• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Motif XS 8 Tanitimi

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Yamaha Motif XS 8

Yamaha Motif XS 8

88-yeni dalga ile anahtar sürümü-ROM 355 MB

128 voices

Hafızası: 1.024 normal sesleri ve 64 drum kits

Kullanıcı: 128 x 3 Normal sesleri ve 32 drum kits

320 x 240 piksel LCD 5,7 inç renkli ekran

sesler artık 8 öğelere biri (daha önce 4) amacıyla gerçekçi akustik enstrümanların farklı oyun stillerini taklit için kullanıcı tarafından kontrol edilebilir içerebilir

4 parçalı Arpejyatör ve 6.000 İfadeler ve akort tanıma

4 kat veya Performans modunda yarmak

Sequencer yaklaşık 130 000 Sheet Kapasitesi ile

Desen ve Song modunda kayıt içeren bir örnekleyici-in (RAM kadar genişletilebilir 1 GB) dahili

iç etkileri

8 bölgeleri Master klavye

USB, Ethernet bağlantısı ve ek bir FireWire (sadece XS 8)

Boyut: 1.457 (G) x 466 (D) x 168 (Y) mm

Ağırlık: 28,6 kilogram

Bert Smorenburg and the Yamaha MOTIF XS

Moderatör tarafında düzenlendi:
amerikada bir magazada bunuda inceledim fakat ne fantom G serisinin ne de korg triton ve M3 serilerinin yanına dahi yaklaşamaz.

amerikada bir magazada bunuda inceledim fakat ne fantom G serisinin ne de korg triton ve M3 serilerinin yanına dahi yaklaşamaz.

ben de tam tersini düşünüyordum hocam...:)
m3 geçen yıl ödül aldı sanırım.m3 ü hariç tutuyorum ama synth olarak motif çok farklı bir alet(bence)
ucuz yollu es yada xs serisi,yada motif rock es bulsam havada kapacağım...:)
selamlar

aga bence sen denk gelirse Fantom G serisini incele derim.synthesizer/workstation sektöründe milad olarak kabul edilecek bir alet Fantom G serisi.Kurzweil var amerikalıların arayüzü kepaze hala 1980ler kalmışlar o hususta.alet detaylı olduğu zaman arayüzü çok önemli kıytırık olmamalı kullanışlı anlaşılır ve detayları göstermelidir.Dün bir format çevirici program paylaştım burda uzun zamandır arıyordum buldum.denedim fantom CF kart içindeki cihazın kendi oluşturduğu şekilde set yapabildi samplelardan direk tak kullan durumu yani on numara oldu.program herşeyi herşeye çevirebiliyor bu harika birşey ama kimse ilgi göstermemiş.ben hem kalite hem sound olarak ısrarla hala ROLAND diyorum.

aga bence sen denk gelirse Fantom G serisini incele derim.synthesizer/workstation sektöründe milad olarak kabul edilecek bir alet Fantom G serisi.Kurzweil var amerikalıların arayüzü kepaze hala 1980ler kalmışlar o hususta.alet detaylı olduğu zaman arayüzü çok önemli kıytırık olmamalı kullanışlı anlaşılır ve detayları göstermelidir.Dün bir format çevirici program paylaştım burda uzun zamandır arıyordum buldum.denedim fantom CF kart içindeki cihazın kendi oluşturduğu şekilde set yapabildi samplelardan direk tak kullan durumu yani on numara oldu.program herşeyi herşeye çevirebiliyor bu harika birşey ama kimse ilgi göstermemiş.ben hem kalite hem sound olarak ısrarla hala ROLAND diyorum.

klavyelere çok sabit bir düşünce tarzıyla yaklaşıyorsun...
her aletin kendine göre artı ve eksi yanları var....
bu işi yapııyor olsam, emin ol hepsinden bir tane alır evime koyarım...
her çiçeğin kokusu farklıdır, bunu unutma:)
o yüzden motif iyi, fantom g iyi gibi kıyaslamaları şahsen yanlış buluyorum...

ama konu başlığı motif ve motifle ilgili kişisel düşüncem:

1)AKUSTİK SESLERDE ÇOK BAŞARILI...

