• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tyros 4 ve Kempa Yaylı

arsenic

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Tyros4 + or700 v2
Sesli düşünüyorum... Şöyle Tyros 4 e layık Kempa Yaylı olsaydı ne tatlı olurdu :)

Cevap: Tyros 4 ve Kempa Yaylı

Neler Vardirda Malesef Carcur olacak korkusuyla Kimse ne set sunuyor nede satabiliyor...
Hakan Kardes Harika ritimler yapti ornegin ama sonu husran oldu...

Bazı arkadaşlarda var cimrilik bi te tyros kullanıcısı arkadaşım var çevremde setini istedim cevap banane nan otur kendın yaz ritimlerini şu cevapta geldî seti verıcem ama form sitesinde paylaşma bu yüzden birine dil döküceğime olanıyla idare ederim.sizede tavsiyemdir oda 2.4lük ötekîde boşverîn neymiş odaha güzel ritimmiş zaten sağlam çalıyosan sağlam piyanistsen gerisi boş

Bazı arkadaşlarda var cimrilik bi te tyros kullanıcısı arkadaşım var çevremde setini istedim cevap banane nan otur kendın yaz ritimlerini şu cevapta geldî seti verıcem ama form sitesinde paylaşma bu yüzden birine dil döküceğime olanıyla idare ederim.sizede tavsiyemdir oda 2.4lük ötekîde boşverîn neymiş odaha güzel ritimmiş zaten sağlam çalıyosan sağlam piyanistsen gerisi boş
dogru yazmisin ali ama sunuda unutmayalim tyros kullanicilarinda cok nevale var dedikya karun hazinesi gibi sakliyoruz malesef ama suda var adam paylasim yapiyor alan arkadaslar bir tsk bile etmeden geciyor nihayetinde bu insan da emek verip ya yaziyor yada birilerinden belki parayla alip guzellik olsun diye paylasiyor vede bizde bi tsk bile etmeden gecince biraz kirilma oluyor buda isin diger boyutu ama insallah hersey yoluna gircek frden slmlar kib

piyasada gündem yaylılar var.batuh bir ara tyros 3 için bir set paylaşmıştı bu sette vardı gündem yaylılar yanlış hatırlamıyorsam.bulursan karıştır sesleri yaylı orkestrası gibi olsun:)

Ben piyanistali3460 arkadaşa da burhan arkadaşa da katılıyorum. Meselenin farklı yönleri dile getirilmiş. Fakat şu da inkar edilmez bir hakikattır ki korg kullananlar paylaşımı adeta geleneğe dönüştürmüşler. Onların bu yönünü takdir ediyorum. Elbette alınteri ile yapılmış bir setin izinsiz dağıtılmasını doğru bulmuyorum fakat bireysel olarak kendi için bir şeyler yapanlar da sanki paylaşma gönüllüsü değil gibi görünüyor. Parayla almak istediğimiz halde ortada adam gibi set bulamamkta kötü. Tyros4 ü alalı neredeyse bir yıl oldu ve geçen hafta karar aldım kendimce müthiş bir set yapılsa ve fiyatı sadece 1 TL olsa dahi almayacağım. Bu 85 yıl yoksul hayat yaşadıktan sonra piyango vurmaya benziyor. 85 inden sonra gelen paranın "....." der insan. Sağdan soldan zoraki, bulduklarım ve convert edilmiş setlerle idare edeceğim. Düşünün bir korg pa 800 den convert edilmiş seslere bile razı hale geldik. Bunun da anlamı TYROS-4 GÖRÜNÜMLÜ KORG PA 800 kullanıyoruz. Eskiden kızıyordum artık gülüyorum.

Tyros kullanan kişilerde her zaman şunu görüyorum (sample okuyan bir model olduğu için)

Ritm veya ses istiyorlar.. Tamam dedik oturduk yaptık bir set sonra satıyoruz dedik
O ritm ve ses isteyenlerin hiç birinden ses çıkmadı :)

Salim ile beraber yaptığımız seti alanları biliyoruz ve tanıyoruz.. Haa bunun dışındaki tüm setlerdeki bazı ritmler ve bazı sesler bizim setimize aittir, ama sadece susup izliyoruz :)
Arkadaşlar sattığımız bir set var :) :) Ufak bir reklam geçeyim :D

Bilmiyorum ama belkide insanlar bakiyor istenirse bazi seyler yapilabiliyor onun icin bazen otur ugras yaniti alip verebiliyoruz...
Korgta paylasim cidden cok ama bilmem kullandinizmi ama o kadar paylasim olmasina ragmen tum ritim ve sesler benim ezberimde sayilir :D
Yani bir kalip ustunde onlarca set var bizim oriental pack i alip ali set veli set yapmamiz gibi birsey....
Cokta anlami yok yani,ben bir hayli memnunum halimden ve ozellikle emo set cikarsa kesinlikle alirim,cunku deyer ;)

