• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Xd9 kullananlar bakarmısınız

mahsunnn

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Xd9 plus 4 16 mb alacam orgdan hiç anlamam sadece internette izledigim videolar sonucunda merak saldim ve almaya niyet ettim kullanan üstadlarim öneriniz nedir saygılarımla.

Cevap: Xd9 kullananlar bakarmısınız

Xd9 eski ama kaliteli bir cihaz. Aslında amatör cihazı değil derlerdi. Sağlam, ağır ve tuşesi güzeldir ama teknoloji şimdi daha ileride. Ben başlangıç için yamaha s650 veya roland bk5 öneririm. Bu cihazları alırsanız sizi baya götürür. Daha derli toplu ve güncel olur cihazınız. Aslında sıfırdan başlayacak birisi için her türlü org iş görür ama benim tavsiyem yukarıdakiler olur.

Xd 9 plus u sıfır almıştım.. Üç yıl kullandım şu an 19.klavyemi kullanıyorum ama xd9 daki sesleri bağlaması tınısı kavalı bulamıyorum.. Çok güzel ve duygu vardı. Ben ketron la hem canlı müzik hem düğün yapıyordum.. Canlı müzik yaparken mekanın önünden geçen müzisyen arkadaşlar klavyeme bakmaya içeri geliyordu.. Tabiki sen hangi aşamadasın bilmiyorum.. İlk başlıyorsan pek tavsiye etmem.. Öğrendik ten sonra şiddet le tavsiye ederim.. Sağlam ve yarıyolda bırakmaz..

2 tane xd9 um oldu. Ikisinde de tamirci aradim...temizi cook nadir kaldi. Anlayan ustasida az, parcasida. Cok temiz bulursan 1200 tl gibi rakama, ozellikle uzerindeki ritim ve sesler cok guzel. Plus 4 digerlerinden en iyisi ama plus5 cikmisti, onu da yukletmistim. Sample sesler iyi ama ritimler diger plus lari okumadigindan ritim sıkıntısı vardi plus5 in. Taskin Akgeyik aciklama yapti, plus6 yapiyor ve diger tum pluslarin ritminide okuyacak. Yanliz plus 5 ve 6 , dort entegreli ram i olan xd9 lara uygun :) yani uzun is bunlar...sonuç olarak temiz plus4 guzeldir. Riske girmeyim diyorsan dante, bk5, pa300-500 , or 700 plus gibi max 5 yasinda bi org tavsiye ederim. Eskinin en iyisi bile bisekilde arza verebiliyor

Değerli bilgileriniz icin çok teşekkur ederim. Valla ben baya video izledim ama bütceme gore en uygun xd9 karar verdim ve ritim olsun ses olsun kulağa çok hoş geliyor en idael xd9 dur diye duşundum ama soyle birsey aklima takildi hiç bilmeyen biri için çok mu zor bu klavye ve zor olan tarafı ne bilgileriniz icin cok tesekkur ederim

klavye çalmak mı.zor anlamında ... yoksa bu klavyeyi kullanmak anlamında mı????yani bu klavyeye alışman lazım mesela koma verme en sağda ince oktavdan verirsin pratik tir..alışınca klavyeyi seveceksin ..burda hala benim arkadaşım onunla düğün yapıyor ...inan sesleri daha başka geliyor dolgun ritimlerini bulduk ona yani sıkıntısız düğünü çalıyor .yani ben 93 senesinde medelli mc5 a ile öğrendimse ..sen çok şanslısın ki ketron la başlıyacksın ve sample sesli aletle öğreneceksin ...başarılar..

Değerli abim cok tesekkur ederim . Yani bazi yorumlara baktiğımda xd9 yeni başlayan biri için cok zor bi klavye o yorumlara bakinca biraz cekindim zor olan kısmi nedir usteki yorumuna gore yeni başliyorsan tafsiye etmem demissiniz nedeni nedir .

Bir orgun çalışma mantalitesini öğrenmek için zor gibi geliyor. Aslında tüm cihazlar aşağı yukarı aynı mantaliteyle çalışır ama bu mantaliteyi sana sunuş tatzı sistematiği farklıdır. Diğer cihazların menüleri bana göre daha pratik, işte ses ritim yüklemes daha pratik, o terimleri falan bilmiyorsun vs. Ama bir kere gerekli ayarlamaları yapıp alıştımı panel kulanımı konusunda kolaydır ketron. Benim söylemim amatörler içindi ama sen amatörde değilsin sonuçta sıfırdan başlayacaksın ve başladığın sisteme zor yada kolay alışacaksın. Alıştıktan sonra başka markaya geçersen şayet ki mutlaka ileride böyle bir ihtiyaç doğacaktır, esas zorluğu o zaman yaşayacaksın. Ayrıca cihazın dışarıyla iletişimi yani data alışverişi kolay olmalı. Disketlerle uğraşmak zordur. Usb sonradan takılabiliyor ama kulanışlı olduğunu düşünmüyorum. Sana mümkün mertebe sade, basit bir ciihaz lazım. Ama bundan kasıt casio falan değil tabi. Sade aynı zamandada sana bu işi sevdirecek seviyede ses ve ritimlere sahip olmalı. Ilk aşamada notalara alışma, solo melodiler, parmak egzersizleri vs. çalışacağın için çokta kafanı bulamdırma, al bir cihaz başla derim.

İlgi alakan için tesekkur ederim hocam inan suan yazdiğiniz her cumle bana cok deger li mıh gibi kafama cakiyorum . Degerli üstadlarim yazacagıniz yorumlar benim icin cok önemli saygılarımla.

Öncelikle merhaba arkadaşım ketron xd9 bende kullanıyorum sana kısacası bahsedeyim

1.Ses çıkışları çok iyidir kendi hoparlorunde ne duyarsan sistemde aynısını temiz ve tok verir..
2.kullanımı basittir pratik alettir,kendi ritimlerini seslerini çok rahat birşekilde oluşturabilirsin
3.pitchbend vs tuşeler kolay kolay sorun çıkarmaz hatta sorunsuz bir klavye diyebilirim

Ketron xd9 kendi yaş emsallerine göre ileri derecede profesyonel bir klavyedir sadece fazla üzerinde çalışma olmadığından dolayı tutulan bir klavye olmadı...

Takıldığın yerlerde sana yardımcı olurum kardeşim

Moderatör tarafında düzenlendi: