• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha mox6 sesleri nasildir?

savselsem

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Tyros 5
Degerli yamaha mox6 sahibi arkadaslarimarkadaslarim
Mox6 nin sesleri ( piyano gitar organ flute string) sesleri nasildir?
Sesler motif serilerinden gelme deniliyor acaba tyrostaki super artucilation
Tadi veriyormu? Degerli yorumlarinizi beklerim , or700 umun yanina 2. Cihaz dusunuyorum olmadi ilerde tyros....

Cevap: yamaha mox6 sesleri nasildir?

Merhaba mox6 kullanmadım, ama sahibi olduğum Psr s 950 de super articulation, audio style,vocal harmony 2, real drum kits özelliklerinin yanı sıra ses kartı tyros la aynı. Ritimli alet düşünürseniz s 950 yi inceleyin.

eğer 2. cihaz olarak mox6 veya krome almazsam, or 700 satmayı , yerine a2000 veya tyros almayı düşünüyordum ama hazır sizi bulmuşken soralım s950 nasıldır ? emo usb de kullanılabiliyor, aslında tyrosa alternatif olabilir , siz cihazınızı beğeniyormusunuz ?

s 950 muhteşem bir cihaz.dün akşam arkaşımın s 950 ye emonun yeni güncellemesini yükledik.Alet bence emo usb okumasından dolayı tyros serisine alternatif en iyi alet.Yani tyros soundlarıyla Emo usb mükemmel olmuş.

Sayin chord solonun yorumunu merak ediyorum

Merhaba, SRKN 76 arkadaşım aleti güzel yorumlamış. Bütçesi tyros a yetmeyip, aynı özellikte alet arayanlar için süper alet. Emo usb devamlı güncellenerek alete ses ritim destsği verirken, malesef Yamaha Türkiye elindeki bu muhteşem aleti iyi tanıtamıyor.Bu aleti almadan önce Roland V synt GT , Jüpiter 80, Yamaha motif xf 6 gibi synthesizerları denemişliğim var. Hatta s 950 nin yanına uygun fiyatlı bir casio xwp1 aldım.Kısa süre sonra sattım. Bence bir grupta çalmıyorsanız bir zaman sonra synthesizerlar sıkıcı geliyor.Yada yanına mutlaka bir ritimbox almalı.Sonuç olarak iyiki s 950 almışım.Sizede nasip olur inşallah.

Amin sagolun yorumlariniz icin tyros almak isterim ama 2. El olur ancak ama onda da Turkce ses ritm eksikligi var gibi S950 yorumunuz cok faydali oldu emo usb yi a2000 de kullanmistim synth ancak or700 yanina 2. Alet olur yoksa tek basina sikici olacaginin farkindayim her halikarda bi 3000 tl gerekir bu ise ( tek synt veysa or700 satilip ustune)

Synthesizer a yabancıysanız ikinci el yıpranmamış, Korg x50 yada Yamaha mo 6 yı 1200 - 1500 tl. ye alabilirsiniz. Piyasa synthesizerlara haveslenip bir kaç ay sonra satanlarla dolu.Sattığınızda zararınız minimum olur. Mağazaların çoğu sirkülasyon olmadığından synthesizerları ya hiç almıyor, yada çok düşük rakamlar veriyor. Saygılar...

dostum;
mox6 hakkında söyleyebileceğim pekçok şey var ama,
senin sorularına cevap olmayacak...
bunun sebebi cihazı sizin kullanacağınız gibi bir ses düzeninde test etmemiş olmam.
maalesef bu cihazla bir kere sahne yapma fırsatım oldu o zamanda son derece kötü bir tesisat ile çalmak zorunda kalmıştım, şartlar gereğince...
stüdyo ortamında bu fiyatta bulunabilecek en iyi cihaz diyebilirim ki hatta ben aldıktan sonra fiyatı da arttı cihazın...
ama bu cihaz takdir edersiniz ki bir motif değil, olamaz da zaten.ama düşük bütçeden iyi seçim...
dediğim gibi sahne performansı mutlaka test edilmeli, ama cihazın kolona bağlandığında iyi sonuç vermediğine ilişkin ciddi duyumlarım oldu.
bunu mutlaka test edin ve sonra alın derim...

uzun yıllar s900 kullandım ve sattım.muhteşem bir cihazdı...emo entegrasyonu ve cihazın kabiliyetleri ile birlikte s950 ye diyecek birşeyim yok...
ama,
s950 ile or700 bence doğru bir birliktelik değil...
s950 niz varken or700 e neden ihtiyaç duyasınız ki?
amacınız 0r700 ü ses olarak desteklemekse synth bir cihaza yönelmekte fayda var, yada ilginç nüansları ve soundu olan gw8, bk5 v.b. ne yani...

Ch.

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için, galiba karşılıklık olmuş, sorumu baştan sorayım
OR 700 V2 plus sahibiyim, batı sesleri zayıf kalıyor ( piyano - gitar - org - flute - string sesleri)

or700 yanına sesleri desteklemek için mox6 nasıl olur ? ( ya or 700 yanına 2. cihaz mox6 alınabilir veya
satılıp komple tyros veya s950 e geçilebilir )

Saygılarımla,