• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Mox6 Türkçe tanıtım.

• Konbuyu başlatan XS1D3
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 6K

XS1D3

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
motifes7/cmeuf60/tritonstudio/virus
Üstadlar merhabalar.Bu sitede herkes çok şey öğrendi ve öğretti.Bende belli bir süredir yamaha mox6 sahibiyim ve bu klavye hakkında bildiklerimi bu başlık altında siz değerli üstadlara merak edilenleri varsa bildiklerimi paylaşacağım. Saygılar...

Cevap: Yamaha Mox6 Türkçe tanıtım.

dostum klavye wav sample okuyormu alet, kaç adet pattern ritim var üzerinde, yani kullanıcıya açıkmı yoksa kapalı bir aletmi?

-Hocam malesef üzerine direk sample şeklinde atamıyoruz alete.
-Üzerinde birçok ritim seçenekleri gitar ritimleri keman arpejleri vesaire mevcut.
-Bence kullanıcıya gayet açık bir alet.''pattern mode'' da istediğimiz kadar ritim-gitar akor veya arpejleri yazıp bunu ''performance mode''da ritim haline dönüştürebiliyoruz..
Ses konusuna gelince sonuçta bir synt. den bahsediyoruz ve efekt ekleyerek değişik ''elementleri'' -ki 16 tane elementi (korg ve diğer klavyeleri kullananlar buna sample desin) aynı anda kullanabilip 1 tane voice elde edebiliyoruz!Bu da bize çok güçlü bir ses olanağı sunuyor bence.Sorunuz için teşekkür ederim ilerde istek olursa tanıtım amaçlı video çekebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

element bir katman olarka adlandırılıyor yamahada...

korgta bu osc,
diğer sampling cihaz ve programlarda ise layer olarak adlandırılıyor.

multisample dizisinin bir katmanı olarak adlandırılabilir.

aynı ses kararkteri ya da sample dizisine sahip multisaple dosyalar,

genellelikle velocity ile tetiklenerek multisamplelların birbirleri arasında aktif, deaktif, panorama vs.. gibi özeliklerini kontrol etmek amaçlı kullanılır.

element bir katman olarka adlandırılıyor yamahada...

korgta bu osc,
diğer sampling cihaz ve programlarda ise layer olarak adlandırılıyor.

multisample dizisinin bir katmanı olarak adlandırılabilir.

aynı ses kararkteri ya da sample dizisine sahip multisaple dosyalar,

genellelikle velocity ile tetiklenerek multisamplelların birbirleri arasında aktif, deaktif, panorama vs.. gibi özeliklerini kontrol etmek amaçlı kullanılır.

Salim hocam teşekkür ederim bilgi için.

bilgi için tşk ederim. a2000 ile birlikte kullanmak için hafif ve kullanışlı bir synth bakıyorum, canlı olarak incelemekte fayda var. daha önce mm6 alıp bir günde geri vermiştim. ses ve patternleri tanıtan bir video eklerseniz çok sevinirim...

konuyu synth bölümüne taşıyorum...
konu hakkında bir inceleme yazmıştım, tekrar hatırlatayım;

ve aşağıdaki demo konularında kullandığım seslerin büyük bir bölümü mox6 dandır(konu başlıkları içinde hangi sesler olduğu yazıyor...)

Ch.

bilgi için tşk ederim. a2000 ile birlikte kullanmak için hafif ve kullanışlı bir synth bakıyorum, canlı olarak incelemekte fayda var. daha önce mm6 alıp bir günde geri vermiştim. ses ve patternleri tanıtan bir video eklerseniz çok sevinirim...

Yakın bir zamanda düzgün bir kamerayla kendi beğendiğim sesleri ve yaptığım performansları içeren bir video yapabilirim. İlginiz için teşekkür ederim :)
-bende yakın bir zamanda a2000 alıp üst standa koymayı hedefliyorum :)

konuyu synth bölümüne taşıyorum...
konu hakkında bir inceleme yazmıştım, tekrar hatırlatayım;

ve aşağıdaki demo konularında kullandığım seslerin büyük bir bölümü mox6 dandır(konu başlıkları içinde hangi sesler olduğu yazıyor...)

Ch.

Hocam gamzedeyim deva bulamam adlı çalışmanıza bittim :) mox6 nın sihirli fırçası değmiştir umarım :)

Ben de mox 6 kullanıyorum ama transpoze yapınca split ayarı değişiyor acaba onu nasıl düzeltebilirim..