Kitler filan düzenlenecekse BEST KIT mutlaka sette olmalı.

evet arkadaşlar fikirlerinizi bekliyoruz

vallahi süper fikir topraam çalışmalara hemen başlayalım:)

ilker keşke senin gibi azimli olabilsem :) neler yapardım.

Başarılar üstadlar

ilker keşke senin gibi azimli olabilsem :) neler yapardım.

:D Timurum çok zor bişey değil be abi bi set seçilecek içine değişik setlerden işimize yarayabilecek samplelar atılacak ki ben aydoğan sete yapmaya başladım bile örneğin bana doğu zurna,balaban,mey v.s. lazım değil onları silip yerine canlı saxlar,klarnetler,macunlar falan yüklüyorum.Bence kafa kafaya verirsek yapılamayacak birşey değil yani..!
Fena mı kilitli usb tadında bi setimiz olur ve sadece sitemize özgü olur sitemizin adına da yakışır mesela Trakyamüzikforum.set :)
Bana bu işten anlayan gönüllüler lazım özellikle drum kit dizip setin içine atabilen..Kullandığımız sesleri ben atıcam Kmpsini,soundunu,performance'ını falan..
Seti ilk olarak 64mb olarak hazırlarız sonra üstadlar isterlerse arttırabilirler..
Varmı gönüllüler bekliyorum ve hangi set tabanlı yapıyoruz?

Ketron sx3000 Trakya set lazım banada arkadaşlar. En son burda da bulamazsam kendim yapmaya başlıcam. Olmadı bende bir Pa 800 le takas düşünüyorum malesef

Evet arkadaşlar geçen aklıma bir fikir geldi daha önce bu sitede Göktuğ arkadaşımızın hazırlamış olduğu çok güzel setle ilgili anket açılmıştı ve sanırım görüşler alınarak set daha da güzelleştirildi.Şimdi bende diyorum ki Trakyalı piyanistler olarak müşterek seçtiğimiz bir seti el birliği ile kullanabileceğimiz sadece bizlere hitap eden içinde fazlalık ve kullanmadığımız ritm ve sesler olmayan düzenli bir set oluşturalım..
Ben taban olarak aydoğan seti öneriyorum neden derseniz içinde çok güzel loop ritmler var ve ramde bayağı bir boşluk var ne dersiniz olur mu?
Saygılar

valla abi çok güzel düşünmüşsünüz bencede bu şekilde yol izlesek daha iyi olur kaç kişi trakya da düğün de mey doğu zurna ve benzeri sesleri kullanıyo bunların yerine trakya zurna klarnet adam akıllı macun sesler olsun daha güzel olur.. mesela doğu halay ritimleri yerine sağlam 2.4 ritimler olsun doğu halay nabıcaz burda onları. bize 2.telli 9/8 - 2/4 - 4/4 lazım buşekilde yol izlersek süper olur..

fikir olarak çok iyi başara bilirseniz güzel şeyler çıkar ortaya.... ama sizlerin bu zamana kadar neden ritim yazmadığınızı veya set yapmadığınızı anlayamıyorum (genel olarak kişiye hitaben değil polemik olmasın )(Bu işten ekmek çıkaranlar )..bu sizin işiniz ama ilgi yok veya ugraşmak zor geliyor sonra nerden set bulurum olayı başlıyor....ben müzisyen değilim herhangi bir yerde sahnem yok solist değilim ama pa800 var 1 yıl olmadı 3 set yaptım 64 mb olarak... ilk setim 4 ay sürdü ve 150 sayfa dolusu yazılarım var not aldılarım 100 mb üzerindeki kitlerden yaptım seti. emek vermeden olmuyor. unutmadan ilk sahne deneyimim geçtiğimiz 22 eylül tansa kır bahçesinde (babaeski)piyanist arkadaşım serkan ile çaldık (evde çalmaya benzemiyor):)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri