• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım YAMAHA EXPANSION MANAGER ile ilgili bir kaç soru..

Erdinç Aslantaş

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yamaha A3000
Değerli dostlar merhaba... A3000'de yeni bir kullanıcıyım ve YEM programı ile ilgili takıldığım bir kaç şey oldu, konuya hakim dostların yardımlarını istirham ediyorum..

1. Yem'in son versiyonunu PC'me yükledim. Klavye ile PC'yi sorunsuz eşleştirdim. SORU GELİYOR... Yem'e attığım 5-6 farklı paketteki ses ve ritmlerin içerisinden beğendiklerimi, kendi pack dosyamı oluşturup, bu dosyayı ppi uzantısına çevirip klavyeme yüklemek istiyorum.. Lakin, yüzlerce ses ve ritmi cihaza yüklemeden Yem'de dinleyip tercih ettiklerimi seçerek bunu yapmak istiyorum... Yem de SES ve RİTİMLERİ dinleme şansım var mı? Varsa nedir, yoksa bunun başka bir yolu var mıdır?

2. Yukarıdaki birinci sorunu çözdükten sonra (DİNLEME) ses ve ritimleri klase ederek (yani ritimleri mesela, 2/4 başlıklı bir ana klasörün altına 2/'lük alternatifleri, 6/8'lik alternatifleri 6/8'lik bir ana klasörün altına gibi...) nasıl kategorize edebilirim.. Aynı şey sesler için de geçerli tabii.. Yani USB'mi klavyeye yüklediğim an, her şey yukarıda özetlemeye çalıştığım gibi kategorize edilmiş olsun istiyorum...

Peşin teşekkürlerimle...

kolay gelsin arkadaşım. yem de dinleme şansın yok... önce setleri tek tek klavyeye yükleyip beğendiğin ritimleri ve sesleri not alacaksın. tabi seslerde problem yok ama ritimleri seçeceksen ilgili drum ları veya varsa loop ları da dikkate alman lazım. sonra setlerden beğendiklerini birleştirip tek bir set yapabilirsin.
guruplamaya gelince expansion pack içinde ne şekildeyse bazen user a bazen expansion a gelebilir.özellikle ritimler. guruplamayı user da yoksa expansion dan usera kopyalayıp burada yapabilirsin.expansionda bildiğim kadarıyla olmuyor.aynı sorunları ben de yaşadım....sx900 kullanıyorum sistem aynıdır kolay gelsin