• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Virtual dj programı kullananlar???

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Arkadaşlar çok iyi anlayan bilen lütfen bana cevap verirse sevinirim...
ben bu programı kullanıyorum mix falan yapıyrum popları birleştiriyorum ama pc ye format attırınca bu ayarların hepsi gidicek önceden kayıt ettiğin parçların dimi bunun gitmemesini engellemek mümkünmüdür???

Cevap: Virtual dj programı kullananlar???

Ayar derken hangi ayardan bahsediyorsunuz? Veya neyi kaybetmemek istiyorsunuz?

Ayar derken hangi ayardan bahsediyorsunuz? Veya neyi kaybetmemek istiyorsunuz?

Şöyle söylim benim ki iki kanallı mesela soldakine ve sağdakine parçaları atıyorum ilk yüklediğimde hot cue 1-2-3 gibi parçanın baştan değilde güzel yerinden hareketli yerlerinden başlamıas için yapılan numaralar bunlar otomatik kayıt eder her şarkı bellidr şimdi ben format atarsam bu ayarlar hep gidicekmi o kadar şarkıyı yeniden mi düzenlicem?

Program Belgeler ya da Belgelerim kısmında VirtualDJ şeklinde bir klasör oluşturuyor. Yapılan tüm ayarları ve işlemleri burada kaydediyor. Bu klasörü yedeklersen, bilgisayar format atıldıktan sonra yeniden yüklediğinde bu klasörü yedeklediğin klasörle değiştirirsen sorun olmaz...

Arıkan'ın dediği şekilde yapabilirsin. Format atarken ise harddiski bölümlendirip, işine yarayacak dosyaları bu kısma yedekleyip, geri kalanına format atabilirsin. Google da bu konuyla ilgili yeterince açıklamada var.

inşalalh olur ya... hangi dosyası acaba kayıt ediyor ben hepsini yedeğe aldım

Benim anladığım şey, arkadaş bunları proje olarak kaydedip tekrardan kullanmak istiyor.CUBASE'te biz proje şeklinde kaydediyoruz çalışmaları.Sonra klasörü ayrı bir sürücüye yedekliyoruz.Formattan sonra o projeleri açıp onlarla çalışmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.Umarım doğru anlamışımdır.

evet aynen öyle...

Eğer hangi klasör olduğunu bilmiyorsan girip projeleri "Farklı kaydet (Save as)" diyerek başka bir yere yedekle.Sonra onları yedeklediğin yerden bir aç bakalım olmuş mu.Olduysa formatla makineyi.

oyle kaydedilcek bir yeri yok işte...