• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Üstadlar yardımcı olurmusunuz

Özgür6597

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Bende org çalma hevesi var.Kaç senedir vardı.Artık bu işe adım atayım dedim.Arkadaştan org aldım ödünç verdi.Casio ctk 691.Ama bu orgta istediğim çalgı sesleri ve ritmler yok.Bu halay tarzı müziklerin olduğu tonları istiyordum o tür orgların ismi nedir ? Bu orgla şimdilik öğrenmeye çalışsammı sizce ? Geliştikten sonramı doğu müzik tarzı org alsam ? Birde bu işe günde 2 saatimi ayırabilirim.Evimin yakınında kurs yok.Evde nasıl öğrenirim ? Notaların yerlerinimi ezberlemekten başlasam ? 2 elle mi çalınır bir ellemi onu bile bilmiyorum o derece amatörüm şuan ama heves var.

Cevap: Üstadlar yardımcı olurmusunuz

En düşüğü yamaha psr A300 tr 700 tl civarında. Yamaha PSR A1000 tr 1000-1200 tl fiyat aralığında piyasası var. Bu klavyeler oryantal yani halk tabiri ile arap tarzı. Korg pa55 tr 1200-1500 tl pa80 pa500tr 1600-2000 tl pa300 pa1x 2300-2500 tl aralığında piyasada satılıyor. Çevrende klavye çalan birileri varsa ondan yardım alarak gendini geliştirebilirsin. Yeni başlıyacağın için ilk etapta öğrenmen gereken çok şey var. Mesela hangi karar üzerinden çalacak isen o karar üzerinde makamlara göre koma vereceğin yerlerini öğrenmen gerekiyor. Önünde zor değil ama öğrenmen için çok uzun bir süreç var. Saygılar