• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Transpose ve ses yerleri ayarı?

• Konbuyu başlatan sss53
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 10K

sss53

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
pa80
Slm, pa80 kullanıyorum. 1.sorum; Transpose sağ taraftan ayarlanıyor fakat ince ayar nereden veriliyor? 2.sorum; seslerin yerlerini nasıl değiştirebilirim? veya ritimlerin? çok kullandıklarımı aynı bantta toplamak istiyorum.

teşekkürler :)

Cevap: Transpose ve ses yerleri ayarı?

Kimse yokmu??

ince ayar derken tuning den mi bahsediyorsun?
yani bağlamada ki gibi akord ayarı.
eğer o ise menu tuning detune den ayarlayabilirsin upper1-2-3 için ayrı ayrı.
aynı bantta toplamak için önce hepsini diskete çek.sonra sırayla istwediğin yeri atayarak ayarla.
daha detaylı açıklama yazardım fakat vaktim yok şu an.

arkadaşım ince ayarın en kolay yolu, globale bas orda çıkan ekranı sayfa tuşu ile(page) bir sayfa ileri al yani page 1 olsun işte o sayfada sağ üste M.TUNE:+0 satırı görecen ordan sesleri yarım ses aşağı veya yukarı oynatabilirsin....sesleri istediğin gibi dizme işine gelince write disk in use tuşuna basıp performans name' ye yeni ses ismi verip bir altında yerini tespit edip okeyliyorsun. inşallah anlatabilmişimdir...kolay gelsin.

teşekkür ederim arkadaşlar.

@Feyo, ses olayını yapamadım..daha doğrusu anlayamadım. write disk in use ekranında iki şey var ve 1-2-3 diye numara verebiliyosun..ben sesleri ve ritimlerin yerlerini nasıl değişecem?

sevgili arkadaşım seste ince ayarı tarif ettiğim gibi yapman gerekiyor niye yapamadın anlamadım. ben denedim oluyor .

inceyar kolaydı. dediğin yerde 1 şey var sadece ve numara veriyosun..seslerle ne alakası var çözemedim :confused:

dostum sağol hele şükür sesleri dizme işini yaptım :D peki ritimleri nasıl yapabilirim?

Ritimleri de tıpkı seslerde olduğu gibi beğendiğin rtimleri beğenmediklerinin üstüne kopyalayarak düzenleyebilirsin.

SORU : ya arkadaşlar pa80 de ritimleri sıraya koyma varmı istediğim ritmin yerini değiştirmek birde bi sorum daha olacak sık kullandığım sesleri de sıraya koymak istiyorum.neyapmam lazım şimdiden tşk
CEVAP: Disk > Load > setini sec > open > Style > open > user01 > open
simdi istedigin styleyi istedigin banka load yap. performancelerde ayni sekilde tek tek yükleyebilrsin...

Kolay gelsin Saygılarımla,

Ritimleri de tıpkı seslerde olduğu gibi beğendiğin rtimleri beğenmediklerinin üstüne kopyalayarak düzenleyebilirsin.

SORU : ya arkadaşlar pa80 de ritimleri sıraya koyma varmı istediğim ritmin yerini değiştirmek birde bi sorum daha olacak sık kullandığım sesleri de sıraya koymak istiyorum.neyapmam lazım şimdiden tşk
CEVAP: Disk > Load > setini sec > open > Style > open > user01 > open
simdi istedigin styleyi istedigin banka load yap. performancelerde ayni sekilde tek tek yükleyebilrsin...

Kolay gelsin Saygılarımla,

dostum, o bölüme giriyorum ama no disk yazıyor. disket kullanmadığımdanmıdır bilmiyorm..kart kullanıyorum. sesleri yaptığım gibide yapamıyorum..ritim seçip write in diske bastığımda, en son seçili ses geliyor ekrana :(