• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Üstadlar lütfen yardım edin

oguzulusoy41

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa55 tr
Üstadlarım bende Korg PA 55tr var cihazı en son bıraktığım da sapa sağlamdı ama bugün eve geldim örnek koma tuşuna basıyorum saçma şeylere gidiyor org örnek octave vericem tuşa basıyorum disk ayarlarına gidiyor lütfen yardım edin nedeni nedir

1-Once uzerindeki setin back up ini al,komple yeniden format at sonra setini tekrar yukle bakalim duzelecekmi?
2-Eger fortmaladan sonra ayni problem devam ediyorsa muthamelen rutubet almistir veya lehinlerde catlak olusmustur,icini acip temizlemen ve kontrol etmen gerekir.....

Aynen dostum. ihtimaller çok fazla. rutubet, tozlanma, yıpranma gibi bir çok neden bunlara sebep olabilir. eğer tamir etmek veya ettirmek ile uğraşamam dersen, SON ÇARE OLARAK : yağsız wd40 al. 10 lira civarında. anakarta ve swichtlerin tamamına sık ve en az 2 saat kurumasını bekle. genelde çözüm olur fakat dediğim gibi bu her zaman için son çaredir. wd40 kolay kolay anakartına zarar vermez.

Benim orgumda da koma tuşunu basınca sesler uzayıp gidiyor kapatıp açmadan da düzelmiyor sizce sebebi ne olabilir lütfen yardım....