• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

USB Set..

salvatorio

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Merhaba Trakyamuzik ailesi..Volki USB Set veya Baju USB Set kullanan arkadaşlardan bu iki set için tavsiye edebileceklerini veya deneyimini paylaşmalarını rica ediyorum,teşekkürler.

Cevap: USB Set..

Baju star set alacaksan düğün işini unutun... Sesler 10 üzerinden 4....Ritimlerde drum ve perc. çok önde ses vermekte akompanyalar oldukça zayıf kalıyor. Dediğim gibi şıkır şıkır 2/4 yada çiftetelli veya bayon bana göre çok zayıf... Ben star set aldım ama üzerine hem piyasadan hem çevremdeki müzisyenlerden ses ve ritim eklemesi yaptım...Ayhan beyin tarzı düğün çalan arkadaşlara oldukça uzak.Ama ritimler sanat ve halk müzikleri için 10 üzerinden 10...

omunal ben dediklerine katılmıyorum..padlerle destekledin mi bayağı bi usbden iyi..volki usbden kesinlikle iyi..
2,4ler padlerle destekledin mi tam bi orkestra havası var..acclar dediğin gibi zayıf kallıyor..fakat biraz edit yaptn mı müthiş birşey çıkıyo ortaya..vahdeler ve slowları zaten müthiş..herseyi düşünmüş adam..hangi bi sette ending var ritime göre ?
tam bir orkestra havası katmış ve olmuşş.. :)

Baju star set alacaksan düğün işini unutun... Sesler 10 üzerinden 4....Ritimlerde drum ve perc. çok önde ses vermekte akompanyalar oldukça zayıf kalıyor. Dediğim gibi şıkır şıkır 2/4 yada çiftetelli veya bayon bana göre çok zayıf... Ben star set aldım ama üzerine hem piyasadan hem çevremdeki müzisyenlerden ses ve ritim eklemesi yaptım...Ayhan beyin tarzı düğün çalan arkadaşlara oldukça uzak.Ama ritimler sanat ve halk müzikleri için 10 üzerinden 10...

sonuna kadar katılıyorum bu şekilde doğruyu yazıpta diğer arkadaşlarının zarar etmesne engel olan arkadaşlarımıda alkışlıyorum gerçekçi olun arkadaşlar mutlaka bir iki yandaş çıkacaktır ama gerçekler bunlar inanın bu seti aldım sahneye çıkmaya cesaret edemedim ritmler percler 127 acc ler 40 eeeee padlere baktım tamam ama ben padmi aççam işimimi yapıcam aga aldığım gibi sattım allahtan meraklısı çokta elimde patlamadı :) aynı olayı nm sound tada yaşadım 9 tane vahde gerisi traş makinası ses desen orgun orjinal sesleri ile idare et :) bu usb işi denetlenmiyorda arkadaş 3 ritim yazan 300 euroya satıyor millete

Şimdi arkadaşlar yanlış anlama olmasın ben Ayhan'ın setine kötü demedim sadece bana göre olumsuz olan yönlerini belirttim.(Eksiklerini de diyebiliriz) Kaldı ki en büyük eksik seslerde idi çoğunda cihazın kendi orjinal seslerinden editleme yapılmış ki zaten bunun kendisi de farkında ve yeni çıkarttığı Mega Sette bunu düzeltti. Bir kere tarz olarak Ayhan çok farklı demek istediğim bu. Adam kendi ağzından baju star seti tanıtırken "benden Allah Allah yallah yallah gibi şeyler beklemeyin" diyerek tarzını ortaya koydu. Ama baktı ki düğün çalan arkadaşlara hitap zayıf kaldı ve bunu gördü şimdi Mega Set tanıtımlarını izliyorum düğün çalan arkadaşları da göz önünde bulundurmuş.... Bakın ben star seti zevkle kullanıyorum tarzıma hitap ediyor ama bir çok düğüncü arkadaşım bunu beğenmedi....Adamın emeği 10 numara, 32 mezur muhteşem ritim yazmak her babayiğidin harcı değil ... Ben usb set olarak sadece bunu kullandım ve kullanıyorum diğerlerini bilmiyorum.... Sonuçta ortaya bir emek koymuş saygı duyarım ritimlerin %80 'ni introlu her ritime pad ve sts ataması yapmış. Alacak olursanız sizlerde setin içine zevkinize binayen bir kaç sağlam 2/4 , bayon ,çiftetelli atarsınız ve de bir kaç ses gönlünüzce kullanırsınız arkadaşlarım... Bur da amaç tamamen yüceltmek ya da tamamen yerin dibine sokmak değil bilmeyen arkadaşlara her şeyi dürüst bir şekilde + ve - 'lerini söylemektir ve ben de aynen böyle yaptım... Benim cihaz pa800 256 MB ve baju star setten pa 2X 128 MB yüklemiştim.... Üzerine eklemeler yaparak şu an benim baju star set oldu 230 MB ve inanın tam bir bomba oldu ritimlerle , taksimlerle,seslerle ve padler ile... İşin kötüsü ise alet 5 dakika da açılıyor :) :) Kalın sağlıcakla