Not:batuh ve salimin setinin kullanicisiyim ve fiyatina gore cok fazla bir set ve herkese tavsiye ederim ;)

Tyros kullanan kişilerde her zaman şunu görüyorum (sample okuyan bir model olduğu için)

Ritm veya ses istiyorlar.. Tamam dedik oturduk yaptık bir set sonra satıyoruz dedik
O ritm ve ses isteyenlerin hiç birinden ses çıkmadı :)

Salim ile beraber yaptığımız seti alanları biliyoruz ve tanıyoruz.. Haa bunun dışındaki tüm setlerdeki bazı ritmler ve bazı sesler bizim setimize aittir, ama sadece susup izliyoruz :)
Arkadaşlar sattığımız bir set var :) :) Ufak bir reklam geçeyim :D

Selamlar Batuh kardeş. İşin ilginç tarafı ilker kardeşin vesilesiyle hazırladığınız sete talip oldum ama ya ben anlatamadım yada dr. salim kardeş anlamadığından dolayı askıda kaldı. İlker kardeşim salime özelden mesaj atarsan yardımcı olur demişti ben de öyle yaptım meramı anlatmak yerine ilker kardeşle yazışma linkimiz olan şu => linki okuması için paste ettim. Fakat dr. salim kardeşin yanıtı benni şok etti, setin satılmadığını düşündürdü bana. Ben de teşekkür ettim kendisine. Fakat batuh bey kardeşim sizde yukarıdaki mesajınızda setin satıldığından bahsedince şaşırdım doğrusu.
Sanırım salim kardeşle aramızda bir iletişimsizlik oldu gibime geliyor. Her neyse yukarıdaki linkin özeti burada bakın ne demişim
İlker kardeş öncelikle ilgin için teşekkürler. Salim kardeşe gereken ilace versin ayrıca belirttiğiniz gibi salim ve batuhanın hazırladığı sete seve seve 150 tl veririm. Alın terine saygı duymak verimliliği artırır.

Bu yüzden ben de 1 TL ye t4 için emo seti bile almayacağıma öfkemden dolayı söz verdim. Fakat eğer iletişimsizlikten kaynaklandıysa durum başka. Velhasıl sete talibim. Bir de batuh kardeş or700 için yaptığınız "BATUH-Usser effect" vardı. Orada ben o effecti v2 plusta beğenerek kullanıyordum çünkü elektro sazlarda effect kendini hissettiriyordu. Aynını t4 için yaparsanız sevinirim.

Selamlar Batuh kardeş. İşin ilginç tarafı ilker kardeşin vesilesiyle hazırladığınız sete talip oldum ama ya ben anlatamadım yada dr. salim kardeş anlamadığından dolayı askıda kaldı. İlker kardeşim salime özelden mesaj atarsan yardımcı olur demişti ben de öyle yaptım meramı anlatmak yerine ilker kardeşle yazışma linkimiz olan şu => linki okuması için paste ettim. Fakat dr. salim kardeşin yanıtı benni şok etti, setin satılmadığını düşündürdü bana. Ben de teşekkür ettim kendisine. Fakat batuh bey kardeşim sizde yukarıdaki mesajınızda setin satıldığından bahsedince şaşırdım doğrusu.
Sanırım salim kardeşle aramızda bir iletişimsizlik oldu gibime geliyor. Her neyse yukarıdaki linkin özeti burada bakın ne demişim

Bu yüzden ben de 1 TL ye t4 için emo seti bile almayacağıma öfkemden dolayı söz verdim. Fakat eğer iletişimsizlikten kaynaklandıysa durum başka. Velhasıl sete talibim. Bir de batuh kardeş or700 için yaptığınız "BATUH-Usser effect" vardı. Orada ben o effecti v2 plusta beğenerek kullanıyordum çünkü elektro sazlarda effect kendini hissettiriyordu. Aynını t4 için yaparsanız sevinirim.

hocam dediğin gibi bir yanlış anlaşılma var. bana verdiğin linkte

Eski türk filmlerindeki ensturmanları aranje etmeye çalıştım. Kulağı iyi olanlardan kaçmayacaktır.

yazısını gördüm.
sonra da şunu :

Arayan convert edilmemiş sırf tyros 4 için yapılmış kaç adet sample ses yada set bulabiliyor merak ettim. Conver edilmiş 100 lerce ses ritm bende de var

düşündüm ki sanırım sıfır data isityor.

Ben de dedim ki sıfır data var ama güvencesi yok o yüzden piyasa bulamıyor.

Ha batuhla benim sete gelince o set te derleme bir set. O konu hakknda bir şey yazsaydın muhakkak batuha yönlendirirdim seni abicim.