2)PİYANO VE HAMMOND,SWETNESS E.PİANO SESLER ÇOK TATLI...

3)KULLANICI ARA YÜZÜ BİRAZ KARIŞIK, İNGİLİZCE BİLMEYEN BAZI KULLANILAR SETTİNG VE EDİT AYARLARDA ZORLANIYOR...

4)APREJGETÖR KONUSUNDA YAMAHA ÇOK BAŞARILI,,MAKİNA SUNDUĞU HAZIR 1000 LERCE ARPEJİN DIŞINDA USER ARJ. OLAYI HAZIRLAMA RAHAT..

5)LEAD VOİCE LER ORTA ÜSTÜ, PAD LER İSE OLDUKÇA İYİ...

6)aklıma geldikçe yazarım ;)

herkese saygılar....

Motif serisi fırsatım olsa evimde görmek isteyeceğim bir cihaz..Motifi (modelini hatırlamıyorum) inceleme fırsatım olmuştu..Tuşe olsun sesler olsun çok hoşuma gitmişti..Özellikle gitar/elektro gitarlara bayılmıştım...

frden slmlar arkadasim simdi senin dedigine katiliyorum fantom m3 tritonun yanina yaklasamaz haklisin cunki tenezul edipde yaklasmaz onlara sen amerikaya gittiysen eger sunu anlaman lazim trde belki yamaha gercek noktasinda degil neden cunki yamaha bati agirlikli calisiyor turk muzugune uygun fazla bir calisma malesef yapmiyor ama dersenki motif serisi sona suna yaklasamaz isde orda turkiyeyle amerika kadar mesafe var o dedigin aletlerle yamahadaki saund kalitesi arasinda yamaha dunyada saund olarak 1 numara dunya bilirken senin bu tarz fikir belirtmen daha cok, amerkaya gidip gelmen gerekdigini gosderiyor frden slmlar

kardeş sen ne kadar kurcaladın dinledin ya da ne kadar kullandınki fantom serisini böyle boş boş atıp tutuyon.göz var nizam var kulak var.fantom G serisinin yanından dahi geçemez ne kalite ne sound.sanki sanayide yaptırılmış motif xs rezil bi kasası var.dizaynı çok kötü midem bulandı.sound çok paslı.ben korg roland ve yamahanın flagship cihazlarını aynı ortamda aynı anda kurcaladım boş beleş atıp tutuyon sen.kullandığın cihazlar neymiş söylede bilelim?

olayınıza karışmak istemem arkadaşlar ama bencede bi yamaha yı tekrar dinlemeni ve tekrar denemeni tavsiye ederim busamania... Hatta şuan sahne setup'ımda Korg Triton Le - Yamaha mo6 - Roland xp80 var ama yamaha yı şuan için hiç birisiyle kıyaslayamıyorum bile... Çünkü yamaha uçuk bir alettir performans,sound ve kalite farkı var kullandım ve kullanıyorum biliyorum yani :) teşekkürler

kardeş sen ne kadar kurcaladın dinledin ya da ne kadar kullandınki fantom serisini böyle boş boş atıp tutuyon.göz var nizam var kulak var.fantom G serisinin yanından dahi geçemez ne kalite ne sound.sanki sanayide yaptırılmış motif xs rezil bi kasası var.dizaynı çok kötü midem bulandı.sound çok paslı.ben korg roland ve yamahanın flagship cihazlarını aynı ortamda aynı anda kurcaladım boş beleş atıp tutuyon sen.kullandığın cihazlar neymiş söylede bilelim?

kardes sen kendi kulaginla hesap etmicen dunyanin kulagina ses vercen zevk olarak secersin baska ama dunyada saund olarak yamahayi gececek alet olsa dunyada profosyenlere bakarsan buyuk cogunluk yamaha kullanir benim incelememe zaten gerek yok fr den slmlar